Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie tu nie bylo..

Korzystajac z wolnej chwili zachęcona, prawie zmuszona ;-) zamieszczam kilka zdjęć z mojego nowego zbionika z koralami niefotosyntezujacymi.

Akwarium bardzo młode- zalożone 12 pazdziernika ale jakoś to wszystko daje rade.

Akwarium:

100x50x55 ~ 250l + sump

Filtracja:

Korallen-Zucht Revolution M

Deltec FR509

250ml węgla aktywnego Korallen-Zucht

500ml ROWAphos

Oświetlenie:

2 x 39W T5: Korallen-Zucht Coral light New Generation

Cyrkulacja:

Red dragon 6500

Tunze 6055

2x Loc-Line 3/4"

Suplementacja:

Sól KZ,

Prodibio: BioDigest

Korallen-zucht: Coral Vitalizer, Sponge Power, ZEOstart2, K-Balance, Amino Acid LPS.

Aquarium Systems - ZoPlan, Cyclop-eeze, GroTech - NutriMarine Instant, NtriMarine N

Fauna marine. Ultra PAC, Ultra MINf , Ultra CLAM, Ultra SEAFAN, Ultra MINs, Ultra life, Ultra Organik, Ultra booster.

Tropic Marin Pro-Coral mineral

Mrożonki

Obsada:

ryby:

3x anthias dispar

2xSynchiropus picturatus: mandaryn i mandarynka :clapping (para)

1xPseudochromis Fridmani

3xNemateleotris decora

krab:

Neopetrolisthes maculatus

krewetki :

7xThor amboinensis

3xLeandrites cyrtorhynchus

1xPericlimenes brevicarpalis

14 gorgonii:D

kilka nazw niefoto:

Swiftia exserta +symbiotyczne wężowidla-Ophiotrix suensoni

Menella zółta i fioletowa?

Anthogorgia aka bluberry moja kochana złosnica

Diodogorgia nodulifera: zółta, czerwona i pomarańczowa

Eunicella verrucosa (biała)

Acabaria pomarańczowa

xAcabariai bliżej nie określona- niebiesko-biało różowa

Ctenocella pectinata

20 kolonii tubastrea:

diaphana,micrantha,faulkneri..

1 Dendrophyllia

Nephtheidae:

Dendronephthya sp biała z różowymi polipami

Dendronephthya sp kremowo-brązowa

Lemnalia sp. fioletowa

Scleronephthya gracillimum,

Scleronephthya pomarańczowa

Umbellulifera :) pomarańczowa i pomarańczowo- różowa

Fioletowy z białymi polipami - do identyfikacji.

3xAlcyonium- chili coral

Itd :)

p1040914tn4.jpg

p1040952pa2.jpg

p1040946rb4.jpg

Pozdrawiam serdecznie:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt powinnam zacząc od poczatku -Moja przygoda z niefoto niewinnie bo od jednej tubastrea zaczęła się już w tym zbiorniku http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=14309 a potem to już się wszystko rozkreciło: korali przybywało, system nie wyrabiał, wiec albo nowe akwaium albo koniec zabawy, pomysły dojrzewały w glowie az w rezultacie powstał zbiornik pod koniec lata przeznaczony dla moich podopiecznych.

Zaraz edytuje poprzedni post zeby zachować jakis porzadek.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przedstawiam kolejne zwierzaki :clapping

Jeszcze sporo mam do wstawienia,wliczając w to caly zbiornik który niedlugo pokaże bo już efekt zamierzony jest bliski celu, może po nowym roku się wezme i odważe :)

p1040349tm4.jpg

p1040395jp2.jpg

p1040279fc9.jpg

p1040285ug7.jpg

p1040287kh2.jpg

p1040488np9.jpg

p1040589tx9.jpg

p1040573pg2.jpg

p1040707aw7.jpg

p1040547if9.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merriq :

Fakt powinnam zacząc od poczatku -Moja przygoda z niefoto niewinnie bo od jednej tubastrea zaczęła się już w tym zbiorniku http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=14309 a potem to już się wszystko rozkreciło:

Hehe, pamiętam ten post, w którym powątpiewałem w przeżycie tych kilku polipów tubastrei. Świetnie to teraz wygląda.

