dlatomka
Klubowicz-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
nigdy
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez dlatomka
-
To nie jest plastiks. Nie pamiętam nazwy tego zakładu,ale kupowałem u nich kilka razy.Łatwo tam trafić. Wyjeżdżając z Gdańska w kierunku rafinerii, jest dosyć ostry zakręt w prawo. Na samym zakręcie jest droga w lewo i tam trzeba pojechać. Firma mieści się na terenie serwisu Scani,albo DAF nie pamiętam,ale na pewno jest tam duża reklama serwisu i tam się kieruj.W razie problemów pisz na adres pianoclub@wp.pl bo na serwisie nie bywam codziennie. Jeżeli interesuje Cię budowa odpieniacza to zapraszam do skorzystania z moich doświadczeń. Mam co prawda 10 razy mniejszy zbiornik, ale odpieniacz który zbudowałem sprawdza się doskonale.
-
w gdańsku przed rafinerią jest zakład w którym możesz kupić dowolną rure z plexi
-
Jest przy obwodnicy następny zjazd za Szadółkami w kierunku łodzi po prawej stronie.
-
Do sterowania ogrzewaniem zbiornika używam sterownik temperatury EUROSTER z czujnikiem zewnętrznym do ogrzewania podłogowego. Gdy następuje potrzeba chłodzenia zbiornika zamiast grzałki podłączam chłodziarkę i przełącznikiem ustawiam tryb pracy na chłodzenie. Działa idealnie. Sterowniki znajdziesz na stronie www.euroster.pl. Koniecznie musi być z czujnikiem zewnętrznym, aby można go było umieścić w baniaku.
-
Kawałek rurki akrylowej potrzebuje
dlatomka odpowiedział Wieslaw Zabawa → na temat → Archiwum Targowiska
napisz na priw i podaj nr.telefonu to wytłumaczę gdzie w Gdańsku można dostać każdy kawałek rury. dlatomka@wp.pl pozdrawiam Tomasz -
mam u siebie w 700l akwa mikser z pompką. Chodzi już od pół roku i trochę się namęczyłem aby go odpowiednio ustawić. Na początku mieszał za mocno więc ograniczyłem przepustowość pompy(mam najmniejszą jaką dostałem 250l/h) Dodałem do niego włącznik czasowy, który włącza mieszanie na 15 min co 2 godz. i to jest jak do tej pory najlepsze ustawienie. Wystarczyłoby 2-3 min mieszania,ale nie miałem takiego włącznika czasowego. Dobrze by było gdybyś ustawił na jaknajkrótszy czas pracy pompy bo u mnie pół roku chodzi i już niedługo będę musiał wymieniać wirnik. Do miksera (6l pojemności) dodaję ok 4 łyżeczek Ca(OH)2. Początkowo dodawałem wodorotlenek wapnia z Polskich Odczynników Chemicznych (250g ok30zł)koniecznie musi być czysty do analiz. Za poradą kupiłem Kalkwassermix firmy KNOP i stosuję do dzisiaj, ale nie widzę żadnej różnicy, według mnie rozpuszcza się bardzo podobnie. Na etykiecie piszą aby dodawać 1,65g/l pojemności miksera.Przed każdym nowym napełnieniem myję mikser gorącą wodą, dodaję octu i pozostawiam na ok 15 min. Po tym zabiegu płuczę i jest idealnie czysty.Napełniam co 10-14 dni. Poziom wapnia mierzę testami Salifert i utrzymuje mi się na poziomie 420 -440ppm. Jeżeli zauważam minimalny spadek poziomu wapnia, to podmieniam na nowy wsad. Jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony.
-
jeśli aktualne prześlij co masz i za ile dlatomka@wp.pl
-
Dodam jeszcze, że czujnik jest umieszczony w sumpie w komorze pompy. Wcześniej kombinowałem z elektrodami, ale wystarczy popatrzeć po kilku tygodniach jak wyglądają kable od grzałek czy też pomp z osadzonymi na nich kryształkami soli, by szybko wyleczyć się z pomysłu elektrod.
-
Automatyczne dolewanie wykonałem dla swojego 700l zbiornika prawie rok temu i do dzisiaj działa bezawaryjnie. W bardzo długiej szklanej probówce umieściłem kontaktrony( takie od alarmów, montowane do drzwi). Dolny załącza dolewanie wody,górny odcina. Zastosowałem jeszcze na samej górze trzeci awaryjny w razie gdyby nie zadziałał ten drugi, bo możnaby przypłacić zalaniem. Do szklanej probówki przykleiłem silikonem rurkę PCV (3/4) w której swobodnie pływa pływak wykonany z rurki 1/2 zaślepionej korkami z umieszczonym wewnątrz magnesem. Pływak z magnesem unosi się i opada tak jak poziom wody, powodując załączanie zaworu elektromagnetycznego(od pralki 20zł) umieszczonego przd filtrem RO. Urządzenie działa bardzo precyzyjnie. Ilość jednorazowo dolewanej wody ustaia się zwiększając lub zmiejszając odległośc pomiędzy kontaktronami.Jest to bardzo przydatne przy dołączeniu kalkmiksera. Sterowanie wykonałem ze starej centralki alarmowej, ale można to zrobić na przekaźnikach.
-
jeżeli możesz to podeślij dlatomka@wp.pl
-
spienione niebieskie pcv jest chyba najlepszym rozwiązaniem. W moim akwa jest zamocowane na plastikowych prowadnicach i w każdej chwili mogę je wysunąć. Mam takie rozwiązanie ponieważ akwarium znajduje się w ścianie pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Oprócz spienionego pcv mam szybę " refleks". Dzięki temu kiedy w jednym pomieszczeniu jest ciemno działa ona jak lustro.
-
mam akwarium 200/50/70.W przedniej szybie pękła górna poprzeczka w wyniku uderzenia. Następnego dnia z wielkim hukiem pękła przednia szyba i 700l wody znalazło się poza baniakiem. Wkleiłem nową szybę i poprzeczkę dałem o 5 cm szerszą. Jak na razie mam spokój :-) Tomek
-
czujnik poziomu cieczy zrobiłem z 2 kontaktronów alarmowych. umieściłem je w długiej szklanej menzurce. W sąsiadującej z nią rurce szklanej osadzony w plastikowej bańce pływa magnes. Dolny kontaktron uruchamia elektrozawór, zaś górny go rozłącza. Czujnik działa bardzo dokładnie i na bieżąco uzupenia odparowaną ze zbiornika wodę.
-
czytałem na jakiejś stronie w necie,że tak się praktykuje,ale trudno mi powiedzieć na jakiej stronie. Pisał ,że można odciąć żyletką mały kawałek,ułożyć w dobrym miejscu i powinien się przyjąć.
-
Zakładam zbiornik 210/70/50. Jeszcze jestem na etapie kompletowania sprzętu,ale już niedługo wszystko będzie na cacy.Tak mi się przynajmiej wydaje.Z tego co czytałem ,do tej wielkości zbiornika potrzeba dużo żywej skały.Nie mam pojęcia skąd kupić świeżą i dobrą żywą skałę, tak aby poniesione nakłady nie poszły na marne.
-
Właśnie jestem na etapie zakładania zbiornika. Nie mam w tym kierunku doświadczenia i niechciałbym przeżyć rozczarowania. Jeśli więc możecie podajcie mi dobry kontakt na żywą skałę i kilka dobrych rad ,jak należy się z nią obchodzić.