Jump to content

themindfields

Klubowicz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Dominik
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin
 • Zainteresowania
  elektronika, programowanie, muzyka
 • Akwarium
  60l na miękko + LPS'y

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Si, dodatkowo wzmocnione kątownikami.
 2. Doszły profile i stelaż prezentuje się tak:
 3. Cześć, od paru dni rozkminiam jakiego materiału mógłbym użyć do zabudowania stelaża, innego niż popularne 18mm płyty meblowe. Płyty będą na magnesach, a to co miałem w rękach było strasznie ciężkie i toporne. Szukam czegoś innego - cieńszego i lżejszego. Pomyślałem o MDF 9mm tylko nie wiem czy da się jakoś to sensownie okleić/zalaminować?
 4. themindfields

  Lampa LED

  Różne napięcia nie powinny mieć znaczenia. Ja używam przewodów 0,5 mm², ale nie mam soczewek. Te kilkugodzinne testy na 100% PWM?
 5. Tak, w ten sposób chcę oddzielić sumpa od elektroniki/elektryki i porobić tam jakieś półki albo coś. Gdybym postawił ściankę za dolewką to niewiele miejsca by zostało. Z czasem będę chciał stelaż obudować i tak to sobie na razie wyobrażam.
 6. Hej, zapraszam wszystkich do śledzenia moich poczynań przy zakładaniu nowego akwarium. Plan jest następujący: Zbiornik: 90x50x50h, 10mm, z trzech stron OptiWhite Komin: zewnętrzny 50x14x30h, hydraulika 32mm Sump: 66x40x40h, rollermat, odpieniacz, media, pompa Stelaż: profile T-slot 3030 i 6030, kątowniki 30x30 i złącza centralne Sprzęt: pompa Maxspect Jump MJ-DC8K 8000l/h odpieniacz RedStarfish RS-N130 Plus lub podobny rollermat raczej DIY (WIP) lampa DIY (WIP) Akwarium już zamówione. Dziś udało mi się dokończyć projekt stelaża. Góra z profili 6030, nogi i dół z 3030. Łączenia na bazie złącz centralnych i kątowników. Mam nadzieję, że wytrzyma...
 7. Dzień dobry, chciałbym poprosić o rzucenie okiem na test ICP, ponieważ jest to mój pierwszy taki test i w miarę możliwości o pomoc w interpretacji wyników. Kilka słów o zbiorniku. Jest to zbiornik 4 letni. W chwili obecnej 60l, przez pierwsze trzy lata ~35l. Ryby: 2 x Błazenek, 1 x Salarias Fasciatus Koralowce: Briareum, Anthelia, Rhodactis, Ricordea, 2 x Euphyllia paraancora, 3 x Zoa (Lord of the rings, Pandora, trzeci nieznany), Blastomussa green, Discosoma red. Dozowanie: raz w tygodniu kropla witaminy C (Cebion), kropla jodu (płyn Lugola), 1ml strontu, 4ml Brightwell MicroBacter7. Karmienie: Na przemian pokarm suchy, 1/3 kostki mrożonek, kawałeczek alg z czosnkiem. Dla korali raz w tygodniu 3 - 4ml Red Sea Reef Energy AB+. Filtracja: Kaskada z gruzem oraz 4 x Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere (więcej na razie się nie mieści). Wata na wierzchu, zmieniana co 3 dni. Obieg wody: Falownik 2500l/h. Oświetlenie: Lampa LED DIY 72W, skręcona na około 60%. Absorbenty: Węgiel aktywny ok. 20g, zmieniany co 2 tygodnie. Phosguard ok. 15g, zmieniany co ~10dni. Sól i podmiana: Aquaforest Reef Salt. Obecnie podmieniam raz w miesiącu 5l wody, gdyż zauważyłem, że po podmianie koralowce mniej się pompują przez kilka dni. Wcześniej dokonywałem podmiany raz na 2 tygodnie. Problemy: W chwili obecnej brak. Było niedawno dino, ale zwalczone zwiększonym dozowaniem bakterii i zmniejszeniem udziału białego światła w oświetleniu. Jedyne na co mógłbym narzekać to szybkie brudzenie się szyb oraz bardzo wolny przyrost koralowców. Odstępstwem jest oczywiście Briareum... oraz Ricordea, która regularnie, raz na 2 tygodnie, zostawia małego bąbla - kopię. Poniżej wyniki testu ICP z AF: Za zwiększony Al podejrzewam, że odpowiedzialny jest Phosguard, chociaż jest on dodatkowo obwiązany gumkami, żeby się nie ścierał. Co do reszty parametrów, niestety brakuję mi obeznania czy jest czym się przejmować, tak więc tutaj prosiłbym Was o małą pomoc PS. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale list priorytetowy z fiolką szedł aż tydzień... Czy to może mieć znaczący wpływ na wynik testu?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.