Jump to content

Kamilo86

Klubowicz
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kępno

Recent Profile Visitors

39 profile views
 1. Kamilo86

  Start 180x75x60h z zapleczem :)

  Witam. Tak mam wentylację mechaniczną , pisałem na początku. Bez wentylacji słabo to widzę . Nie ma jeszcze lata, a jeśli drzwi są zamknięte czuć jednak duchotę. Będę robił dodatkowo otwory w drzwiach tak jak w łazience.
 2. Kamilo86

  Jakiś magik do naprawy lampy?

  Witam. Poszukuję namiar do kogoś kto potrafi naprawić lampę. Hybryda ATI. Najprawdopodobniej poleciał komputer sterujący od zwarcia.
 3. Kamilo86

  Wolne miejsce przy sumpie... refugium DSB? Dolewka?

  Dzięki dadario za odpowiedzi. Czyli sugerujesz opcje SUMP 2? Zastanawia mnie czy komora w istniejącym sumpie nie będzie za mała na refugium przy takim zbiorniku głównym. W opcji SUMP2 zrobiłem zbiornik do podmiany i do zrzutu żeby kontrolować ilość wody odprowadzonej do kanalizacji. Bo te elektrozawory nie są chyba zbyt pewne. I czy tak małe refugium ma sens.
 4. Kamilo86

  Start 180x75x60h z zapleczem :)

  Dzięki! Wrzucam jeszcze zdjęcia pomieszczenia technicznego. Właśnie się zastanawiam jak je rozbudować , bo nie chce popsuć potencjału tego zbiornika. Chodzi o rzeczy które ciężko jest zmienić później w dojrzałym już zbiorniku , a teraz przy dojrzewaniu jeszcze wszystkie chwyty dozwolone. Założyłem na ten temat wątek w dziale technika.
 5. Witam! Z racji tego że startuje z solanką i nie ma w zbiorniku jeszcze życia, mam do Was pytanie. Mianowicie, mam wolne miejsce pod głównym zbiornikiem i myślę jak je wykorzystać. Korci mnie refugium z DSB, ale nie mam z nim doświadczenia, a może jest dobrze tak jak jest i nic nie zmieniać? Proszę o porady, zdjęcia jak u Was jest to rozwiązane. Sump nie jest za duży, ale było to spowodowane ograniczeniami nóg od stelaża. Podrzucam zdjęcia jak jest i pomysły jakby mogłoby być. Dzięki! Zbiornik główny 180x75x60h, sump 105x40x40. Sprzęt : Pompa główna jebao dcp 10000 Odpieniacz Twistman integra 200 Cyrkulacja 2x sow 15 Lampa docelowa (ATI 8x80 plus 4x75 LED) Zaplecze: Wentylacja mechaniczna Kratka ściekowa Dopływ wody (ciepła i zimna) Kanalizacja.
 6. Witam. Zaczynam przygodę z morszczyzną. Doświadczenie niewielkie bo tylko na bazie reefmaxa, ale odkąd pamiętam w moim domu stało zawsze akwarium. i tym razem przy okazji budowy domu nie mogło być inaczej i swój "kąt" znalazło też akwarium I tak: Zbiornik główny 180x75x60h, sump 105x40x40. Sprzęt : Pompa główna jebao dcp 10000 Odpieniacz Twistman integra 200 Cyrkulacja 2x sow 15 Lampa docelowa (ATI 8x80 plus 4x75 LED) Zaplecze: Wentylacja mechaniczna Kratka ściekowa Dopływ wody (ciepła i zimna) Kanalizacja. A teraz kilka fot z przebiegu budowy
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.