Jump to content

Search the Community

Showing results for tags '850'.



More search options

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Dział dla Sponsorów
    • Sponsorzy Serwisu
  • Działy główne
    • Regulamin Forum NR
    • Sprawy Forum
    • Ogólny
    • Dla nowicjuszy
    • Ryby
    • Korale
    • Inne bezkręgowce
    • Identyfikacja
    • Rozmnażanie
    • Rośliny morskie - glony, makroglony
    • Plagi
    • Szpital
    • Sprzęt
    • Technika
    • DIY
    • Chemia
    • Fotografia morska
    • Konkursy
    • Globetrotter
    • Filmy w TV, ciekawe wydarzenia
    • Nasze akwaria
    • Nasze akwaria NP
    • ReefMax Klub
    • Dystrybutorzy
    • Zloty, spotkania...
    • Sklepy
    • TOTM
    • Off-Topic
    • ZEOvit FanKlub
    • Czyściec
  • Targowisko
    • Regulamin Targowiska
    • Sprzedam
    • Kupię
    • Oddam
    • Przyjmę
    • Zamienię
    • Archiwum Targowiska

Calendars

There are no results to display.

Blogs

  • tomaszek300l Pomoc Zielona Gora
  • DawPiBlog
  • jacek_1970_Blog
  • RumunBlog
  • SkalaBlog
  • luft bloguje
  • Zalej Baniak
  • kostka czy prostkąt
  • apaczykBlog
  • Solniczka
  • Blog Przemka
  • Solniczka w Toruniu - oczami nowicjusza
  • kamilciae333Blog
  • Celi77_Reef
  • kwes
  • kpiotrek - Vol. 2 czyli ponad czterysta w obiegu
  • Rafa0302Blog
  • Robert-reef-Blog
  • jaaa ciee
  • Solniczka w baniaku
  • FoxRacingBlog
  • Iro72Blog
  • Północna solanka
  • Reef Tank Gdańsk
  • akarka-144l-Kraków
  • BeowulfBlog
  • 300saltwater
  • ANIA MALWIABlog
  • leszeklozowski
  • jackami- nowy morszczak
  • Nowa solniczka-początkujący 363 litry
  • Chopen82Blog
  • Reksio z Wałbrzycha
  • Solone płockie
  • Historia pewnego baniaka
  • Stefan, Lucjan i spółka
  • ksenia.pawelBlog
  • Akwarium na biurku w pracy
  • jaka lampa?
  • Reefjunkie
  • Identyfikaca
  • Instrukcja życia w systemie duchowo-informacyjnym

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


AIM


MSN


Strona WWW


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Imię


Skąd:


Zainteresowania


Akwarium

Found 2 results

  1. Cześć. W tym temacie będę opisywał mój najnowszy zbiornik. Jest to już moje 4 akwarium morskie. Zbiornik ma wymiary: 220x65x60cm. Szyba 12mm + wzmocnienia Szafka na stelażu odpowiednio: 220x65x80cm. Zbiornik filtracyjny: 110x55x45cm. Szyba 8mm. Zestaw zamówiony tak jak 2 poprzednie w Erybce. Przednia i boczne szyby wykonane z białego szkła. Tylna szyba , dno, sump i wzmocnienia zielone szkło. Komin czarny lacobel. Komin wewnętrzny na tylnej szybie. Przeloty przez szkło 3x55mm pod rury 40mm. Akwarium stoi w salonie i będzie oglądane z 3 stron. Dlaczego nie wyższe? Problem z sięgnięciem dna. Dlaczego nie głębsze? Szerokość 70cm wymaga już użycia grubszej szyby i koszty mocno rosną. Sprzęt: Pompa obiegowa: Jebao DCP 15000 Odpieniacz Reef: Octopus Octo Regal 200-INT Cyrkulatory: Obecnie 1x Jebao EOW 22M, 1x Tunze 6095, potem dojdą jeszcze 2x Jebao SOW 15 z obecnie działającego zbiornika. Reaktor wapnia: Maniacus RW 200-500 na pmpie Jebao DCP 5000 + kolumna odgazowująca Pacific Sun DC2 + pompa Aqua Trend R Doser Milestone. Kalkreaktor: Deltec Kalkwasser mikser KM 500 do podnoszenia i stabilizacji pH + pompa Kamoer WiFi Dosing pump X1 PRO T2. Reaktor biopellets: BPF-VX100 MODULAR Filtr Biopellets. Reszta sprzętu pojawi się wkrótce. Oświetlenie: Używane Radiony XR15 g5 i g6 pro łącznie 5 szt. belki orphek 4szt. Obsada korali: głównie sps i lps. Akwarium dotarło wczoraj popołudniu 29 maja. Teraz zajmę się klejeniem hydrauliki a potem układaniem i klejeniem skały. Przesiadka pewnie jakoś w wakacje.
  2. Witam wszystkich Po roku studiowania forum... postanowiłem rozpocząć przygodę z akwarystyką morską... Po dłuższym śledzeniu Targowiska/Allegro/Olx... postanowiłem zaryzykować i kupić używane akwarium od Pewnej osoby z Bydgoszczy... Miesiąc z kawałkiem temu... zawitało długo wyczekiwane akwarium.. Radości było co niemiara a cała akcja "przeprowadzkowa" zakończyła sie o 6 rano następnego dnia... całość zaraz po zalaniu wyglądała tak... syfiasto, mętnie i z umierającą ksenią która de fakto i tak miała zostać zlikwidowana) Po usunięciu kseni i lekkim przeczyszczeniu wody całość wyglądała tak Następnie była regulacja odpieniacza, regulowanie wysokości wody, układanie skały, dodawanie piasku itd, itd. Efekt końcowy który miał pozostać wyglądał tak (woda lekko mętna od piasku) Wszystko sobie stało i zaczęło dojrzewać Aż któregoś dnia około 2 tygodniu po zalaniu okazało się, że akwarium cieknie Nie mogłem w to uwierzyć... z bocznej ścianki na wysokości około 40cm od spodu, sączyły się kropla po kropelce... lekka Panika co tu robić... "telefon do przyjaciela", szmaty dookoła akwarium w pogotowiu... jednym słowem sajgon... na szczęscie "latka" z silikonu zadziałała... a nowe akwarium już było zamówione. Suma summarum po ponownym zalaniu akwarium, ponownym ułożeniu skał (początkowo bardzo chciałem aby układ został jak wcześniej...) efekt końcowy jest następujący układ skał został zupełnie zmieniony (na szczęście) dojrzewanie mam nadzieje, że już dobiega końca ( NH4 <0,25, PO4 0, NO2 0, NO3 około 15) Oby teraz obyło się bez niespodzianek i całość powoli zaczęło funkcjonować Na zakończenie ogromne podziękowania dla Crazy Coral... bez nich zalanie sąsiadów chyba byłoby nieuniknione
×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.