Jump to content

lukanus

Klubowicz
 • Content count

  36
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Niepołomice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. lukanus

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  Pytam o balinga, bo sam leję AF na razie Ca, KH i RMS i przy laniu KH od AF KH Plus Labs mi się jakby ścinał. Jak lałem zwykłu KH buffer było OK. Pisałem już na forum ale nikt, nic. Lanie z ręki kilka razy dziennie to porażka. Tem mam kostkę z panelem 80L w obiegu, tylko o nie cały rok później start. Dopiero od 2 miesięcy widzę jak SPS-s startują. Pompkę sam stosuję od paru dni, sterowanie od Aqmy, a pompki kupiłem na forum za pół darmo. Macie też tak z KH? Twoje szkiełko piękne, mega duże korale, piękne.
 2. lukanus

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  Jakiego balinga lejesz?
 3. lukanus

  Kh plus ścina się.

  Filmik
 4. lukanus

  Kh plus ścina się.

  Filmik mam ale jest za duży, skonwertowałem go max do 4 MB i więcej się nie da, a można tylko 1MB, jak to wstawić ?
 5. lukanus

  Kh plus ścina się.

  Kh Bufer też się robiło jakby mleko, lecz się nie krystalizowało, może należy rozpuścić w wodzie RO? Może to jest duży koncentrat?
 6. lukanus

  Kh plus ścina się.

  Robi się jakby mleko i zaczyna krystalizować, potem krąży po całym akwarium ale z czasem się rozpuszcza. Po Ca, przed Ca bez różnicy. Jak będę w domu to nagram filmik.
 7. lukanus

  Kh plus ścina się.

  Nikt nie ma pomysłu?
 8. lukanus

  Kh plus ścina się.

  Witam. Właśnie kupiem kH plus od AF lab. Podczas dozowania strzykawką bo nie mam jeszcze dozownika płyn ścina się w akwarium. O co tu chodzi? Czy to normane? Dozujac calcium lub reef mineral salt nic takiego sie nie dzieje. Wcześniej dozowałem kH buster i też było ok. Kto miał coś takiego? Nie wiem czy to nie zaszkodzi mojemu szkiełku. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 9. Cześć.

  Przeczytałem w jednym z twoich postów, że posiadasz pudełko przelewowe i jesteś z niego zadowolony. Co to za pudełko, nie zapowietrza się, jakie masz akwarium i jaki obieg. Planuję właśnie kupić pudełko i zrobić sump, bo chcę zobaczyć jak zaskoczy DSB z refugium. Mam na razie małe, kostka 40/40/40 z panelem 10cm a miejsce jest. Opisz coś o swoim pudełku i jak to podłączyłeś, czy ci nie "siorbie", oczywiście jakbyś mógł. 

   Z góry dzięki.

  Pozdrawiam

 10. lukanus

  Calcium czy Ca Plus od AF

  Czyli spokojnie mogę stosować Calcium do podniesienia Ca, nie muszę kupować Ca Plus. Szkiełko mam 80 L w obiegu a Ca spadło do 370 więc podnoszę lejąc dziennie 20 ml.
 11. lukanus

  Calcium czy Ca Plus od AF

  Witam. Od niedawna zacząłem suplementacje kH i Ca, Mg na razie na stałym poziomie 1400. Wszystko od AF. Mam rozrobione Calcium i jego właśnie dodaje, ale teraz doczytałem, że cytuję: Nadaje się do doraźnego stosowania w celu jednorazowego podniesienia poziomu wapnia. . Znalazłem też Ca PLUS i teraz nie wiem czy mogę dalej stosować Calcium czy tylko Ca Plus.
 12. lukanus

  Apitasie problem inwazyjny

  Też mam ten problem. Na początki miałem kilka różyczek. Kupiłem Wundermani i miałem spokój. Jakieś 2 miesiące temu na wieczną rafę odeszła Wundermani. Po tym czasie zaczęło w znacznym stopniu przybywać różyczek. Kupiłem ślimaczki 2 szt i efektu nie widzę. Dzisiaj kupiłem Wundermani i myślę, że sytuacja się poprawi, zobaczymy. Reasumując, myślę że krewetka musi być bo robi robotę. Pozdrawiam.
 13. Czym robisz testy na NO3? Ja mam Colombo i tam skala jest tylko do 4 ml/l. Więc jak można stwierdzić 15.
 14. lukanus

  Dino walka

  Ja również mam ten problem. Raczej mam dino, bo po kilku godzinach świecenia zwłaszcza białym, na glonach pojawiają się bąbelki. Nie mam tego dużo, ale jest. Teraz zjechałem mocno białym światłem, świeci się tylko delikatnie, natomiast ostro dołożyłem niebieskiego. Podobno to też pomaga plus lanie więcej bakterii (codziennie 2 ml Seachem Stability). Wyczytałem, że do wzrostu korali praktycznie wcale nie trzeba białego, a mi się niebiesko podoba. Zobaczymy. Niektórzy piszą, aby zaciemnić na 2 dni i pomału rozjaśniać + bakterie. Na razie przez cały dzień dino brak. Czas pokaże. Jeśli masz możliwość to tak możesz spróbować, bez chemii tylko zacząć światłem. Ja testuję.
 15. lukanus

  Mały sump do małej kostki z panelem.

  Dzięki za info. Właśnie nigdzie nie znalazłem opinii o tym "przelewie" więc miałem taki zastosować. Lipa. Chciałem małym kosztem dołożyć troszkę życia i wody do całego systemu. Nad rozbudową swoją drogą myślę, ale już dużo większe oczywiście.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.