Skocz do zawartości
fal

Piana na sucho i mokro ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Może moje pytanie jest banalne , ale nie wiem o co chodzi z ustawieniem odpieniacza na suchą i mokrą pianę. Może ktoś mi to wytłumaczy , i ewentualnie jak ustawić odpieniacz żeby odpieniała na suchą , lub mokrą.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyzej bedzie poziom wody w odpieniaczu, tym bardziej mokra bedzie piana.

Adsorbent nie bedzie taki ciemny jak przy "suchej pianie" ale w sumie wyprowadzi sie wiecej niepotrzebnych substancji, tylko kubek trzeba czesciej oprozniac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odpieniacz to Deltec AP 702 , wczoraj do mnie przyjechał i od wczoraj pracuje , pierwsze wrażenia są piorunujące , do tej pory chodził w zbiorniku Deltec 1060 , różnica jest ogromna , no ale w końcu różnica w cenie też jest zarąbista. Zastanawiam się jak ustawić go , na sucho , czy na mokro ? Obsada w zbiorniku jak narazie żadna , parę miękich i dwa błazenki , przypominam ,że to 2 miesięczny zbiornik , a ja jestem bardzo ostrożną i nazwijmy to cierpliwą osobą , więc najpierw pozwoliłem dojrzeć zbiornikowi. W tym tygodniu chcę wsadzić troszkę lps , ukwiały , no i troszkę rybek.

Jeszcze raz zadam pytanie odpieniacz ustawić na mokro , czy sucho ?

Czy może ktoś z was też ma Delteca AP , jakie wrażenia ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal

Moglbys wypelnic sygnaturke ? Bo jezeli masz 100 l akwa to ustaw ten odpieniacz na b. sucho :)

Mysle, ze w przyszlosci, po przetestowaniu wody bedziesz sam wiedzial, czy potrzeba bic wiecej piany.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal- Ja ustawiam najczęściej coś pośredniego. Przy suchej pianie w kubku zbierze się bardzo ciemny, prawie brązowo czarny syf. A góra kubka pod deklem i boki są przy suchej pianie oblepione gęstą, sztywną pianą. Taki stan uzyskasz przy ustawieniu niskiego poziomu wody w odpieniaczu. Od ustawienia na suchą pianę do odpieniania mija trochę czasu, piana musi się w rurze stopniowo zagęścić.

Przy mokrej pianie ustawiasz wodę w odpieniaczu na możliwie najwyższym poziomie tak, że niewiele brakuje do przelania. Piana wówczas gromadzi się w rurze i trochę pod deklem i niewiele na zewnątrz rury w kubku, jest cięższa, i szybko przelewa się do kubka. Na dnie zgromadzi ci się jasna breja w znacznie większej ilości. Ten sposób jest efektywniejszy, chociaż na pewno może szybciej wyjałowić wodę z potrzebnych pierwiastków.

Dlatego warto ustawić coś pośredniego, wtedy w kubku zbierze się ciemniejszy płyn w sporej ilości.

Na początku możesz mieć problem ze stabilnym ustawieniem. Jak zbiornik się ustabilizuje i nabierzesz doświadczenia, a także poznasz swój odpieniacz (każdy działa w swój specyficzny sposó:) to będziesz dokładnie wiedział co, jak i kiedy ustawić.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.