Skocz do zawartości

Leo-Mia

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Leo-Mia

  1. Dzieki za odpowiedz. Dokladnie chodzi mi o tego „kwiatuszka”. Wlasnie to wyglada tak jakby wyrastalo z nogi Lobo. Natomiast mam juz Coryntiaski na Anthelii i raczej to nie sa one. Nie maja tych macek zakonczonych kuleczkami. w kolku zaznaczylam o co mi chodzilo.
  2. Hej. Przejrzalam cay internet polski i amerykanski. Wszystkie stworzenia na Reeflex i nadal nie znalazlam odpowiedzi. Co to narosło na Lobophylli? Wyglada jak malutki kwiatuszek z pół-przezroczystej tkanki. Mam dwa takie, ciagle rosna. Myslalam ze to rosnoca nowa glowa ale zachowuje sie troche jak odrebne stworzenie, przy gmyraniu troche sie „kuli” poza tym ta tkanka przypomina jakas cienka blonke a nie tkanke Lobo. Slyszalam ze na dzikich koralach mozna przyniesc pasozytujaca małz ale zupelnie mi to malzy nie przypomina. Mam tez wrazenie ze sama Lobophyllia w tym miejscu odsuwa troche tkanke, fakt ze nie moge jej znalezc miejsca w akwarium bo troche sie buntuje na przeplywy wiec moze alurat turaj to zbieg okolicznosci.
  3. Hej, Hopsne temat bo udalo mi sie zrobic zdjecie. Niestety robilam domofonem i jakosc nie powala ale widac malego pierona. Od czasu zalozenia watku, tak ich przybylo ze mam wrazenie ze powstala cala metropolia. anthelia ma Sie nie najgorzej, ciagle sie rozrasta ale w miejscu gdzie sa grzybki jest troche „zrogowaciala” (uszkodzona tkane pokryly glony).
  4. Dzien dobry. Z jaj wykluly sie malutkie robaczki. Niepotrafie oszacowac co to jest, przypomina kielza ale jakby bardziej wyprostowany xD teraz mam w akwarium morskie mrowisko.. przy okazji zapytam, czy znacie jakiegos skutecznego zarloka (oprocz ryb), ktory bedzie utrzymywal populacje robaczkow w zdrowo-rozsądkowej ilosci?
  5. To moze sie tylko tam stołuje xd to by mialo nawet sens bo jest tak tlusty i wielki ze zaczynam sie go bac..
  6. Chyba nic sie z tego nie wykluje. Te kuleczki transparentne zrobily sie suche a te ciemne „jajeczka” nadal tam sa i nic sie nie wykluwa. Ostatnio znalazlam tam pod spodem ogromnego kielza. Ale moze zbieg okolicznosci.
  7. Leo-Mia

    Gąbka czy nie gąbka.

    Nie napewno nie, poniewaz raz ze Euphyllie mam akurat nie od nich a dwa ze nie bylo na niej wczesniej nic a ja teraz mam plage gabek roznego rodzaju i to co na nia siadlo to najpewniej byla wlasnie pomaranczowa gabka. Miala pelno porow z ktorych wystawaly malutkie pioropusze. Na poczatku myslalam ze to jakies rurowki ale tam nie bylo rzadnych rurek, tylko plaska powierzchnia, ktora obrastala noge w strone glowek az zaczela zlazic tkanka. Wzielam Euphyllie na kapiele i zeskrobalam dziada, teraz widze ze tkanka ladnie zarasta. Rozpisalam sie a teraz mysle czy Ty pytasz o Euphyllie czy o ten post z moja plaga.. xD jesli to jaja plazincow to zaraz bede miala w akwarium apokalipse … :O
  8. Leo-Mia

    Gąbka czy nie gąbka.

