Jump to content

Undizg

Klubowicz
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I jak z wynikami? Są w miare wiarygodne? Bo nie ukrywam ze mam problem z odczytywaniem kolorów. Niby widzę ze jest jaśniejszy ale czy na pewno. I taka zabawka co za mnie robi by się przydała. Tylko musi spełniać swoją rolę.
 2. Zapomniałem nazwy korala. Jaka fachowa nazwa?
 3. Tak z ciekawości zrobiłem pomiary. W sumie by też moje dwie hanki i salimetr porównać. Pokrywają się wyniki. Krzem-fosforan jakoś mi się to uzbdurało. Co do cyny i alu to myślałem że coś w późniejszym okresie mi przez to rozwali system. Co do KH i Jodu to podnoszę, specjalnie zostawiłem po podmiance by sprawdzić jak na aquaforeście spadki są. Widać ze sporo spada. W ciągu 2 dni ponad 1 w dół. Ale skoro nie ma się czym martwić to nic nie kombinuję i zostawiam jak jest. No może poza zmianą soli na red sea. Jakoś mam wrażenie że na niej korale ładniej mi polipowały. Albo jeszcze zostawię aquaforesta i kiedyś zmienię sól. Po4 narazie mi się waha między wg hanki 0,03-0,09 więc tragedii nie ma i jakoś specjalnie z tym nie walczę. No poza dozowaniem np-pro.
 4. Faktycznie coś z solą może być. Aż z ciekawości zobaczyłem na aquaaforeście icp soli i tam też przekroczone.... Nie wiem czy nie wziąć red sea niebieską. Tylko skąd ten aluminium.
 5. Witam. Mam prośbę o wskazanie jak wyeliminować aluminium oraz cynę oraz cynk? Bo za cholerę nie wiem skąd w akwarium się pojawia. I jak krzem ograniczyć w wodzie Ro, bo jak rozumiem od tego po4 też może rosnać? Najlepsze ze nic metalowego nie mam w akwarium czy aluminiowego. KH podniosę. Jod też Czy może stosować jakiegoś mini bailinga na micro albo sam jod? Obsada z korali to LPS oraz miekasy. Kraby dwa i 5 ryb. Litraż to 300 z hakiem w obiegu.
 6. Mam pytanie czy Ctenochaetus tominiensis będzie wcinał valonie? Bo kusi mnie Zebrasoma veliferum ale nie wiem czy te 250 l to nie za mało będzie? Bo to że valonie będe miał to pewne ponieważ w tym mniejszym akwa mam istną plage. I jak będę przenosił korale to coś na pewno przeniosę. Jeszcze zastanawiam sie nad perconem ale jakoś mało mi się widzi krab który może polować na ryby. Chyba że jeszcze jakaś inna opcja jest?
 7. Tydzień temu założone i podpięte. Akwarium 90x60x55 Sprzęt: Odpieniacz Deltec 600i, 2x Jebao rw 8, Pompa jebao dcp 5000, 2x AI Prime HD, Reaktor Glonowy Pacific sun, Filtr przepływowy AF 90. Skała żywa w ilości 60 % + sucha z "warszawsko/ślaskiej firmy". Woda 80 % nowa solanka + 20% z działającego. Piasek z aquaforestu ok 15 kg. Parametry trochę cieżkie: KH 7, Ph 8,2, No3 10, Po4 0,22. Właczać juz glonówkę? Obok działające akwa. Mleko jest bo ślimaki akurat gody musiały zrobić w tym samym momencie kiedy robiłem podmiankę... Ps co to za koral ze zdjęcia? Bo muszę jakoś go wyciągnać ze skały i gdzieś indziej przenieś bo jak kleiliśmy ze znajomym nie zauważyliśmy go.
 8. I w końcu po 2 miesiącach przyjechało szkiełko. 90x60x55 plus sump 70x45x40 Szkiełko 12 mm. Przód opti tył przyciemniany, reszta float. Sprzęt już cały jest, skała żywa w wiadrze w solance jest, sucha też w solance jest. Będzie 100 l wody z działającego akwa. Po weekendzie zacznę kleić hydraulikę.
 9. Undizg

  Co to jest?

  Huh. Bo w planach mam przesiadke za 2-3 tygodnie do nowego akwa wiekszego. I nie chciałem przenosic skały. Ale skoro to "tylko" glon to może zarzykuje i kupie naturalnego zjadacza.
 10. Undizg

  Co to jest?

  Witam. Mam pytanie. Co to za cholerstwo i jak się tego pozbyć?
 11. Jedno akwarium robiłem w erybce. Żadnych zastrzeżen. Ale te nowe które zamówiłem klejone jest u Przemka Wieczorka razem ze stelażem. O jakość się nie martwię, tylko o termin realizacji
 12. Kupiona już druga lampa AI Prime. Oraz Odpieniek Deltec 600i. Teraz tylko cyrkulacja została: - 1x Glamorca gp-3 - 1x MJ-GF4K 15000 L/H 45W - 2 x jebao sow8 Która opcja by była najlepsza?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.