Skocz do zawartości

Dareklisc

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    322
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Dareklisc

  1. Akwarium przestało istnieć. Zdjęcia rozwodowe.
  2. Czy ktoś używa tej dolewki ? Jakieś za przeciw ? Cena kusząca a jak z jakością ?
  3. Ok, tak też zrobię dziękuję
  4. Na pewno część mediów z kaskady przeniose odrazu. Ma sens wlewanie tych 5l wody z starego akwarium ? Nie mam gdzie trzymać uzbieranej wody z podmian żeby trzymać ją z cyrkulacją na te parę dni przed postawieniem szkła
  5. Cześć, w przyszłym tygodniu chce wystartować nowe akwarium. Dotychczas było 45l brutto , przesiadam się na +- 180l W obecnym akwarium jest z 6kg żywej skały, siporax i parę kulek biosphere . Chciałem podpytać jak się zabrać do tematu ? W nowym akwarium będzie af rock + skala RRR . Nie mogę zbierać wody z aktualnego akwarium parę tygodni bo metraż mi nie pozwala na trzymanie 2 akwariów w salonie. Czy dobrym rozwiązaniem będzie zalanie nowego akwarium świeżą solanka już z sucha skała + jakaś część żywej skały ? Do tego butelka ATM colony + ryby. Po 2-4 dniach przekładka całej reszty z starego akwarium do nowego zbiorbika . Macie lepszy pomysł czy to dobre rozwiązanie ?
  6. Grzałka będzie w komorze z mediami, Powrót będzie na kolankach gwintowanych , będzie to szczelne i łatwe to rozkręcenia w razie gdyby było trzeba wyjąć pompę. Dzięki za zwrócenie uwagi na tunze, myślałem jeszcze nad sq-90
  7. Ostatecznie narysowałem coś takiego. Panel niższy od akwarium o 0,5cm 1komora 2 l siporaxu+kulki maxpecta, na górę owata. 2 komora odpieniacz , zrobiłem komorę na tunze 9004 ale jest mały zapas na coś większego . 3 komora z luzem na pompę. Otwór 27mm 8cm od górnej krawędzi na środku komory 4 to na dolewkę Nie będzie woda chlapać na przelewie do komory pompy ? Poziom w komorze pompy sam sobie ustalam przy zalewaniu ? Otwór będzie na dobrej wysokości ? Zmienilibyscie coś jeszcze czy będzie git ? Głupie pytanie... Czujnik dolewki ustawiam w komorze pompy ?
  8. Pokaż jakąś fotkę jak to u ciebie wygląda z połączeniem pompy
  9. @chwialek właśnie nad tym myślałem, dlamnie chyba jest to mądrzejsze rozwiązanie, lockline na moje akwarium wydaje mi się za duży a tak dam kolanko 45° i ustawie na gwincie jak tylko będę chciał
  10. @chwialekdziękuję za podpowiedź, do tej pory myślałem że zwykłymi kolankami gwintowanymi to załatwię
  11. Niestety wymiar jest już najbardziej kompromisowy na mój mały salon jaki przelot zrobić ? Wystarczy otwór 25mm?
  12. Cześć, Z racji tego że plany ciut się zmieniły muszę zrobić nowe akwarium na panelu (odrazu zaznaczam że na sump miejsca nie ma) Chciałbym żebyście zweryfikowali czy będzie to działać i czy dobrze myślę "projektując" coś takiego.. Akwarium 80x50x45 Panel ma mieć 80x12x44 Wycięcie na grzebień 15x4 1 komora 15cm Wata u góry na dole jakieś media 1 przegroda 1,5cm od dołu do samej góry 2 komora 50cm Siporax ,biosphere, w kratce (kanwa ) i odpieniacz do tej komory ( ona będzie ustalać poziom wody w panelu ? Przegroda od samego dołu na wysokość 33cm Ostatnia komora 15cm Pompa aquanova 2000z regulacją, otwór nie wiem na jakiej wysokości , fi 25 będzie ok ? Wszystkie sugestie mile widziane (poza załóż sumpa )
  13. Na środku będą spsy na wysokości +-25cm, po bokach euphylie , acany i zoasy wszędzie gdzie się da. Jak będzie za mało to po ustabilizowaniu akwarium może dołożę jakieś ledy typu prime/kesil
  14. Wysokość 40, głównie euphylie , na górę jakaś acra moze inny sps wpadnie. Bary zawsze można odkręcić . Mam używkę za dobrą kase do kupienia więc pytam czy ma to sens czy faktycznie na tych bokach za mało światła nie bedzie Nigdy nie miałem T5 i nie wiem jak światło rozprasza się na boki. Czy T5 24 w na takie akwarium nie będą faktycznie krótkie
  15. Witam, Waszym zdaniem lampa blau limina 424 4x24w + 2 chińskie bary w przyszłości wymienione na orpeki dadzą radę ? Nie przesądza z światłem pod lampą ? Boki mogą być niedoświetlone, goniopory i zoasy sobie na boczku poradzą.
  16. Dlatego pytam tu bo ludzie pewnie mają różne doświadczenia mandaryn 1,5 roku pływa umnie w 45 l i wydaje się być wszystko z nim ok
  17. Akwarium jeszcze nie uruchomione
  18. Cześć i czołem , Na 3 rocznicę wystartowania z swoim pierwszym akwarium postanowiłem postawić troche większe Akwarium 80x45x40 w tym panel z tyłu 12cm. Na ten moment mam 2 błazny i mandaryna wspaniałego. czy do takiego akwarium nada się xantrum/chelmon/ Midas ? Ewentualnie jaka największą rybcia będzie się tu maila względnie ? Planuje raczej przewiewna konstrukcje to będzie gdzie machnąć pletwą ^^ co wy byście wsadzili do takiego zbiornika (piasku nie plnauje) , głównie lpsy, zoasy , jakiś sps też zagości
  19. Dareklisc

    Zoa "w glonach"?

    Ja kąpałem w samej wodzie utlenionej, 30s , przepłukać w solance i do akwarium .
  20. Są tu jeszcze jacyś chorzy na zoasy ? Salted agave i double decker Specled krakatoa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.