Skocz do zawartości

Lachera

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lachera

  1. Lachera

    Konkurs - MŚ w RPA

    Hiszpania-Brazylia 3:2
  2. Zaglądnij tu http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28334 pewnie to ten sam problem.
  3. Lachera

    Błazenek, narośl

    Akwarium 300l w obiegu, ząbki sredniej wielkosci z główki naszego polskiego lekko różowawego czosnku, kupionego na krakowskim starym kleparzu od sympatycznej starszej pani (do kupienia pewnie na terenie całego kraju ) Dlaczego o tym pisze? Poniewaz słyszałem,że ten nasz jest bardziej agresywny i pewnie ma więkrzą zawartosc soku. Ząbki obrałem z łupek, rozniotłem bokiem noża, tak tylko żeby sie otworzył, wsadziłem do plastikowego kotnika i co jakis czas podnosiłem nad poziom wody, by cała woda znajdująca sie wewnątrz, wyleciała do akwarium. Podczas podnoszenia ciekawskie błazenki podpływały pod kotnik i cała woda lądowała na ich grzbietach. Czynnosc powtórzyłem 4 może 5 razy podczas dnia (cały czas z tymi samymi ząbkami) Dnia kolejnego zauwazyłem ,że czasnek w pojemniku zrobił sie lekko różawy wiec stwierdziłem ,że wystarczy.
  4. Lachera

    Błazenek, narośl

    I po dniu moczenia 2 rozgniecionych ząbków czosnku nastąpiła zmiana na lepsze. Narośl w dużej częsci odpadła Najwyrazniej czosnek dobry na wszystko, ciesze sie niezmiernie, że nie musze go kąpac w żadnych roztworach. Oczywiscie obserwuje dalej i za jakis czas dam znac jak to sie skonczyło. Dzięki za odzew, pozdrawiam.
  5. Lachera

    Błazenek, narośl

    Witam Was serdecznie. Pytanie moje dotyczy paskudztwa które urosło na błazenku. Wiecie może co to za przypadłośc? Rybka zachowuje sie normalnie, je wszystko, jest energiczna , wygląda na to,że narośl nie przeszkadza jej w życiu. Włozyłem 2 ząbki czasnku do akwarium i sie moczą, potrzymam dzien i zobaczymy, krewetki czyszczącej nie posiadam (może powinienem??) Rybka jest u mnie 3 tygodnie i przez ten czas "obcy" regularnie sie powiekrzał. Pytam dopiero teraz ponieważ sądziłem ,że może mu przejdzie i nie chciałe podnoscic alarmu zbyt wcześnie. Prosze o pomoc, pozdrawiam,dzieki.
  6. Lachera

    Lacherowe 3 setki

    Od jakiegos czasu (pewnie z braku nowosci) wielką radosc sprawia mi obserwowanie slimaczków , które pokazują sie u mnie w coraz to większej ilosci. Bardzo sympatyczne i pożyteczne stworzonka, zjadają gloniska nawet z piasku Naliczyłem ich 4 sztuki w trzech kolorach. Widziałem raz jak wypuszczają gamety ale oczarowany widowiskiem nie wpadłem na to , żeby fotke zrobic No nic może nastepnym razem zachowam zimną krew.
  7. Lachera

    nowy

  8. Lachera

    KRAB

    Dzieki , a tak na przyszłosc czy to krztałt szczypiec kwalifikuje go do glonozerców? W sensie długie i chude, którymi nie może rozszarpywac miesa?
  9. Lachera

    KRAB

    Witam Prosze o identyfikacje krabika. Podejrzewam ,że to Chlorodiella nigra ale kolory cos nie te. Narazie siedzi w kotniku , napiszcie czy moge go z powrotem do akwa wrzucic.
  10. Lachera

    Mandryn OSPA??

