Jump to content

Marcel1

Klubowicz
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Katowice

Recent Profile Visitors

27 profile views
 1. Marcel1

  Pierwsze akwarium morskie

  34 lata Moje pytania wbrew pozorom naprawdę mają sens i są szczere. Chodziło mi o różnice w organizacji, a nie o różnice fizyczną. Czyli np. co musi być kupione i (jak) zainstalowane w morskim, a w słodkim nie.
 2. Marcel1

  Pierwsze akwarium morskie

  tak miałem słodkowodne. Właśnie o to chodzi, że już przeczytałem co robi filtr. Ale nie umiem znaleźć informacji, jak on działa. Do czego go podłączamy itp., co jest potrzebne do bieżącej obsługi itp.
 3. Witam, jeżeli się powtarzam to wybaczcie, ale wydaje mi się, że moje pytania są całkiem inne niż innych - chociaż o tym samym. Chciałbym założyć swoje pierwsze akwarium morskie. Naczytałem się tu sporo i widzę, że to trudna sprawa. Zgadzam się, że nie ma co oszczędzać przesadnie, więc jestem gotów trochę wydać (chociaż wolałbym nie przekroczyć 8 000 zł za całość). Mimo wszystko chciałbym zacząć od czegoś mniejszego. Nurtują mnie jednak pytania, hmmm jakby to napisać - bardziej techniczne i od laika. 1. Co jest potrzebne do założenia akwarium morskiego? Ok przeczytałem, że akwarium, filtr RO itp. Ale np. dla takiego laika - jak działa taki filtr RO? On musi mieć podłączenie do bieżącej wody, czy jak to działa? 2. Jakbym faktycznie chciał rozpocząć od https://allegro.pl/oferta/akwarium-49l-morskie-aquael-nano-reef-duo-white-7057479857 tak jak wielu, to czego tam brakuje, żeby to się spinało. I ponownie proszę też o informacje techniczne, a nie tylko produkty. Szczególnie o wodę i prąd. Czy takie akwarium można po prostu postawić niedaleko gniazdka elektrycznego i resztę dokupić, czy jednak trzeba zmieniać całe mieszkania, bo bieżąca woda jest potrzebna. 3. Sklepy. Gdzie kupić najlepiej te pozostałe składniki, których nie ma w zestawie (żywa skała, testy, sól itp., potem życie). Na allegro, w sklepie zoologicznym? Nie chciałbym przepłacić, a jednak chciałbym mieć sprawdzone. 4. Jakbym mógł prosić o wyjaśnienie różnic pomiędzy akwarium morskim a słodkim, ale takich fundamentalnych właśnie w stylu "potrzeba bieżącej wody" - jeżeli tak.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.