Jump to content

banny

Klubowicz
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk
 • Akwarium
  Morskie 120l na kaskadach

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć zauważyłem na mojej euphyli małżę, reaguje natychmiastowo na cień, który zrobiłem ręką. Czy może to być Tridacna? https://youtu.be/EpJXxl7uFh4?feature=shared
 2. Witam, kupiłem ślimaka Mitra Mitra do przekopywania piasku, niestety zauważyłem że krab pustelnik próbuje zabrać jego atrakcyjną muszlę. Jednocześnie czytałem że ten ślimak jest drapieżny i jest 2x większy od tego kraba ( z muszlą). Czy mam się obawiać że krab zabije ślimaka żeby wziąć mu muszlę? Czy może to ślimak może zabić kraba?
 3. Cześć, mam żarłocznego Pterapogona, je tylko mrożonki. Od 2-3 dni widzę że ma gruby brzuch i nic nie je, a na dodatek jakby z odbytu jej coś lekko wystawało. Ktoś się spotkał z taką anomalią? Co to może być i jak pomóc? Dodam że zaczeło się wszystko od tego jak krewetki puściły ikrę, pływało pełno larw w akwarium, a ryba to zaczęła jeść. Rozumiem, że mogła się najeść tym, ale żeby 2-3 dni bez zmian? Ryba pływa normalnie i nie ma śladów na ciele.
 4. A jesteś w stanie powiedzieć w jakich proporcjach używałeś obu produktów? Bo chyba to i to to jakieś bakterie. Boję się zakwitu. W jakim tempie spadały azotany?
 5. Cześć, zastanawiam się nad ta rybą, wiem o możliwości toksyn itd. Ale spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią, przez to że jest bez łusek jest uznawana za "hodowlę ospy". Czy podzielacie to zdanie? Czy jest duża szansa, że wrzucę ją do akwarium i może mi całe akwarium zarazić ospą, ponieważ nie ma naturalnej ochrony przed ospą?
 6. Cześć Potrzebuje czegoś do przekopywania piasku/żwirku. Podoba mi się symbioza krewetki z babką, ale na filmach nie widać, żeby przekopywały piasek w całym akwarium, tylko w jednym miejscu gdzie jest norka. Czy te zwierzęta z reguły siedzą tylko w jednym kącie cały dzień/życie? Czy raczej chodzą po całym akwarium jak jest bezpiecznie? Fajnie jakby widać było ich symbiozę i jednocześnie zmieniały lokalizację, żeby przekopać mi całe akwarium. Druga sprawa, czy krewetka pistoletowa żyjąca w symbiozie może być groźna dla innych krewetek? Doktorek, Debelius i jakas na aiptasie (ale jest bardzo szybka, więc o nią się nie boje). Trzecia sprawa... Posiadam dość gruby żwirek (dosyć dojrzały) Chciałbym jednak zmienić gradację lub chociaż wymieszać ją z czymś drobnym. Czy macie akwaria z takim pomieszanym piaskiem? Czy to wygląda jakoś sensownie? Najchętniej to wywaliłbym ten żwirek, ale boje się że to zachwieje mi za bardzo biologią (już i tak mam trochę z nią problemów).
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.