    Witam Kilka dni temu na skórze mandaryna pojawiły sie podejrzane plamy Nie wiem czy to moze byc ospa czy jakas inna infekcja Rybka zachowuje sie normalnie, głodna nie pływa. Próbowałem podawac czosnek ale co z tego jak mandaryn nie rusza mrozonek. Może mozna mu jakos pomóc?? Parametry wody ph -8.0 no3 -2 no2 -0 po4 -0.03 nh4 -0-0,25 kh - 9.6 Ca -490 Mg -1440 temperaura 25 zasolenie 1.023
  11. Lachera

    Lacherowe 3 setki

    Piasek dosypany 18 kg , troche go mało, ale na razie wiecej nie będzie. Skała powiercona , "ponawlekana" na rurki pcv i stoi Pojawiło sie pare nowych mieszkanców: Najbardziej ulubiony prze ze mnie zwierzak zoa Garbiki szt 4 Favites I przeurocza Stomella szt 2 które przyjechały sobie na gape Akwarium czeka suchy okres, cienko z funduszem także przez czas jakis nie planuje niczego nowego będe cieszył oko tym co jest... Pozdrawiam wszystkich.
  12. Lachera

    SLIMAK !!!

    Mam takiego lokatora Z tego co zauważyłem kręci sie tylko po skałce z glonami, narazie. Łapac dziada czy pozwolic mu życ? PROSZE O WYPOWIEDZ NA TEMAT BEZPIECZENSTWA PRZYSZŁYCH KORALI.
  13. Lachera

    Zaprószona skała

    Ja to robiłem dosc brutalnie, mianowicie całe życie do sumpa, odcinałem obieg, odpieniacz do głównego i szorowanie każdej skałki szczoteczką do zębów (oczywiscie specjalnie do tego celu kupionej ) W akwa robi sie straszna śnieżyca , ale po godzinie wiekrzosc ląduje w odpieniaczu. Częsc opadnie zpowrotem na skałki ale wtedy powtarzam akcje do czasu pełnego zadowolenia. Tak to mniej wiecej wyglądało Zrób to póki nie masz piasku!!
  14. Lachera

    Lacherowe 3 setki

    Moim zdaniem narazie jest wystarczające, zwłaszcza,że nie ma jeszcze zbyt wielu korali, a te które są leża w miejscu bezposrednio pod lampą, choc jest skałka na której wyczaiłem zoa ,a która jest w samym rogu akwarium i rosną wzorowo. To pozwala mi sądzic, że korale mniej swiatłolubne będa sie czuły dobrze w kątach i swiatła będą miały dosc. Lampa jest zawieszona 10 cm nad lustrem wody i swieci na 50%
  15. Oj cos czuje,że bedzie ciekawie, jakie wymiary sa tego szkła? Wygląda na bardzo wysoki.
  16. Lachera

    Ile Litrow ma nasze Forum ???

    30714 + 300 = 31014
  17. To niebieskie cos jest jakąs wielką niewiadomą, też kiedys o to pytałem i nikt nie udzielił mi odpowiedzi, moge tylko powiedziec,że u mnie rosło szczęsliwie do czasu wprowadzenia do akwa dwóch sztuk wunermani ,które jak podejrzewam potraktowały "to" jako przekąske Co do NO3 to ciekawe co spowodowało taki skok, może piaskiem przysypałes jakis syfek który teraz gnije?
  18. Lachera

