Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za informacje Sylwia. Zbiornik powala, po prostu powala. Musze sie do czegos przyznac: zbiornik od poczatku robil na mnie ogromne wrazenie, ale nie myslalem, ze uda Ci sie NA DLUZSZA METE utrzymac rownowage biologiczna w tak obficie karmionym zbiorniku. Teraz wstyd mi, ze tak myslalem :)

PS. jakich produktow FM uzywasz i ktory z nich uwazasz za najlepszy?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj, Merriq :). Coś wymyślimy z tym angielskim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

Twoje obawy są nie bez podstawne:)

Ja też Ci się do czegoś przyznam- ja też tak myślałam ale póki co daje rade:)

Za najlepszy produkt FM uważam Ultra MINf , Ultra CLAM, Ultra SEAFAN a jako specjalny pokarm dla dendronepthyii

Ultra pac mieszany z Ultra MINs. W sumie jak na razie wszystkie produkty mi odpowiadają:)

@ZenonPL

dziękuję, na pewno się uśmiechne o pomoc:)

Przedstawiam wam mojego nowego podopiecznego Rhizo:)

crw9420.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczności!!! :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych:

Dendronephthya -troszke jej się urosło, tylko czemu nie w pion;)

p1060470.jpg

p1060473.jpg

p1060482.jpg

p1060475.jpg

p1060483.jpg

p1060484.jpg

Nika, fotka dla Ciebie:)

p1060409.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało klawiszy aby opisać!

Uważaj na dendro - niedługo zbije Ci szybę :)


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Jacek123:)

No właśnie nie wiem co jej jest. Powinnam się cieszyć, że aż tak zwiększyła swoj rozmiar ale jest tak ciężka, że nie ma siły wstać.Może pompke dołożyć żeby wiała na nią z lewej strony?

Tylko się boje bo skoro tak jej dobrze( pobiera pokarm polipkami i codziennie się teraz tak pompuje) to jest sens cos jej zmieniać?Jeden minus że przesłania mi sobą sporą część zbiornika.. jest naprawde duża.

Mam jednak nadzieje,że z czasem wstanie:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zaczekać, pięknie napompowana, z czasem wyprostuje się.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Merriq,czy bedzie ciag dalszy...toc to grzech nie aktualizowac najpiekniejszego zbiornika jaki mialem przyjemnosc widziec...mysle ze nie tylko ja czekam na nowe fotki...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Iceberg. Merriq prosimy o jakąś małą aktualizacje jak akwarium się prezentuje.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym niewierzyc w legende ze ten zbiornik juz nie istnieje i nagle zobaczyc go w jakims TOTM


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendy?!ehh:(

Chyba powinnam zakończyć temat jak należy, żeby faktycznie legendy nie krążyły typu, że Merriq chowa głowe w piasek i nie ma odwagi się przyznać.Wycierpiałam swoje i moge już chyba otwarcie mówić co się stało. Odwage mam tylko jak to w słowa ubrać ;(??!!

Zbiornik nie istnieje juz od około pół roku. W skrócie ?! Wyjechałam na 3dni, pierwszy raz od dlugiego czasu na działke i jak wróciłam wszystko szlak trafił.Nie wszystko da się przewidzieć choc juz na wiosne mialam awarie prądu przez kilka h.

Nie wiem ile pradu nie było wtedy, z tego co sie pytałam sąsiadów ok 2dni.Co mam powiedzieć wydawało mi się, że jestem w miare twarda. Lecz to co zastałam,co się stało doprowadziło do tego, że wyłam w poduche dobrych kilka dni.

Chiałam żeby ta informacja wyszła ode mnie na forum... jakby było się czym chwalić:clowning

Nasłuchałam się już by nie kasować zbiornika do końca itd itp

Żadne słowa nie zwrócą życia moim podopiecznym. Ja byłam za nie odpowiedzialna. Chciałam im stworzyć warunki jak w domu.

Jakby nie było to była część mnie i nijak nie idzie się pogodzic ze stratą czegoś co się kochało,mam nadzieje,że mnie zrozumiecie.Szybka akcja ratunkowa pozwoliła przeżyc garstce zwierzaków.

Mam zasady których się trzymam.Nie z powodów finansowych nie spróbowałam reanimować mojego skarbu.

Poprostu strach mnie paraliżuje.Znając moje szczęscie, znów mogło by coś nie wyjśc i nie zaryzykuje drugi raz kosztem żywego stworzenia.

Dziękuje wszystkim, ktorzy mnie wspierali.

Życze wszystkim a w szczególności niefotowcom :D by ich wszelkie katastrofy omijały z daleka a zbiorniki kwitły.Kibicuje wam mocno oraz trzymam kciuki.

