Jump to content

Marcin77777

Klubowicz
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam mam dwa Clarkii dosyć pokojowe czy mogę dokupić jakieś inne odmiany błaznów do nich?
 2. Znajoma kupiła sobie rogatnicę i do zera jej wszystko zlikwidowała. Ślimaki wężowidła i kraby niestety też. Mandaryn jest dobry ale na małe robale u mnie czyści skałę non stop.
 3. Ehhh domyślałem się ,że to może być to. Szkoda bo coś wreszcie u mnie zaczęło dynamicznie rosnąć poza dino i cjano. Dzięki za odpowiedź.
 4. Ostatnio kupiłem koralowce twarde ze sklepu i moment po tym wyskoczył mi ten ukwiał robi się tego na prawdę dużo.... Zwalczać to czy może sobie żyć? Błazenki zerowe zainteresowanie.
 5. Też niedawno kupiłem Indonezję z bliska pod światło cała się świeciła jakby rozbite i starte szkło plus syfiała chemią na kilometr na szczęście sklep bez problemu przyjął zwrot. Obawiam się czy ta twoja to nie handmade. Z bezpieczniejszych dzisiaj to chyba tylko marco rock przynajmniej ta u mnie odrobinę przypomina naturalną skałę. Jak się świeci to oznacza ,że to piach wymieszany z cementem. Dzisiejsze sklepowe Indonesie są masowo klepane z betoniary ale co prawda powstają na plaży w Indonezji.
 6. Już nieaktualne kupiła coś innego.
 7. Niestety ja kupiłem suchą skałę z eryby i wygląda do dziś jak kawał wylewki betonowej. Miałem kiedyś takie samo coś w malawi i nazywało się to tuf wapienny. Gładka jak pupka niemowlaka ciężka jak cholera. Na reklamacje odpowiedzieli po założeniu tematu na forum po chyba 3 czy 4 tyg jak betonka już się u mnie z braku laku pławiła w morskiej kąpieli. Coś co nigdy nie leżało nawet 2km od oceanu w żywą skałę się nie zamieni. Nie wiem co cię tu wkurzyło bo mnie np wkurzyło to ,że na stronie mieli idealne kawałki porowate i śliczne a przysłali mi kilka kamlotów.
 8. Marcin77777

  Chemiclean skład

  Antybiotyk nie powodowałby takiej piany a po drugie erytomecyna używana w akwarystyce podobno działa tylko w zaciemnianym akwarium. Ja obstawiam ,że jest tam coś z tlenem. Używam tabletek z aktywnym tlenem do odtykania zlewu zapach i działanie bardzo podobne dużo drobnych bąbli. Do walki z sinicami zastosowałem ostatnio lampę uv c tani chinol i jak na razie przyrosty sinic ustały. Jakoś zawsze mam silny stres jak stosuję chemie w akwarium a tu stresu nie ma.
 9. Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Chemiclean kupiłem na porcję od osoby prywatnej przez internet. Pierwsza porcja dużo piany i szybko cyjano znikało a druga porcja mało piany i zero poprawy czyli z drugą porcja było coś nie tak. Albo rzeczywiście zwietrzała albo rozrobiona z czymś innym. Stosowane były w identycznych warunkach. Bez węgla ,alkoholu itp. Od kilku dni jadę na occie lekko widoczna poprawa a odpieniacz wyrzuca sporo ciemnej piany. Poprzednio musiałem codziennie przecierać szyby bo były pokryte rudym pyłem teraz są czyste i pojawiają się zielone glony. Dodałem też do filtracji sporo grysu koralowego. Jakiś czas polecę na occie może coś się uda zwojować jak nie to zawsze można kupić chemiclean tym razem kupie oryginalnie pakowany od firmy bo za pierwszym razem działanie było na prawdę imponujące.
 10. Cześć w listopadzie zastosowałem jeden raz ten środek i cyjano zniknęło w kilka dni. Miałem spokój do stycznia z tym syfem i nagle pojawiło się od nowa. Zastosowałem ponownie środek ale tym razem zero reakcji ciągle narasta i narasta. Parametry wody ok były trochę podwyższone fosforany ale po podmianie wody są ok. Bakterię stosuję regularnie gdzieś czytałem ,że to one mogą powodować nawroty cjano. Ktoś coś o tym słyszał? Znajomy ma podobny litraż akwarium daje bakterie i occet w ilości hurtowej ma od zawsze wodę igłę. Myślałem żeby zastosować podobny duet ale obawiam się żeby nie narobić jakieś katastrofy. Nie mam pomysłu co dalej a codzienne odsysanie filtrowanie poza stratą czasu nic mi nie dało przez pół roku ,zaciemnienie dało tyle ,że po kilku dniach wszystko wróciło. Chemiclean za pierwszym razem super efekt za drugim totalna lipa.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.