    Lacherowe 3 setki

    Witam ponownie. Jakis czas nic nie pisałem a to z racji ,że nie wiele sie dzieje. Dalej krajobrazem rządzi skała, która bezwstydnie świeci golizną. Ale daje czas bo ze skał jeszcze syf wylatuje i co jakis czas wyjmuje to wszystko i czyszczę. Porobiłem kilka testów wszystkie salifret i martwi mnie wartosc KH która skacze okrutnie. Zreszta zobaczcie sami jak to było. 27 grudnia pirewsza podmianka 50l testy ph -7.7 no3 -10 no2 -0,1 po4 -0,25-0,5 nh4 -0-0,25 kh -4 (0,3 na strzykawce) Niestety testy wykonałem po podmianie i zostały troszke "rozmyte". Dolałem 10 naretek cycle i czekam. 4 stycznia Stasznie męczył mnie fakt przeprowadzenia testów po podmianie, odczekałem tydzien i wykonałem kolejne testy ph -8.0 no3 -10 no2 -0 po4 -0 nh4 -0-0,25 kh -5.4 (0,65 na strzykawce) połówka dawki Ca -480 Mg -1500 10 sycznia Doszedł jeden Calcinus elegan i malutka szczepka xseni pulsującej. 16 stycznia Z racji ciągle wylatującej masy syfu ze skały i zbierającej sie pod skałami zarządziłem generalne porządki. Wywaliłem wszystko z baniaka, wyszorowałem skałke szybki i całe dno, odessałem wszystko, odpieniacz wsadziłem do głównego. Bawiłem sie cały dzien,ale z efektu byłem zadowolony odpieniacz w głównym odpienił mase glonów które zeskrobałem z szyb 18 stycznia Ciekawy byłem jak parametry po tej burzy którą zrobiłem przedwczoraj. ph -8.0 no3 -5 no2 -0 po4 -0 nh4 -0-0,25 kh - 9.3 Ca -470 Mg -1500 Wszystko łanie ale zaczynam sie zastanawiac czy dobrze sie stało ,że przy wczesniejszych testach KH robiłem po połówce bo wyraznie rosnie i nie mam pewnosci czy to sie dzieje czy to mój błąd. 20 stycznia Zakupiłem dwie lysmata wurdemanni i jedną lysmata debelius, zonie sie stasznie spodobała Karmie je mrożona artemia na zmiane z suszonym krylem, wcinają pieknie, szkoda ,że nie apthasie. Próbowałem je nawet głodzic 2 dni w nadzieji,że sie chwyca ale gdzie tam, zaczeły łazic po ricodei i ją podszczypywac wiec musiałem je dokarmic. Karmie tez czasem grzybki które chetnie jedzą pokarm. Podczas jednego z takich karmien wunderwaffe zaatakowała grzyba i dosłownie wydarła mu pokarm z gardzieli. A tu grzybek przed i po ataku widac jak sie "zjeżył' biedaczek 30 stycznia testy ph -7.9 no3 -5 no2 -0 po4 -0.1 nh4 -0-0,25 kh - 13.1 Ca -470 Mg -1470 Jak widac KH szaleje nie wiem czemu i czy niebawem nie przekrocze górnej poprzeczki. Z obserwacjii zwierząt nie wynika nic niepokojącego 6 luty Kolejne porzadki, czyli znów nie wytrzymałem i wywaliłem całosc. Czyszczenie, szorowanie, odpieniacz w głównym. Przyznam ,że tym razem oprócz checi usuniecia kolejnej partii syfu ze skał, była inspiracja kilkoma akwariami bonsai które sie pojawiły na forum. Bardzo mi sie te wyspy podobają i postanowiłem u siebie powiercic Podmieniłem 30l Zdjecia nowego ułożenia skał wrzuce jak bedzie piasek i pare kolorków dojdzie bo narazie to pustki same.
  19. Wypatrzyłem takiego robaczka pięknego, w pierwszym momencie pomyslałem, wieloszczet, ale jakis taki za ładny jak na te robale.Szukałem na reflexie ale nic nie znalazłem. Pomóżcie prosze okreslic czy bedzie bezpieczny dla przyszłych mieszkanców czy polowac na gadzine???
  20. Sliczna ta skałka z zoa Przytul ją moze do jakiegos innego pustego kawałka i oby rosły, tworząc piękne dywany. Ja też zaczne od tych uroczych stworzonek, dobrze by trafic na podobną skałke. Glony chyba jeszcze nie do konca odpuszczają, ale pewnie krabik ostro działa
  21. Lachera

    Lacherowe 3 setki

    Skałke wyrzuciłem po tym jak dołozyłm kolejne,ostatnie 10 kg indonezji. Juz trzeci raz dokładam. Pierwsze 10 kg -21 pazdziernika Kolejne 20 kg - 3 grudnia Ostateczne 10 kg - 17 grudnia Ciekawe jak opóźni to dojrzewanie, Podmian nie robiłem, bakterii nalełem przez pierwszy tydzien 500ml cycle a teraz ładuje nastepna butelke juz duzo ostrozniej.Testów narazie nie robie moze po nowym roku zaczne. Obecnie wygląda to tak Skała przyszła troche przemrożona ale mam nadzieje ze duzych spustoszen mroz nie wyrządził, rurówki powychodziły i maja sie w miare dobrze. Prosiłbym Was o identyfikacje stworzen Powoli zaczynam tez myslec o organizacji refugium, swiatełko juz jest, tylko nie wiem jakie podłoze sypac, piasek czy może MM i czy jest sens zakładac je juz czy moze jeszcze poczekac.
  22. Lachera