Też mam jedną tubę i siedzi w ... sumpie pod sporym przepływem. Ma się nienajgorzej od długiego czasu, ale Ty zrobiłaś z tego specjalizację.

Pozdrawiam i gratuluję :clapping

DS


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq, powiem Ci tak... Nie zrozum mnie źle, bez żadnej wazeliny itp. Sps-owi wyżeracze "nie są godni strzepnąć kurzu z Twych butów". Jak dla mnie, najwyższa szkoła jazdy, może się odważę za 10 lat, będę mógł zadzwonić po radę?:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@merriq,to naprawde godne podziwu,twoje poprzednie akw atez mi sie bardzo podobalo,ale tutaj to szczena opada,trudno poprostu nie zachwycic sie pieknem tego ogrodu niezwylkych zwierzat,nie moge sie doczekac kiedy wstawisz pelna fotke TEGO ARCYDZIELA,naprwde ciezko cos z siebei wiecej wydusic patrzac na te fotki,pelne mistrzostwo,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale powalają z nóg ale dam głowe uciąć że leżą na kupie gruzu a w około pełno glonów i zielska, wiem że zaraz mnie zbesztacie za krytykę ale jesli tak nie jest to poproszę foto całego zbiornika.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi :

Korale powalają z nóg ale dam głowe uciąć że leżą na kupie gruzu a w około pełno glonów i zielska, wiem że zaraz mnie zbesztacie za krytykę ale jesli tak nie jest to poproszę foto całego zbiornika.

Z zawiści to napisałeś czy co ? To akwarium ma świetną opiekę i bardzo dobre zaplecze sprzętowe. Można tylko pogratulować :clapping

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :
robi :

Korale powalają z nóg ale dam głowe uciąć że leżą na kupie gruzu a w około pełno glonów i zielska, wiem że zaraz mnie zbesztacie za krytykę ale jesli tak nie jest to poproszę foto całego zbiornika.

Z zawiści to napisałeś czy co ? To akwarium ma świetną opiekę i bardzo dobre zaplecze sprzętowe. Można tylko pogratulować :clapping

Pozdrawiam

Nie z zawiścci ale chciałem zobaczyc akwa w całości.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi :

Nie z zawiścci ale chciałem zobaczyc akwa w całości.

To po co te teksty:

robi :

... ale dam głowe uciąć że leżą na kupie gruzu a w około pełno glonów i zielska...

Straciłbyś głowę kolego. Trochę umiaru i opanowania z "cwaniactwem". Przypominam, że oceniasz zbiornik kobiety i już sam ten fakt powinien trochę hamulce włączyć na tego typu komentarze.

EDIT:

Sylwia, nie przejmuj się takim "prostactwem". Zbiornik sam się obroni. Gratulację wielkie i życzenia jak najlepsze na przyszły rok :clapping


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi dla mnie to co piszesz jest żałosne i już więcej nie chce mi się na Twój temat pisać


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ robi Ciebie chyba powalilo Twoje akwarium bez piasku na dnie jest tak szpetne jak zombi o zmroku:googleye

Merriq gratuluje tak pieknych gorgoni!!


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr1 :

@ robi Ciebie chyba powalilo Twoje akwarium bez piasku na dnie jest tak szpetne jak zombi o zmroku:googleye

Merriq gratuluje tak pieknych gorgoni!!

