Jump to content

Kamil Krk

Klubowicz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Potrzebuję zdjęcie bebechów w wyżej wymienionej lampie bo dostałem uszkodzoną ( upadła i przestała świecić ) za darmo i po otwarciu okazało sie że poprzedni właściciel sam próbował ją naprawić bez rezultatu. Wydaje mi sie że w środku jest trochę nakombinowane i chcę zobaczyć jak to powinno wyglądać orginalnie. Szczególnie zależy mi na parametrach zasilacza do elektroniki oraz płytce z przekaźnikami.
 2. Ja w słodkowodnym na radiatorze 120×16 miałem 14 sztuk Power Led 10W. Radiator nie posiadał żadnych żeberek ( był płaski ). Gdyby nie to że był zamontowany pod plastikową pokrywą to większego problemu by nie było. Z powodu braku cyrkulacji wydawał mi się za ciepły i chłodzenie zrealizowałem na komputerowym wentylatorze bezszumowym Ø120 i był tylko lekko ciepły. Myślę że w Twoim przypadku pasywne odprowadzenie ciepła powinno wystarczyć. Jednak w razie czego możesz pomyśleć o zamontowaniu choćby jednego wentylatorka po środku belki, i zamaskować go z przodu i z tyłu np. kawałkami spienionego PVC co spowoduje rozchodzenie się powietrza wzdłuż belki i lepsze odprowadzenie ciepła. Na pewno obniży to temperaturę belki i wydłuży żywotność LEDów.
 3. No w sumie terazto wszystko ma sens... Szkoda że dopiero teraz
 4. Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi. Nigdy go nie dokarmiałem tylko moja parka amphiprion clarkii się nim opiekuje. Posadzę go tam gdzie zawsze siedział. Falownika jak na razie się pozbyłem, w zamian podkręciłem pompę obiegową bo mam naddatek mocy i dołożyłem dodatkowy wylot na locline żeby cyrkulacja się nie zmienią za bardzo.
 5. Witam. Dzisiaj rano znalazłem mojego quadri wbitego w falownik. Falownik pracyje u mnie 24/7 i wirnik zrobił z niego niezłą sieczkę, ma uszkodzony cały bok, rozciętą stopę i odcięte kilka polipów. Aktualnie pozwijał tak że przypomina wygniatane ciasto. Mam go od ponad pół roku. Kiedy jest w pełni napompowany ma ponad 20cm. Zawsze siedział w jednym miejscy i nie wiem co go podkusiło żeby wybrać się na nocny spacer.
 6. Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi. To najbardziej przypomina spagetti worm, więc zostawiam. Bałem się że to jakiś niepożądany gość.
 7. Witam. Właśnie wystartowałem z baniakiem 200l i zauważyłem że w trzech miejscach na dnie pojawiły się małe kupeczki z piasku, z których wystająm małe czerwone polipy(?) o długości 2-3 cm. Po ruszeniu piasku obok nich znalazłem całą mase cieniutkich żyłek które były wcześniej zakopane. Kiedy prubowałem to wyjąć to się skurczyło i zaginęło w piasku.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.