    Lacherowe 3 setki

    Witam ponownie. Nic ostatnio nie pisałem a podziało sie pare rzeczy. Skałki dorzuciłem 20 kg i od ponad tygodnia sie moczy. Ta skała zdecydowanie rózni sie od pierwszej ,widac że dzika w koncu z frachtu wiec syfu było naprawde mnóstwo i dalej tak naprawde z nim walcze, ale powoli sie klaruje. W tym czasie rozwinął sie plankton którego sporo widuje na szybach. Glony rosną i wszystko toczy sie w dobrym kierunku. Skała wyraznie zaczyna zyc. Naliczyłem 10 rurówek,mnóstwo apthazi,pokazały sie rónież zoa,dosłownie po jednym łebku, mam nadzieje,że powierzą kolonie Ale zeby nie było zbyt miło to dopiero teraz zauwazyłem ,że skała na której rosły ricodee jest podejrzana, Pomijając jej krztałt i wygląd jest duzo cięższa od reszty. Zaczeła mnie drażnic i postanowiłem że przerzucę ją do sumpa. Trzeba było tylko odzyskac grzybki. Plan był taki,że biore młotek,wiertło z grotem i odkuwam kawałek z życiem. Powiem szczerze ,że utwierdziłem sie w przekonaniu ,że cos tu jest nie tak. Trasznie ciężko było ja rozbic, jest twarda i ciężka a w srodku zbita bez widocznych porów. Po za tym po rozłupaniu poczułem troche lekko jakby siarczany zapach.W koncu jednak zamiast planowanego kawałka wyszły dwa mniejsze (prawa strona na zdjeciu całosci) i tak sie szczesliwie złożyło ,że mimo dosc przypadkowych rozłupań żaden osobnik bardziej nie ucierpiał ( pomijam stres) Powiedzcie co myslicie o tej skale wypieprzyc bo boje sie ze może cos uwalniac ,czy sie nada do sumpa? Ten kawałek jest od początku i był zasiedlony to moze wszystko z nim ok.
  23. Lachera

    Soft do lamp BT EX

    Wiem, że nie wiele jest osób które moga pomóc ale może ktorys ze szczesliwych posiadaczy tej lampy próbował aktualizowac oprogramowanie i pojawił sie podobny problem, ale do rzeczy. Przy zakupie dostałem soft w wer.2.4 działa oczywiscie sprawnie oprócz nielicznych problemów podczas łączenia urządzen (PC z lampą). Ostatnio na stronie NR powiła sie wersja 3.0 Z nowych opcji uwiodła mnie możliwosc regulacji natezenia swiatła białego i niebieskiego. Sciągnąłem programik zainstalowałem i ni jak nie moge połączyc pc z lampą. Próbowałem wielokrotnie pojawia sie taki komunikat. Nie wiem gdzie problem jest ?? Pomóżcie.
  24. Lachera

    Lacherowe 3 setki

    Troche sie dzis pokreciłem kolo szkiełka, przedmuchałem skałki,odessałem syfek z dna i testowałem małą niebiską lampke która robi za nocne oswietlenie. Zwariowałem jak zobaczyłem kolory grzybków w tym swietle. Przytaszczyłem statyw i porobiłem pare fotek tych pięknych zwierząt. Przyznam,że zdjecie troche podciągniete na PS ale chodzi o to że one naprawde emitują takie barwy. Pierwsze zdjecie w normalnym swietle I to samo ujecie pod niebieskim I jeszcze jedno innego przedstawiciela gatunku Nie moge sie nadziwic pieknem matki natury.
  25. Lachera

    Filtr RO - pytanko

    Jeestes oczywiscie ,że tak juz poprawiam, tak na szczęscie pomyłka dotyczy tylko wiadomosci, dzięki za uwage bo ktos mógłby wziąc potem zły przykład. edit. Ale nie poczekaj to ja węgiel zamontowałem na koncu zaraz przed membraną, tak doradzili w sklepie, czyli wyjasnijmy to do konca. Czy węgiel musi byc w srodku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.