-
Liczba zawartości
998 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
-
No wiadomo że koralowce wyglądają lepiej bo nagle dostarczasz im mnóstwo pokarmu do akwarium - czy tam zbiera Ci się detrytus? Dokarmiasz jeszcze w jakiś inny sposób koralowce? Jeżeli miałeś braki tydzień temu i zacząłeś je uzupełniać to jest szansa że w jakiś sposób wpłynąłeś negatywnie na parametry wody. Napisz może co podałeś i w jakich dawkach. Nie mam pojęcia co mogło by być wspólnym mianownikiem tych 2 przypadków. Jak dzisiaj się miewa Goniopora?
-
Źle zadałeś pytanie. Raczej, czy zła kondycja goniopory i zejście Naso mogą mieć wspólną przyczynę. Jak wspominałem, komplet testów, myślę że nawet ICP, jeżeli chcesz się dowiedzieć na pewno co nie było powodem stanu zwierzaków. Obserwuj resztę. Zawsze pytam - jakie masz najdelikatniejsze zwierzę w akwa? Weź je na celownik i obserwuj. Nie zapominaj o swoich nawykach których nauczyłeś zbiornik. Goniopora może grymasić dzień czy dwa, nic w tym dziwnego. Czy podczas szukania naso nie wzruszyłeś za bardzo skały/piasku etc.? Ja popełniłem ten błąd podczas poszukiwań żółtka lata temu, straciłem kilka pięknych ryb w następstwie tych poszukiwań.
-
Cześć, Jeżeli ryba pływa pół roku, przybiera na masie i nagle jej coś dolega... to ja bym szukał zmian w zbiorniku. Komplet parametrów razem z tymi od czapy. Jedzenie? Nie kupiłem innej mrożonki tym razem? Nie zapomniałeś o podawaniu Nori? Jaka obsada - nie ma jakiegoś agresywnego pokolca który zaczął się panoszyć za bardzo? Szukaj Panie, to piękna ryba, szkoda by jej było.
-
Hehe bo koralowce są na skale, szczepki na podstawkach. Lubię jak koralowce rosną od szczepek, nabierają wtedy naturalnego kształtu w zbiorniku jeżelio LPSy chodzi, wolę piłki niż płaszczaki. Jak dla mnie to jest już nadzgane a nie łyso pamiętaj Krzyśku że mam jeszcze stronę B której nie da się zrobić fotki, tam : Euphyllie, Goniopory, Goniastrea, Leptosteris i Leptastrea. Szczepki sobie rosną i wybieram którą chcę w akwarium. Jestem zafascynowany Dragon soulem
-
OK, a długo już tym "TADAMEM" kleisz ? Rozumiem że to jest cyjanoakryl w żelu ale czy aby nie ma czegoś jeszcze w składzie ? Podstawowe pytanie - czy masz w akwarium zdrowe rosnące koralowce które przykleiłeś tym klejem ? Taka różnica kh przy poprawnej aklimatyzacji nie powinna stresować koralowców aż do podwijania sukienki.
-
Skała tak naprawdę nie musi wyglądać źle przy takim PO4 a są zbiorniki w których taki wynik na Hance kompletnie nie odzwierciedla kondycji koralowców. Problem jest kiedy człowiek chce się nagle się tych fosforanów pozbyć, może dojść do rozchwiania równowagi w akwarium przez ich gwałtowne usunięcie. W takich zbiornikach gdzie zwierzęta żyją a wynik na Hance przeraża fosforany rosną w długim okresie czasu, sukcesywnie i regularnie. Często odwiedzałem taki zbiornik w którym PO4 zwykle było w okolicy 1,50 i nawet SPSy rosły. Co prawda o kolorach nie było mowy ale wszystko żyło i na pierwszy rzut oka miało się dobrze. To pewnie temat na osobne rozważania nie w temacie Kataniego
-
Tak obecnie prezentuje się zbiornik, niestety tylko strona A, po drugiej stronie nie mam możliwości wykonać fotki - za blisko do ściany. Pozdrawiam
-
Kiedy skubałeś te palythoa ? Wiem że rosną szybko, miałem je kiedyś ale raz już się zatrułem przez palythoa i wolałem usunąć całkiem skałę z nimi. Super że Ci się udało bezpiecznie je usunąć. Podałeś po tym zabiegu węgiel do akwarium ? Jak w czasie usunięcie palythoa miało się do bielenia acropor ? Czyli reasumując - są to świeże szczepki z jednego akwarium umieszczone w tym samym czasie w Twoim akwarium - dobrze rozumiem ? Czy te szczepki od samego początku bieleją czy miały "lepszy czas" ? Może jakiś nowy klej używałeś ? Moim zdaniem może to być efekt zmiany parametrów między jednym a drugim akwarium i koralowce muszą swoje odchorować. Na pewno takiej ewentualności nie możemy wykluczyć - chyba że masz koralowce od kogoś kto zna precyzyjnie jak Ty parametry wody i są zbieżne - a nawet i wtedy pozostaje kwestia toksyn o których pisał Ci już kolega
-
Witam, Dodam od siebie pytanie - jak długo w akwarium są koralowce które podwijają sukienkę ? Mam wrażenie że to szczepki w porównaniu do tych które nadlewają. Tutaj nasuwa się pytanie czy pochodzą z jednego akwarium i zostały umieszczone w akwarium w tym samym czasie ? Co do Mitraxa - swojego regularnie widuję u podstawy jednej Acropory i szczerze powiedziawszy obserwuję czy przypadkiem jej nie podskubuje - nie widać żadnych ubytków, koral ładne zalewa podstawkę. Czy dobrze widzę że masz skałę porośniętą równo Palythoa ? Nie pomyślałeś że to może one podrażniają Acropory ?
-
Witam Raffy14 - skąd taka szybka klasyfikacja koralowca ? może kolega by go postresował żebyśmy mogli zobaczyć jak wygląda nie napompowany ? Acany potrafią pompować się do sporych rozmiarów a ta konkretna ma do tego tendencję i tyle tutaj po prawej stronie matecznik szczepki Michała, po lewej inna moja acana. No i zdjęcie z podstawką dla ustalenia proporcji - podstawka ma 34mm szerokości fotki na szybko robione przed pracą Pozdrawiam
-
Ostatnio chcialem coś wystawić i FB mi 4 razy z rzerzędu posta usunęli a później zablokowali mi możliwość pisania postów :/ którą grupę kolego polecasz ?
-
Krzyśku Ty tak na serio serio ? Pawle też mi się tak wydaje że za dużo tego czerwonego, glony będą miały pożywkę.
-
aaa tak jasne z tym że mam lampę maxpect rsx r5 i tak sobie świecę, białe kiepsko widać na screenie - jest w maxie na 40%.
-
Dzięki chłopaki pawellb - niestety ale cały czas zdjęcia mojego "oceanu" mnie nie zadowalają przy poprzednich akwariach miałem ten sam problem, fotki zwierzaków - ok, ale fotki całości spróbuję coś cyknąć w weekend, mam sporo szczepek na piasku i brakuje mi miejsca powoli... dlatego wygląda odrobinę jak graciarnia. Chyba będę musiał wątek targowiska odwiedzić niedługo.