    Hej, moge dolaczyc do dyskusji. Zamawiam ostatnio ze sklepu w Rzeszowie i wlasnie sie zastanawiam co mi los w darze przyniesie xD juz wczoraj dodalam temat w dziale Identyfikacji apropo szczepki od nich… az mi sie wlos zjezyl. Swoja droga mialam taka gabke, o ktora pytal autor postu. Osiadla sie na nodze Euphyllii i zanim ja zauwazylam to koral troche podupadl na zdrowiu. Juz zeskrobana i Euphyllia wraca do zdrowia.
  9. To Turbinaria ale jest na podstawce i na niej sa te kulki, od spodu, miedzy skala a podstawka. Przepraszam nie dopowiedzialam tego xD
  10. Hej. Wie ktos co to moze byc? Takie przezroczyste kuleczki a w kazdej z nich jakby malutki brazowy „wężyk” składajacy sie z malych ziarenek. Wyglada mi to na jakies jaja.. znalezione pod szczepka. Te kulki sa jakby z wody stworzone, przy kontakcie z powietrzem maleja, jakby sie wypompowywaly.
  11. Dziekuje, nawet czytalam juz ten watek. Wiem, ze niestety patrzy mi Anthelie ale chcialam wiedziec jak to ewentualnie rozwiazac zeby go z tamtad usunac bez niszczenia bo mi sie one podobaja. Czy to wogole mozliwe, zeby takie malenstwa jakos zdjac i nie uszkodzic? ;(
  12. No jestem pewna na 99%. Zdjecia nie mam jak zrobic bo chyba bym musiała robić je luneta xD ale przejrzałam cały reeflex i no nie mam wątpliwosci że to one. Tam nie maja duzo swiatła, bo znajduja sie pomiedzy „łodyzkami” Anthelii, centralnie u nasady.
  13. Witam. Sprawa jak w temacie. Mianowicie. Była sobie mała szczepka Anthelii, ktora podarowal mi pewien znajomy. Jej stan wołał o pomste do nieba ale u mnie momentalnie odzywa. Mimo, że ja wyciachałam jak szalony fryzjer to szybciutko nadrobila nowymi „pąkami”. Pewnego razu przyczajona z lupom odkryłam pasażera na gape - Corynactis’a. Przeczytałam wszystkie wątki o tym koralu i postanowiłam go zostawić bo jest uroczy i w sumie nie wyrzadzal nikomu krzywdy. Minal jakis miesiac a z jednego grzybowieńca zrobiło sie już 6 sztuk. Wszystkie są osadzone na Anthelii, która ostatnio zaczeła mi troche brązowiec. Podejrzewam, że mogą ją parzyć. Te maleństwa maja rozmiar ziarenka sezamu, a ten pierwszy -największy- może z pol centymetra. I teraz nie wiem bardzo co mam robic. Nie chciałabym sie ich zupełnie pozbywać ale jednocześnie szkoda mi Anthelii. Czy jest jakiś sposob zeby je bezpiecznie „oderwać” i przeniesc w inne miejsce? Chciałam zaczekać aż podrosna ale widze ze tam juz soe troche zle dzieje. Czytałam też, że ponoć są dosyc parzace wiec nie mam nawet pomyslu jak moglabym je zdjac z tej Anthelii. Pomożecie?
  14. Dzieki, powodzenie sie przyda bo jak tylko pojdzie mi to wszystko gladko to mam plan powiekszyc zbiornik i od nowa wszystko xD widzialam ze Ty tez startujesz wiec rowniez zycze powodzenia Czesc Rafał, dzieki za podzielenie sie swoimi doświadczeniami Nie wiem czemu ale Aiptasie mnie przerazaja, chyba bardziej niz robaki xD jada do mnie juz Krewetki narazie 2 sztuki, bo tyle tylko mial sprzedawca. Zastanawiam sie czy we dwie dadza rade, czy bede musiala jeszcze dokupic ale widze ze Twoje ogarnialy temat. Te robaczki caly czas maja wysuniete „czulka” nie widzialam nigdy calego okazu, ale u mnie siedza w dziurkach na skale, nie w Spsach i mam nadzieje ze ich jednak nie nawiedza. To zdjecie jest pozyczone z internetu bo moj telefon nie ogarnia zdjec wnetrza akwarium, musze kupic jakis filtr. pozdrawiam