Ja nie będę tutaj oceniał @robiego zbiornik bo nie mam w zwyczaju komentować czegoś co mi się nie podoba ale jeśli ktoś piszę:

robi :

Myślę że moje 20 lat praktyki w morszczyżnie nie poszło na marne.

i widzimy praktycznie same miękkie i lpsy, które "idą" na zeovicie no to ja wysiadam.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq co ja moge napisac ??? :kapelusz i oby tak dalej .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

@robi dla mnie to co piszesz jest żałosne i już więcej nie chce mi się na Twój temat pisać

Widziałem że zostane zbesztany i pisałem o tym światczy to że o tym że ktoś nie potafi zniesc krytyki i chyba myśli że jego zbiornik jest najpiękniejszy a ja tylko chciałem zobaczyc fotke całego zbiornika i nic więcej . A fotki jak nie było tak ...i jeszcze jedno mówiąc że

''dam głowe uciąć że leżą na kupie gruzu a w około pełno glonów i zielska'' to nie znaczy że kogoś krytykuje (takie akwaria też mają swoje uroki i zalety)chciałem tylko podjąc merytoryczną dyskusje ale widzę że niktórzy uważają sie za mądrych ponad wszystkimi.

Merriq daj foto wtedy wszystko ucichnie .

Zaraz dostanę od Was ''zjobkę''...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi

to co robisz faktycznie jest zalosne, pozbawone sensu i logiki. Wymuszanie na kims by pokazal zbiornik w calosci bo zarzucasz mu ze jest brzydki i porosniety glonami nie nalezy do najbardziej taktownych zachowan.

@merriq

To akwarium jest fenomenalne, paleta barw, wyglad samych koralowcow i te przeogromne polipy. Jak dla mnie 10/10 i pierwsza liga swiatowa. oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoka :

@robi

to co robisz faktycznie jest zalosne, pozbawone sensu i logiki. Wymuszanie na kims by pokazal zbiornik w calosci bo zarzucasz mu ze jest brzydki i porosniety glonami nie nalezy do najbardziej taktownych zachowan.

A nie mówiłem że dostane ''zjobkę'' Nic na nikim nie wymuszam a gdybym pokazał fotki samych moich korali to też bys powiedział ''Jak dla mnie 10/10 i pierwsza liga swiatowa. oby tak dalej. '' a co do '' pozbawone sensu i logiki'' to czy ja wiem ???!!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi widziałeś akwa Huberta, który także podjął się hodowli korali niefoto? Proszę nie mów, że to kupa gruzu porośnięta glonami. Znając merriq i jej zapał to akwarium na pewno nie jest kupą gruzu i glonów:) A tak dodam, że jeżeli te słowa są skierowane do mnie

robi :

...światczy to że o tym że ktoś nie potafi zniesc krytyki i chyba myśli że jego zbiornik jest najpiękniejszy ...

to na pewno tak nie uważam, no chyba, że swoją postawe uogólniasz względem wszystkich, nie martw się nie mam najpiękniejszego zbiornika i znam wiele zbiorników przy których moje akwa jest jak mówi pewna reklama "nie ma szans".


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi uspokoj sie, 20 lat praktyki a zachowujesz sie jak dziecię:clapping


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

Robi uspokoj sie, 20 lat praktyki a zachowujesz sie jak dziecię:clapping

[/quote

JA ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój Robiemu. Robi poprostu zażartował sobie. Myśle, że wynika to w dużej mierze z czystej zazdrości iż koleżance Merrlig udaje sie utrzymać oraz hodowac tak piękne korale. Swoja drogą z checią tez zobaczyłbym zdjęcie całego akwarium koleżanki a takżę wiecej fotek poszczególnych korali bo są one bardzo ładne.

Byłbym równięż wdzieczny jakby koleżanka opisała dokładnie swoje akwarium oraz jak troszczy sie o swoje zwierzaki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek: przeciez w 1-szym poscie opisala dosc dokladnie akwarium :clapping - jakich jeszcze informacji trzeba?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proponuje przejść do pisania na temat wątku i nie wdawać się w dyskusje które tylko zasmiecają posta Merriq .Jesli ktoś chce zobaczyc to akwarium w całosci to Sylwia napisała ze umieści zdjęcie całego zbiornika i na pewno dotrzyma słowa .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład jakie podmiany wody robi co aplikuje do akawrium np. jakie mikroelementy i w jakich ilościach itd.

Ponadto wiecej fotek.

MateuszD skoro tak wszystko wiesz i jesteś w stanie prowadzić akwarium jak koleżanka to proszę zacznij od nowego roku i zaprezentuj swoje efekty za jakieś półroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.