Skocz do zawartości
cienias78

Xenon 15000K (samochodowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie czy można by zastosować oświetlenie xenonowe 15000k w akwarium czy raczej będzie coś nie tak ( pomijając kombinacje z podłączeniem), czy może np. barwa , natężenie lub moc będzie nieodpowiednia. jeżeli ktoś to już przerabiał to proszę o opinię i ewentualne wskazówki.


465 l.+sump 230 l.Pozostało tylko wspomnienie i pustka w domu!!!

0507-151-131

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt żarówki i instalacji znacznie przewyższy koszt np. lampy hqi DIY gra nie warta świeczki


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

tak się wtrącę...też miałem taki pomysł....ale ktoś powiedział że moc 35 W jest słaba na akwarium....co nie znaczy że nie spróbuję,i tak chcę kupić bi-xenony do mojego samochodu....ale za nim wstawię to przez miesiąc może dwa poświecę w jednej części akwarium , tak aby światło padało i na trochę miękkich i na parę sztuk twardych i zobaczę czy coś się poprawi w wybarwieniu i we wzroście korali,co mi szkodzi...

A co do zakupu...hmmmm....teraz można zestaw H1,H7...kupić już za 199 zł i to w Warszawie....a zużycie prądu dużo mniejsze i moment by się zwróciło w rachunkach za prąd...

No , ale skoro to miałoby być takie piękne to powstaje pytanie...?

Dlaczego nikt nie robi lamp akwarystycznych opartych na żarnikach xenonowych...???

Nie wiem jak to jest , ale sprawdzić trzeba.....

Bo może być tak jak z tanimi samochodami o napędzie elektrycznym...interes to jest sprzedać ropę z własnego szybu a nie prąd...

Pozdrawiam serdecznie .....i szerokiego i głębokiego...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...jak sobie wyobrażasz oszczędność w prądzie?:) waty to waty i nic nie wymyślisz 1W oświetlenia na 1litr wody czyli jak sam piszesz żeby oświetlić okwa 150l potrzeba pięć żarówek po 199zł i zapewniam że to będa badziewne chińskie xenony to chyba lepiej kupić 1 żarnik hqi 150W firmy BLV za 170zł z odpowiednimi parametrami


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

hmm...jak sobie wyobrażasz oszczędność w prądzie?:) waty to waty i nic nie wymyślisz 1W oświetlenia na 1litr wody

Nie wiem czemu wyśmiewasz kolegę. Bo to Ty nie masz racji. Nie musi być 1W na 1L. Zobacz sobie lampy LED. Trzeba szukać oszczędności, jak nie z powodu kosztów to z powodu środowiska.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer ma rację:)

Nie liczą się waty tylko luxy.

Ze zwykłych żarówek nie wyciągniesz tyle co ze świetlówek , a Ledy dają więcej niż świetlówki.

Kto wie może za jakiś czas przejdziemy na Xenony właśnie?


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danielj :

Guliwer ma rację:)

Nie liczą się waty tylko luxy.

Też nie do końca :) Bezpośrednio nie liczą się ani waty ani luxy, tylko o skutecznosci źródła światła mówi raczej przelicznik PAR/wat. Choć oczywiście również parametry takie jak moc czy nateżenie oświetlenia (przynajniej w odniesieniu do klasycznych źródeł światła) dają jakieś wyobrażenie o wydajności oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosę trochę temat bo poczytałem na drugim forum o xenonach w morskim i sprawują się chyba dobrze.

Opnie osób które to widziały na własne oczy są przychylne.

Czy ktoś z was też używa xenonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J mam co prawda 1szt ale daje ładnie Xenon 10.000K 35W + PHILIPS Aquacoral 20.000K 24W + AQUAMEDIC REEF WHITE 15000K 24W + AQUAMEDIC REEF WHITE 10000K 24W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzechopcja, Czy to światło centralne w zdjęciu które masz w stopce jest od tego xenonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak hal-opak z Xenonem jest w obudowie i świeci centralnie. Miałem założyć dwa ale potrzebowałem przetwornice do auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podlaczyc szybko i prosto takiego Xenona??

Pytam bo mam jeden ktory lezy bez uzyteczny i z ciekawosci bym sprobowal:strutin


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytachaj z auta akumulator, :bump1 a z tą próbą to może być średnio bo pewnie masz palnik 6000k lub 8000k.

Do testów przydał by się jeden z 10000k, 15000k, 20000k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha:clowning


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319989 sPRYTny :

Przytachaj z auta akumulator, :bump1 a z tą próbą to może być średnio bo pewnie masz palnik 6000k lub 8000k.

Do testów przydał by się jeden z 10000k, 15000k, 20000k.

Na samym akumulatorze,to chyba długo nie przetestuje tych xenonów(co najwyżej sprawność zestawu).No i opary elektrolitu z akumulatora są szkodliwe.Ale pomysł oświetlenia za pomocą tej techniki wydaje się być dobry.Skoro LED-y dają radę?Zamiast pozbawiać auto akumulatora zastosowałbym prostownik.A docelowo zasilacz stabilizowany.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320009 roofii1 :

Na samym akumulatorze,to chyba długo nie przetestuje tych xenonów(co najwyżej sprawność zestawu).