  15. Przyjemnie sie to czyta U mnie cyjano wywalilo ale moge powiedziec ze bardzo delikatnie liznelo zbiornik i tak szybko zniknelo jak sie pojawilo ALE duzo czytalam w tym temacie i mam wrazenie ze Chemiclean sie demonizuje. Gdyby plaga u mnie rozkwitla to z tym postem siegnelabym po zakup „chemii”. Jak widac po postach Ameryki nie odkryles ale zdjales etykiete mnie zastanawia czy w dojrzewajacym zbiorniku powinno sie ingerowac czy dac naturze sie ustabilizowac samej? Bo tutaj rozne informacje slyszalam.
  16. No i dzieki Ci stokroc za podzielenie sie wiedza, doswiadczeniem, pomyslem ale rowniez za zrozumienie Niestety nie dipowalam skaly, nie przyszlo mi to do glowy, startowalam na suchej/martwej skale i troche naiwnie nie spodziewalam sie tam nikogo. xD odkad pelno robactwa chodzi mi po akwarium mam troche „fobie” ale to tak pol zartem, bo zdaje sobie sprawe ze to jest piekny ekosystem ale boje sie plag bo odkad mam to akwarium to traktuje je jak dziecko i bardzo sie wszystkim przejmuje. Ostatnio niestety prawie sie poplakalam jak zobaczylam Aiptasie.. xD Pozdrawiam, Ania
  17. Tak wiem ze bez zdjecia ciezko cokowielkiem wrozyc, jakos fartownie udalo mi sie znalezc dokladnie to co u mnie zaobserwowalam. dziekuje za pomoc, jest tego tak duzo ze myslalam ze zaraz przerodzi sie w plage z ktora bedzie ciezko walczyc, tak jak to bywa z niektorymi stworzonkami (aiptasia, slimaki osiadle itp.) milego dnia.
  18. Dalam opis, wiem ze moze nie obrazuje to wszystkiego ale nie dalo sie zrobic zdjecia, dlatego pozyczylam z internetu dokladnie to samo. Napisalam ze wiem ze to sa jakies robaczki ale w swietle artykulu nie grozne w malej ilosci. Myslalam ze moze ktos podpowie czy to trzeba likwidowac i ewentualnie jak. Jaki blad popelnilam? Ze „humorystycznie” napisalam ze trzeba strzelac w ciemno? Nie znalazlam w regulaminie ze nie wolno zartowac. Jesli tak strasznie zawinilam to prosze mnie zablokowac i po problemie
  19. Ok, dziekuje za pomoc. Jak zwykle na forum mozna liczyc. Jakby kazdy szukal wszystkiego na internecie to by nie bylo takich miejsc. Myslalam ze jest to tez pewnego rodzaju miejsce gdzie mozna sie integrowac w spolnej pasji. Poduskutowac… Jednak juz niejeden zauwazyl ze niektorzy zachowuja sie jakby pozjadali wszystkie rozumy. Pani chyba tylko pilnuje porzadku zeby bron boze nikt nie skroczyl z tematu. Pozdrawiam.
  20. Jakby ktos naprawde chcial pomoc to znalazlam zdjecie na internecie, u mnie wyglada to dokladnie tak samo tylko one sa zlokalizowanw na skale. Wiem ze to jakies robaczki ale czy w duzej ilosci sa grozne, czy powinnam je jakos usunac?
  21. A kosmici moga mieszkac w akwarium?
  22. Hahha, poczekaj podam parametry to moze ogarniesz tez z ktorej galaktyki xddd
  23. Hej. Mam pytanie moze ktos pomoze ale trzeba strzelac w ciemno. W ciemno bo zdjecia nie mam, ledwo co to ustrojstwo widze przez lupe. Mianowicie. W skale jest dziura (nie muszla) z dziury wystaja dwa „czulki” cienkie jak niteczki, bardzo symetryczne i niezbyt dlugie, mam wrazenie ze sa one dwukolorowe, cos jak w ciemno jasne kropki lub malutkie kreseczki. Mam tego pelno i tylko na jednej skale. Czy to moga byc slimaki osiadle? Moze jakies robaczki?
  24. Super, to zamawiam tylko zastanawiam sie nad moca jeszcze. Jaka miales moc? Uzywales jej tylko do podmian czy pracowala tez w akwarium ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.