Jump to content

Nosaczpospolity

Klubowicz
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Nosaczpospolity

 1. Nosaczpospolity

  Obsada

  Witam, kupuje w tym miesiącu akwarium 70-90 l i czy oprócz pary błazenków mogę mieć jeszcze jakieś ryby czy już nie będzie na żadne miejsca? Może są jakieś inne ładne i przydatne ryby które zmieszczą się w takim litrażu zamiast błazenków? Z góry dziękuje za odpowiedz.
 2. Witam, przymierzam się to kupna akwarium w zakresie od 70 do 130 litrów. Zaciekawił mnie zestaw red sea reefer 170. Czy według was jest on wart swojej ceny? Macie może jakieś inne zestawy, którym warto się przyjrzeć? Z góry dziękuje za odpowiedz
 3. Nosaczpospolity

  Koszty

  Witam, jakiś czas temu napisałem post o koszty prądu. Dziś ciekawi mnie ile wydajecie na wasze akwaria morskie? Na co wydajecie pieniądze co miesiąc , a na co co roku? Planuje zakupić akwarium 128 litrów i chcę się przygotować na wszystkie koszty jakie mogą mi się trafić? Chciałbym żebyście się rozpisali jak i podali konkretne liczby. Nie podawajcie tylko kosztów za kupno życia i naprawę zepsutego sprzętu. Bardzo dziękuje za odpowiedzi :).
 4. Nie mogłem szybciej i piszę dopiero teraz. Co jest największym wydatkiem w miesiącu? I jakie są jeszcze inne koszty utrzymania? Nie jestem w tym jakoś super nowy ( w sensie pierwsze morskie akwarium ale dużo już przeczytałem) , ale może o czymś zapomniałem?
 5. Dziękuje za odpowiedź i nie zaczynam od kosztów za prąd Dzięki
 6. Witam, planuje zakupić akwarium 130 litrów (w obiegu 170) i najprawdopodobniej umieszczę w nim lampę LED Hydra 26 HD 90 W. Co do pozostałego sprzętu nie jestem jeszcze zdecydowany ale raczej nie będzie to nic wybitnie drogiego. Jakiego kosztu za prąd powinienem się spodziewać, tzn o ile wzrośnie mi rachunek za takie oto akwarium? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 7. Tak, pierwszy ale będzie pod okiem specjalisty, lecz nie chce się go o wszystko pytać bo zwyczajnie nie chce go męczyć. A akwarium będzie raczej 100(lub 80)x40x40. Co do korony i siatki to raczej zdecyduje na końcu czy będzie po prostu potrzebna, piach będzie. I o moc lampy i tego typu rzeczy raczej nie ma co brać pod uwagę bo wszystko będzie nawet lepsze niż potrzebne Szukam jakiś kolorowych i jakby takich niespotykanych na codzień. Pytanie nie jest głupie, i nijak ma się do porównania szukania żony. Pytam się tu, gdyż ludzie tu niekiedy zajmują się akwarystyką od lat i mają o wiele większą wiedzą o Tym niż ja. Bylem ciekaw propozycji jaką tu napiszą bo może akurat ktoś da fajną, egzotyczną i do tego pożyteczną rybkę. I tak dziękuje ,że cokolwiek napisałeś odnoście mojego pytania.
 8. Nosaczpospolity

  150 litrów

  Witam, zakładam solankę i myśle jaką obsadę wybrać. Znacie jakieś ciekawe ryby i bezkręgowce do 150 litów?
 9. Bardzo dziękuje za odpowiedz, życzę miłego dnia
 10. no własnie jeszcze nie wiem, dopiero sie przymierzam do zakupu.
 11. Nosaczpospolity

  Murena

  Witam, planuje zakupić akwarium morskie i zastanawiam się nad mureną. Szukałem trochę w internecie i jest dużo informacji sprzecznych. Jak to jest z tą mureną? Jaki litraż jest potrzebny dla mureny? Jaki gatunek będzie potrzebował jak najmniej miejsca, ale zależy mi na tym zeby wyglądała jak murena i oprócz pozatykanej "drogi ucieczki" czy trzeba coś jeszcze zrobić w akwarium? Pozdrawiam
 12. Tak, koło 5 cm. To albo kupie większe albo mniej życia. Ile mniej więcej potrzebuje litrów na 2 jeżowce, krewetke lub dwie i 2 kraby ( może też rozgwiazdę)?
 13. Witam, zamierzam kupić akwarium 96 litrów. Chce dać tam ekipę czyszczącą, Czy 2 kraby, 2 jeżowce i jedna lub dwie krewetki to będzie za dużo? Jeśli tak to ile powinienem dać maksymalnie?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.