Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używam zeovitu,rowaphosu,ceramiki.Swiecę HQI,dorzuciłem wprawdzie, kilka T5 i nadal stosuję DSB.

Czy coś ze mną jest nie tak?702-canon.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek_dev :

I fotka ładna...i tekst "tyż pikny" :) Gratulacje.

W pełni się zgadzam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, ale hepatus jakiś taki niewybarwiony :).


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guru


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie pisze na tym forum, ale sa rzeczy, ktore zasluguja na wyjatek i do takich, jak dla mnie, nalezy akwarium Adama. Chyba jedyne, ktore naprawde zasluguje na miano imitacji kawalka morza.

Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Adamie- mysle ze z toba jest wszystko ok tak samo jak z koralami na fotce :)

Chetnie zobaczyłbym fotke całego zbiornika .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam Rybowski :

Nie używam zeovitu,rowaphosu,ceramiki.Swiecę HQI,dorzuciłem wprawdzie, kilka T5 i nadal stosuję DSB.

Czy coś ze mną jest nie tak?

:):)

Adam, wstydź się! Nie używasz ceramiki? No wiesz...

To pewnie dlatego te korale takie marniutkie.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepatus taki balady bo pewnie kolega Adam nie ma odpowiednirgo programu jak inni koledzy...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - a czy kiedys ktos tu powiedzial, ze to co napisales to powod do tego typu rozmyslan?:) Piekny zbiornik. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa miesiace koncentruję się próbach odchowania narybku pseudochromis fridmani i loretek.Fridmani "dociągnąłem" do 19 dnia.Do szczęścia brakuje jeszcze ok 10 dni.Zbiornik z koralami służy mi jako magazyn czystej wody!Tą z podmiany z akwarium z narybkiem wlewam z powrotem do ogólnego zbiornika!!.Korale muszą sobie radzić same-żadnych dla nich nowości, w najbliższym czasie, nie przewiduję.

W tak zwanym międzyczasie na forum pojawiają się informacje o nowościach a ja biegnę do piwnicy nakarmić to co jeszcze zostało do karmienia.Niechciałbym zostać w tyle i stąd mój dylemat.

Jeszcze jedno zdjęcie ciekawej rybki z życzeniami miłych snów.Idę karmić małe loretki.702-tomentosus.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam a gdzie fotka w całosci ??:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam Rybowski :

Czy coś ze mną jest nie tak?

Ja ci odpowiem bezposrednio. TAK jest cos z toba nie tak, jestes akwarysta morskim, a to nie sa normalni ludzie :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, swoja droga - sprobuj Rowy - bedzie ladniej:):):)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kilkakrotnie i nie mogę się do tego przekonać.Musiałbym zobaczyć zbiornik na rowie na własne oczy.

Jakoś tak się złożyło ,że co ładniejszy zbiornik to daleka północ Polski.

I jeszcze jedno-preferuję spokojniejsze kolory korali,takie jakie widziałem na rafie.

pozdrawiam

702-moje akwa.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o własnie, piekny zbornik a ja ciagle boje sie wywalenia skały(by zlikwidowac gruzowisko) .Fakt ze dwa metry dna morskiego to nie to co pół metra ale zawsze moze byc podobnie .

Sliczne akwa i mysle ze przy tym wyscigu zbrojen wystarczy waleczna armia , niekoniecznie musi to byc ilość na najnowszym sprzecie, ale bez zadnego doswiadczenia .

Ceramika, zeo przyniosa zniwa ..ale tylko niektorym sie uda .

Ta chęć dorówniania nie jest dobra , każdy z nas podchodzi indywidualnie do swojego zbiornika , ale Ci najlepsi narzucaja nam jakies tempo i slepo idziemy za nimi mając znkome wiadomosci . ( ja wam pokarze )

Niestety tu sie to nie sprawdza a przyklad powyzszego zbiornika udowadnia nam ze nie warto ryzykowac i pchac sie w koszta systemow o ktorych nie mamy pojecia .

Dorosnijmy i przestanmy kombinowac stare systemy daja piekne efekty ....co zreszta widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie zbiornik sliczny, ładne korale i nie trzeba nic zmieniać a co do metod prowadzenia naszych zbiornikow to wszystkie metody są dobre o ile daja pozytywne wyniki i pozwalają nam cieszyć sie widokiem zdrowych i ładnych korali .

Ps.Czy cały czas zaproszenie do pana jest aktualne???:) , z miła checią zobacze zbiornik na zywo.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest, brawo big-ben,nie ma co szalec:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ja bym nic nie zmieniał zostawiłbym tak jak jest :)

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Robert K -zaproszenie nadal aktualne, chociaż ja chyba będę szybciej w Warszawie.Okno z niebieską łuną już zlokalizowałem


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB na szeroką skalę :googleye Zbiornik faktycznie wyglada jak kawalek rafy, brak slow po prostu, Adamie jesli znajdziesz chwile czasu to obfotografuj akwarium i wrzuc prosze fotki. I jeszcze napisz, jak dbasz o to DSB i jak dlugo juz ono dziala.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zostało zalane w lutym 2000 roku.DSB mam od trzech lat i nic z nim szczególnego nie robię. 2 babki, 5 rozgwiazd piaskowych i 3 piaskowe jeżowce to cała ekipa zajmująca się" krecią robotą"

Co do zdjęć to jedni wolą oglądać zbliżenia inni -plan ogólny.Nie dogodzisz.

Ale już na podstawie tego jednego zdjęcia mozna się przekonać ,że akwarium norskie nie musi powstać na zasadzie-taczka albo dwie gruzu na tylną ścianę i po robocie.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.