Jump to content

Kamilo86

Klubowicz
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kamilo86

 1. Witam. Zaczynam przygodę z morszczyzną. Doświadczenie niewielkie bo tylko na bazie reefmaxa, ale odkąd pamiętam w moim domu stało zawsze akwarium. i tym razem przy okazji budowy domu nie mogło być inaczej i swój "kąt" znalazło też akwarium I tak: Zbiornik główny 180x75x60h, sump 105x40x40. Sprzęt : Pompa główna jebao dcp 10000 Odpieniacz Twistman integra 200 Cyrkulacja 2x sow 15 Lampa docelowa (ATI 8x80 plus 4x75 LED) Zaplecze: Wentylacja mechaniczna Kratka ściekowa Dopływ wody (ciepła i zimna) Kanalizacja. A teraz kilka fot z przebiegu budowy
 2. Kamilo86

  Start 180x75x60h z zapleczem :)

  Witam. Tak mam wentylację mechaniczną , pisałem na początku. Bez wentylacji słabo to widzę . Nie ma jeszcze lata, a jeśli drzwi są zamknięte czuć jednak duchotę. Będę robił dodatkowo otwory w drzwiach tak jak w łazience.
 3. Kamilo86

  Jakiś magik do naprawy lampy?

  Witam. Poszukuję namiar do kogoś kto potrafi naprawić lampę. Hybryda ATI. Najprawdopodobniej poleciał komputer sterujący od zwarcia.
 4. Witam! Z racji tego że startuje z solanką i nie ma w zbiorniku jeszcze życia, mam do Was pytanie. Mianowicie, mam wolne miejsce pod głównym zbiornikiem i myślę jak je wykorzystać. Korci mnie refugium z DSB, ale nie mam z nim doświadczenia, a może jest dobrze tak jak jest i nic nie zmieniać? Proszę o porady, zdjęcia jak u Was jest to rozwiązane. Sump nie jest za duży, ale było to spowodowane ograniczeniami nóg od stelaża. Podrzucam zdjęcia jak jest i pomysły jakby mogłoby być. Dzięki! Zbiornik główny 180x75x60h, sump 105x40x40. Sprzęt : Pompa główna jebao dcp 10000 Odpieniacz Twistman integra 200 Cyrkulacja 2x sow 15 Lampa docelowa (ATI 8x80 plus 4x75 LED) Zaplecze: Wentylacja mechaniczna Kratka ściekowa Dopływ wody (ciepła i zimna) Kanalizacja.
 5. Kamilo86

  Wolne miejsce przy sumpie... refugium DSB? Dolewka?

  Dzięki dadario za odpowiedzi. Czyli sugerujesz opcje SUMP 2? Zastanawia mnie czy komora w istniejącym sumpie nie będzie za mała na refugium przy takim zbiorniku głównym. W opcji SUMP2 zrobiłem zbiornik do podmiany i do zrzutu żeby kontrolować ilość wody odprowadzonej do kanalizacji. Bo te elektrozawory nie są chyba zbyt pewne. I czy tak małe refugium ma sens.
 6. Kamilo86

  Start 180x75x60h z zapleczem :)

  Dzięki! Wrzucam jeszcze zdjęcia pomieszczenia technicznego. Właśnie się zastanawiam jak je rozbudować , bo nie chce popsuć potencjału tego zbiornika. Chodzi o rzeczy które ciężko jest zmienić później w dojrzałym już zbiorniku , a teraz przy dojrzewaniu jeszcze wszystkie chwyty dozwolone. Założyłem na ten temat wątek w dziale technika.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.