Jump to content

jacekS

Klubowicz
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  UK
 • Akwarium
  w planach, na etapie projektu

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kiedy pierwszy raz zalogowałem się na tym forum i czytałem co się da, to pamiętam podobny wątek. Sto tysięcy rad i jeden uparciuszek. Bawiłem się cudnie czytając. Teraz przeżywam to po raz drugi. Wreszcie coś się dzieje, bo już zaczęło wiać nudą. Nic tylko plagi, korale, światło A tu nowa krew. Będę śledził, na pewno mi się przyda bo jak się człowiek tak naczyta ...
 2. OK, zgadzam się. Jest napewno dobra bo jej popularność o tym świadczy ale dlaczego nikt nie odniósł się do mojego linku. Chętnie przeczytałbym konstruktywną opinię. Technologia idzie do przodu a naszym zadaniem jest za nią nadążyć.
 3. Maxspect jest bezczelnie drogi i jak twierdzą niektórzy, odświeżany kotlet , wiec szukam alternatywy Przeszukałem kilka list i niektóre modele pojawiają się niezmiennie w czołówce jak np. ORBIT MARINE IC PRO DUAL LED (połowa ceny) https://current-usa.com/orbit-marine-ic-pro-dual-led/ Jestem ciekaw opinii.
 4. https://expertaquarist.com/best-led-reef-light-reviews/
 5. Pokusiłem się o sprawdzenie 10 topowych lamp. Niestety Maxpect nie łapie się w 10 pomimo że tak ją zachwalacie
 6. Ale czy to nie jest tak że większy zbiornik to większa stabilizacja i świeżakowi wybacza mniejsze błędy?
 7. A gdybys jednak chciał się pobawić to polecam temat :
 8. Ja o tym pomyślałem jak czytałem o twojej walce z ospą i myślałem wtedy o kwarantannie a nie o lecznicy ale wszystko można dopracować. Cieszę się że jeszcze ktoś o tym myśli bo to znaczy że nie jest to takie głupie. W moim projekcie uwzględnię to na pewno.
 9. To był tylko taki pomysł bo czytałem o ospie i fazach jej rozwoju. Oczywiscie wymaga to udoskonalenia. Myslę że jestem w stanie. Zamykam zawór i wszystko kisi się w jednym miejscu. Następnie po kuracji otwieram obieg a spływ wypuszczam do kanalizacji. Będę o tym myslał ???
 10. Ostatnio naczytałem się na temat chorób tyle że mnie to trochę przeraziło i wymyśliłem coś takiego: Na spływie dałbym trójnik i rozdzieliłbym wodę na sump i na zbiornik do kwarantanny. Zasiliłbym go wodą ze spływu dławiony dodatkowym zaworem. Następnie na odpływ z kwarantanny dałbym lampę UV i woda ostatecznie trafiłaby do odpieniacza. Ma to sens?
 11. Nie mam doswiadcenia ale spotkałem się z opinią że jeżeli zaszczepiasz bakterie to odpieniacz robi ci krecią robotę. Na tym etapie ty potrzebujesz życia więc nie urządzasz polowania
 12. A nawet gdyby miało byc najtaniej to czy zwalnia to wykonawcę z jakosci. Czy dokładając jakosć swojej pracy wykonawca musi zainwestowac jakies dodatkowe pieniądze? - nie, on poprostu ma taki charakter i nawet gdyby mu dopłacic to i tak to zepsuje. Nie wyobrażam sobie mechanika który wprawdzie zrobi ci to co chciałes ale wybrudzi ci fotel, połowe osłon powrzuca na tylne siedzenie i powie "zrobiłem tak bo chciałes tanio".
 13. Czuję że walczysz ze sobą. Wszyscy ci dobrze radzą. Będzie ci to uwierać jak kamień w bucie. Zabieraj kasę!!!!
 14. Wydaje mi się że @apper ma rację. Może firma zatrudniła jakiegoś świerzaka albo był poniedziałek. Pytanie tylko jak teraz zareaguje firma. Jeżeli załatwi to po ludzku to warto to przemilczeć bo to takie ludzkie wybaczyć błąd.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.