Jump to content

Kamilo86

Klubowicz
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kępno

Recent Profile Visitors

262 profile views
 1. Na ten moment planuje zakup takiego sterownika jak na zdjęciu do sciemniania t5. Wolałbym ściemniać ledy jednak posiadam już stateczniki sciemnialne, wiec chce wykorzystać ich potencjal. Natomiast jeśli okaże się że ledy są spalone to zakupie belkę Orpheka. Czy do tego sterownika potrzebuje jeszcze jakiś zasilacz w celu rozjaśniania (sciemniania) t5? Pytania może retoryczne ale nie czuje się zbyt dobrze w tej dziedzinie. Dzieki. Link do sterownika https://allegro.pl/oferta/sciemniacz-swietlowek-zasilaczy-2-kanaly-1-10v-7006126547?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 2. Zakup nowego komputera sterującego wraz z zasilaczem do mojej lampy to 1500zl. Dlatego chciałbym ominąć ten wydatek, zwłaszcza że boję się o ponowne zwarcie przez ingerencję soli w układ. Gdybym miał pewność że zakup komputera i wymiana kilku drobnych części w lampie skończy się na 2000zl , zdecydowałbym się na to. Nie majac tej pewnosci myślę o tańszym rozwiązaniu z pominięciem oryginalnego komputera ATI. Stateczniki sciemnialne już mam, czego jeszcze mi trzeba ?Sterownik , zasilacz ? Może jakieś konkretne sugestie? (Linki). Dzięki serdeczne
 3. Witam. Już na początku swojej przygody z akwarystyką morską spotkała mnie niemiła sytuacja. Mianowicie zakupiłem lampę ATI powermodule 8x80 T5 plus 4x75 LED, zawiesiłem na kołkach rozporowych no i tak sobie wisiała od 18.00 do północy podczas testowania lampy i zabawą kombinacji LEDY/t5 aż poszedłem spać... Rano wstaję , lampa jedną strona w wodzie... Podczas testów obciążenia swoim ciałem kołek rozporowy wytrzymał ciężar, natomiast lampy 20 kg już nie... ale pomijając ten niezbyt miły fakt coś trzeba z tym zrobić. W Lampie poleciały stateczniki, komputer sterujący, zasilacz , ledy - nie wiem. Lampa była u elektronika ale nie do końca wie jak się za to zabrać. Mam teraz pytanie co zrobić dalej z tyn fantem. Jakie mamy opcje? 1) Kupić nową lampę- dość bolesna $ 2) z istniejącej lampy zrobić same t5, dokupić moduł ściemniający, zasilacz i belkę ledową np.Orphek OR120 dla efektu flouresencji 3) INNE? Może jest ktoś na forum kto ogarnia tematy elektroniki takiej lampy? Ja przyznam, że tej dziedzinie jestem zielony. Póki co świecę zastępczą kilkuletnią lampą sunpower 8x80w. Zbiornik 180x75x60h dopiero się rodzi, buja się 3 miesiące. w momencie awarii w środku nie było życia. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam.
 4. W tym momencie pomyślałem czy nie dać dwóch pomp w pionie przyczepione na krótszych ścianach po przekątnej , dmuchając wzdłuż dłuższych ścian
 5. Myślicie że jedna 350 wystarczy czy raczej dwie ? Jeśli ustawie w pionie w miejscu cyrkulatora nie będzie zabierało piachu ?
 6. Witam. Zastanawiam się nad cyrkulacja Maxspecta gyre w moim zbiorniku 180x75x60h (zaznaczyłem czerwona linia). Ze względu na to że nie chciałem zwykłych cyrkulatorow na widokowej bocznej szybie , umiejscowilem tam lockline z pompy obiegowej dcp-10000, jednak ze względu na to , że wydluzylem słup wypychanej wody w obiegu , siła obiegu jest zbyt mała i tworzą się martwe strefy w centralnej części zbiornika. Z drugiej strony czy maxspecta gyre i podłoże piaskowe to dobre połączenie? Jeśli maxspecta gyre to jaki model? Planowana obsada - mieszana z przewagą miękkich i lpsòw, ale spsy też się pojawia. To co teraz widać na zdjęciu z korali dostałem w prezencie. Może ktoś pomoże rozwiązać cyrkulację w moim zbiorniku ? Będę bardzo wdzięczny.
 7. Witam. Tak mam wentylację mechaniczną , pisałem na początku. Bez wentylacji słabo to widzę . Nie ma jeszcze lata, a jeśli drzwi są zamknięte czuć jednak duchotę. Będę robił dodatkowo otwory w drzwiach tak jak w łazience.
 8. Witam. Poszukuję namiar do kogoś kto potrafi naprawić lampę. Hybryda ATI. Najprawdopodobniej poleciał komputer sterujący od zwarcia.
 9. Dzięki dadario za odpowiedzi. Czyli sugerujesz opcje SUMP 2? Zastanawia mnie czy komora w istniejącym sumpie nie będzie za mała na refugium przy takim zbiorniku głównym. W opcji SUMP2 zrobiłem zbiornik do podmiany i do zrzutu żeby kontrolować ilość wody odprowadzonej do kanalizacji. Bo te elektrozawory nie są chyba zbyt pewne. I czy tak małe refugium ma sens.
 10. Dzięki! Wrzucam jeszcze zdjęcia pomieszczenia technicznego. Właśnie się zastanawiam jak je rozbudować , bo nie chce popsuć potencjału tego zbiornika. Chodzi o rzeczy które ciężko jest zmienić później w dojrzałym już zbiorniku , a teraz przy dojrzewaniu jeszcze wszystkie chwyty dozwolone. Założyłem na ten temat wątek w dziale technika.
 11. Witam! Z racji tego że startuje z solanką i nie ma w zbiorniku jeszcze życia, mam do Was pytanie. Mianowicie, mam wolne miejsce pod głównym zbiornikiem i myślę jak je wykorzystać. Korci mnie refugium z DSB, ale nie mam z nim doświadczenia, a może jest dobrze tak jak jest i nic nie zmieniać? Proszę o porady, zdjęcia jak u Was jest to rozwiązane. Sump nie jest za duży, ale było to spowodowane ograniczeniami nóg od stelaża. Podrzucam zdjęcia jak jest i pomysły jakby mogłoby być. Dzięki! Zbiornik główny 180x75x60h, sump 105x40x40. Sprzęt : Pompa główna jebao dcp 10000 Odpieniacz Twistman integra 200 Cyrkulacja 2x sow 15 Lampa docelowa (ATI 8x80 plus 4x75 LED) Zaplecze: Wentylacja mechaniczna Kratka ściekowa Dopływ wody (ciepła i zimna) Kanalizacja.
 12. Witam. Zaczynam przygodę z morszczyzną. Doświadczenie niewielkie bo tylko na bazie reefmaxa, ale odkąd pamiętam w moim domu stało zawsze akwarium. i tym razem przy okazji budowy domu nie mogło być inaczej i swój "kąt" znalazło też akwarium I tak: Zbiornik główny 180x75x60h, sump 105x40x40. Sprzęt : Pompa główna jebao dcp 10000 Odpieniacz Twistman integra 200 Cyrkulacja 2x sow 15 Lampa docelowa (ATI 8x80 plus 4x75 LED) Zaplecze: Wentylacja mechaniczna Kratka ściekowa Dopływ wody (ciepła i zimna) Kanalizacja. A teraz kilka fot z przebiegu budowy
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.