Skocz do zawartości

bociek

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bociek

  1. bociek

    Identyfikacja ślimaka

    Dzieki wielkie, faktycznie wyglada na Stromatellę. Leci do zbiornika
  2. Witam, potrzebuję pomocy z identyfikacją. Za pasażera dostałem dziś takowego ślimaka. Ma czerwonawą płaską muszle, dość szybki dziad jest więcej szczególnych cech nie zauważyłem. Co to takiego? Można wpuszczać na zbiornik?
  3. bociek

    Sucha skała- opinia.

    Odebrałem dziś swoje zamówienie Indonesian Base Rock. Doświadczenia żadnego nie mam aby oceniać więc wrzucam kilka fot, może dla kogoś będzie pomocne. Mniejsze kawałki chyba nie są takie złe, im większe tym wygląda to już trochę gorzej. Skała też zostawia sporo pyłu na dłoniach ale paczka przyszła mocno styrana przez kuriera więc chyba ma prawo pylić ogólnie takiego miału na dnie paczki jak u VDR nie ma. VDR pastwiłeś się coś nad tymi swoimi kawałkami?
  4. Dziś sprawdziłem łączność przez kabel...niestety bez efektów. Arduino do wymiany?
  5. bociek

    Wytrzymałość aluminium.....

    Może źle sformowałeś zapytanie...? hehe żarcik do cytatu . Tak serio to pewnie firma, do której wysłałeś zapytanie zajmuje się "grubszymi" tematami i zaproponowali Ci najmniejszy profil jakiego używają. Pod takie obciążenie ten profil jest mocno przewymiarowany...no chyba że planujesz bez żadnych słupków na długości 175cm to być może coś takiego mogło by im wyjść. Ostatnio liczyłem w ARSAP (Robot) stalowy stelaż 155x55x95h z profili 30x30x2,0 z dwoma wewnętrznymi słupkami po długości pod obciążenie 450kg. Ugięcia dla tego profilu wyszły w "dziesiątych" mm. Wytężenia nawet nie sprawdzałem bo pewnie było by poniżej 5%.
  6. Nie świeciła jedna z trzech diod 10W w nitce górnej i wszystkie trzy diody w nitce dolnej (obie nitki łączone równolegle). Przyczyną faktycznie było zwarcie na tej nieświecącej diodzie, która dodatkowo uległa spaleniu. Po jej wymianie świecą wszystkie diody w obu nitkach.... niestety aby nie było tak kolorowo świecą się tylko przez kilkanaście sekund po czym gasną. Po wyłączeniu zasilania i ponownym załączeniu zaświecają się lecz gasną po 2-3 sekundach...wygląda na to że po nagrzaniu diody są rozłączane. Kolejny problem, który się pojawił to nie mogę połączyć się z aqmą przez bluetooth (przed spaleniem drugiego drivera połączenie działało) niby się paruje ale wisi na "pobieraniu danych". Jutro będę miał kabel więc spróbuję połączenia USB. Na chwilę obecną po wymianie spalonych driverów działają obie nitki w połączniu równoległym na nowym driverze 1200L i obie nitki równoległe na driverze 1500L (te które po chwili gasną ), pozostałe diody na driverach 700L nie świecą po załączeniu zasilania. Zauważyłem, że dopiero po jakimś czasie zaczynają się lekko jarzyć ale z obawy przed kolejnym spaleniem driverów nie trzymałem ich tak przez dłuższy czas, a że nie mogę połączyć się z aqmą to nie wiem nawet jakie te kanały mają ustawienia. Na diodach zwarcia na pewno żadnego nie ma, a połowa z niedziałających nitek jest na nowych driverach. Reasumując podejrzewam uszkodzenie kontrolera aqmy. Dam znać jak podłączę pod usb.
  7. Dzięki za podpowiedzi. Na wszelki wypadek przelutowałem podejrzane miejsca i po sprawdzeniu każdej diody z obudową wygląda, na to że przebić nie ma. Zastanawiam się jeszcze nad wyjściem GND z płytek driverów. Za co dokładnie ono odpowiada i kiedy się je wykorzystuje - tzn. wiem, że to uziemienie ale czy może coś pomóc w moim przypadku?
  8. Jako, że to mój pierwszy post na forum na wstępie Witam Serdecznie szanownych kolegów i koleżanki forumowiczów. Przymierzam się do swojej pierwszej solniczki więc postanowiłem zrobić belkę oświetleniową LED na podzespołach AQmy. Niestety pierwsze uruchomienie zakończyło się niepowodzeniem i spaleniem dwóch driverów. Przed ponownym próbami chciał bym zaczerpnąć waszej opinii co do przyczyn. Poniżej schemat połączenia całości (pdf powinien być w lepszej jakości) i przebieg zdarzeń. 1. Pierwsze uruchomienie i...nie świeci kanał 3 na driverze 700L (przyczyna banalna o czym później); na kanale 1 - driver 1500L świecą tylko dwie diody w górnej nitce; kanał 6 - driver 1200L nie reaguje na sterowanie w aplikacji. 2. Po kilku krótkich próbach ponownego włączenia belki i testach kanałów w aplikacji pali się driver 1200L. Zacząłem szukać przyczyny i na nieświecącej diodzie 10W z górnej nitce kanału 1 widzę stykający się lut minusa diody z obudową belki. Poprawiam lut (dioda już była spalona) i dalej nie świeci dolna nitka, miernik na świecących diodach pokazuje coś ponad 11V. Po sprawdzeniu dolnej nitki na diodach ok. 3,6V, a w trakcie pomiaru lekko jarzą się pozostałe diody w nitce dolnej. 3. Robię mostek na nieświecącej diodzie i dalej bez zmian (tylko dwie górne diody się świecą). 4. Zająłem się nieświecącym kanałem 3 na driverze 700L. Przyczyna okazała się banalna...podczas lutowania ominąłem jeden z "drutów" drivera i nie miał w ogóle łączenia z płytką. 5. Kolejne uruchomienie i dosłownie po 2 sekundach pali się driver 700L na kanale 2 , który wcześniej działał bez żadnego problemu. Macie jakieś pomysły czego to się sypie? Diody sprawdzone miernikiem, spalona tylko ta 10W z górnej nitki. schemat.pdf
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.