Przede wszystkim sprawdzi jak to światło wygląda nad morskim zbiornikiem i chyba o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na elektrodzie poszukaj ale jak masz to potrzeba ci zasilacz komputerowy min 400W i stary jakiś napęd CD lub DVD gdzieś czytałem o zwarciu dwóch przewodów od zasilacza żeby oszukać go że niby podpięty do płyty głównej ja tak zrobiłem ale w końcu użyłem napędu, można wtedy odpalać Xenon z wyłącznika czasowego. W zasilaczy komputerowym w kostkach do dysku są 4 kable 2 czarne MINUSY czerwony PLUS 5V i ŻÓŁTY PLUS 12V, podłączasz czarny i żółty do przetwornicy uwzględniając + do + i - do -

Tu trochę więcej o barwie. Występują też palniki 55W http://www.fotolog.com/x_e_n_o_n/26262968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wypali barwowo,to jest alternatywa na niższe zużycie prądu.55W+(ewentualne straty na przetwornicy i zasilaczu)zamiast 150W samo mówi za siebie.Będę śledził ten temat

#320011 sPRYTny :
#320009 roofii1 :

Na samym akumulatorze,to chyba długo nie przetestuje tych xenonów(co najwyżej sprawność zestawu).

Przede wszystkim sprawdzi jak to światło wygląda nad morskim zbiornikiem i chyba o to chodzi.

Miałem na myśli troszkę dłuższy test.Nie fochaj się:kapelusz

korzystamy z opcji "edytuj"

i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączenie proste zasilacz impulsowy 12V 8A i śmigają dwa razem bez problemu mam tak podłączone i wygląda zaje ...

Pozdrawiam Michał

PS. Jak ukończę lampę ksenon i diody to dam fotki.

A w USA już jadą na ksenonach.:bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 230/12V '' microsoft hp-aw205ef3p '' na luzie odpala !!!!2 xenony H7 !!!! z dwoma przetwornicami , ale tymi cienkimi przetwornicami co są w standardzie chińskich zestawów one potrzebują mniej prądu na rozruch bo te grube <wyższe> przetwornice nie opala, a robi się stroboskop . Na koniec najlepsze koszt np we Wrocławiu tego zasilacza w ''led port'' to 90 zł:waving Podłączamy do sieci 230V z drugiej strony odcinamy drugą wtyczkę 4czarne kable skręcamy razem to jest minus , cztery żółte to samo - skręcamy mamy plus zostaja dwa kable czerwony 1X i niebieski 1X one nie sa potrzebne wiec izolujemy i koniec skręcamy z przetwornicami i cieszymy się światłem chińskiego h7. W akawa jeszcze nie stosowałem ale na co dzień tak sprawdzamy u mnie w firmie różne rzeczy w autkach czy palą xenony również mam nadzieje że komuś ta wiedza się przyda. bye..:googleye


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos takiego da rade??3555-dsc03493.jpg


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...zainteresowal mnie temat i mysle ze jezeli xenony wypala to bedzie je uzywalo sporo ludzi...mozna ladnie ,punktowo oswietlic czesc czy czesci skaly ,ktore chcemy wyeksponowac...sa male i mysle ze mozna do nich dorobic zgrabne oprawki...U mnie problem z tym ze nie wiem co to przetwornice,prostownice...etc...a jakbym sie jakiegos elektryka zapytal "co to jest prad...?..." to lepiej by odpowiedzial "widzisz Iceberg,prad po prostu jest,wiec nalezy z niego korzystac"...Rozumiem ze xenony musza miec jakis balast i byc podlaczone do transformatora...znalazlem taki zestaw,czy to wystarczy...?...http://www.adtuning.fr/epages/280917.sf/fr_FR/?ObjectPath=/Shops/280917/Categories/KIT_XENON_HID&gclid=CJTuo67d3aYCFQEOfAod6x385g ...ewentualnie co jeszcze do tego bym potrzebowal,no i dobrze bylo by wiedziec,ktore z tych "H" byly by najlepsze...do zestawu sa tez ledy,ktore moga sie pewnie przydac...Moglby tez ktos powiedziec jak ma sie sprawa z nagrzewaniem i z dlugoscia zycia takich xenonow,bo przeciez ktos je zrobil by oswietlaly droge a nie akwarium przez caly dzien...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bede mial za 2 - 3 dni juz gotową instalacje na Xenonach do akwarium :clowning Heh dam znac jak to wyglada - sam jestem ciekaw.

Ktos moze juz to odpalił na dłużej nad akwarium? Są jakies dane itd?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł???? :whistle:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe co tam się działo po zamontowaniu Xenonów. Jak zwykle założyli odpalili i koniec..............

Teraz ja się przymierzam do Xenonów. miałem je kieyś w "rośliniaku" ale wywaliłem bo rośliny za szybko rosły i nie chciało mi się ich ciągle przycinać


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.