Merriq.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clowning

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, głowa do góry i uśmiech na twarz :clowning Nie Ty pierwsza, nie ostatnia. Każdy z morszczaków albo juz zaliczył reset, albo zaliczy, tak już jest, z takiego czy innego powodu. Też miałem łzy w oczach, które musiałem zalać alkoholem kiedy odrywałem od skał spsy takie które nie chciały się zmieścić do największych workow jakie miałem, poszły do kolegi, żeby nie umrzeć do końca tak jak reszta umierała z dnia na dzień... Ale, te cholery nie poddają się bez walki, z centymetrowych odłamków na skałach teraz wyrastają nowe polipy i dają znać o sile natury. Mimo że akwarium zmieniło zupełnie profil, tu i tak widzę nowe zalążki to acry jakiejś to monti, to stylo. Więc nie ogladaj się za siebie, przyj do przodu, miałaś najpiękniejszy zbiornik w PL, EU i prawdopodobnie na świecie z niefoto, do dziś jesteś stawiana za wzór, więc przestań się mazać i wróć do tego co robisz dobrze :D "Ryba! Ojczyzna Cię wzywa!" :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@merriq,swoja pasje wcielilas w zycie,jak przedmowca rownierz uwazam twoje akwa za najpiekniejsza perelke jesli chodzi o niefoto,prosze nie pozwol aby cala pasja zaangazowanie ,ba ,powiem milosc do tych zwierzakow w tobie sie wypalila,

nie podawaj sie ,wiem iz ty to rownierz czujesz,morskie nie pozwoli cie o soboe zapomniec,trzymam kciuki i zycze z serca szczerego powodzenie,serdeczne pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja dzisiaj odebralem z samej Germani caly zestaw NPS,szesc gorgoni,tubastree,dendrophyllie i kto teraz poprowadzi mnie za raczke...?...Mysle ze jak Merriq sie kapie w oceanie to da sie ja z niego wyciagnac,ale chyba nie da sie wyciagnac oceanu z Merriq...Pozdrawiam i szanuje decyzje...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro słyszeć ,że zbiornik już nie istnieje. Ciekawie się zapowiadał.

Moze jeszcze kiedys spóbujesz Sylwia. Umiesz dbać o zwierzaki więc szkoda odpuscić z powodu jednej wpadki. Takie rzeczy trafiaja się każdemu.

pozdrawiam i czekamy na powrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia przepraszam za slowo ale nie badz pipka. Uszy do gory! Gleboki oddech, refleksja i na wiosne przyjedz po szczepki. Ja tez nie wierze ze po tych wszystkich poostach, zdjeciach, rozmowach z Toba, a przedewszystkim czasie i zaangazowniu jakie posiwcilas ze wszystko tak szybko sie skonczylo.Kazdy zalicza glebe ale naukowo udowodniono ze psychiczie kobiety sa silniejsze od mezczyzn.

Ostatnio poszedlem do sklepu i pytam wlasciciela o jakies niefoto a on mi z tekstem czy widzialem Twoj zbiornik. No ba z Polski jestem i u Nas dzieki Tobie takie zbiorniki to wkrotce bedzie norma.

Z akwarystyki czlowiek nie wyrasta jak z epoki sklejania modeli. Moze i kazdy ma przerwy ale ja wierze ze jeszcze wrocisz i to bedzie WIELKA BOMBA

Pokazalas jak wazne jest staranie sie o zycie zwierzakow, a nie zaspokajaniie ambicji z posiadania akwarium.

PS do zobaczenia na wiosne;)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm weszłam tu po nitce szukając porad odnośnie karmienia tubastery a tu taka niespodzianka..szkoda, naprawdę. Ale sądzę, jak przedmówcy, że nie będzie to Twoje ostatnie akwa. Na pewno wyciągniesz wnioski tak aby sytuacja się nie powtórzyła. Szkoda by było umiejętności i doświadczenia a takie doświadczenie- bolesne jest szczególnie cenne i najwięcej wnosi. Jestem pewna, że korale nie foto najbezpieczniejszą przystań i najlepsze warunki znajdą u Ciebie.

Pozdrawiam


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia nie daj się !

Pisałaś, że jestes twarda i ja w to wierzę. Co by z tego było, gdyby jedno niepowodzenie łamało marzenia.

Pozdrawiam

DS


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiornik miałaś... Kurcze... masz dobrą rękę do zwierząt.. szkoda... szkoda że się poddałaś...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje:) i wyjaśnie.. Ja się nie poddałam.

Wtedy nie miałam czasu, żeby wszystko zebrać do kupy i poświecić 2 razy tyle czasu i energii by zbiornik reanimować.. Oczywiście pieniażki by się znalazły na wszystko ale nie miałam na to głowy i nie będe wbrew sobie robić coś na siłe .. szkoda mi było zwierzaków, które straciłam .Jakos w tamtym okresie nie miałam szczęscia i naprawde się bałam,że to nie wypali.:banghead

Zaczęłam prace na etat i trzeba było znależć czas jeszcze na nauke.

"Żeby było mało zmartwień akurat w tamtym czasie pieniądze były bardzo potrzebne (i nadal są bo wyszły kolejne komplikacje) mojemu bratankowi a ja w takiej sytuacji nie mogłam topic pieniążków w zbiornik bo najważniejsza jest rodzina potem przyjemności.

Mam nadzieje, że zgodzicie się ze mną.Dlatego sprzedałam zbiornik i wszystko co miałam by mieć rezerwe na wypadek gdyby Olo potrzebował i co się potem okazało miałam racje. Nie wiem czy pamiętacje ale byłam do tego stopnia zdesperowana, że nawet na forach pisałam "Apel o pomoc dla Olka" Mam nadzieje, że mój mały bratanek wyzdrowieje to jest moj największy cel i marzenie a nie zbiornik z niefoto.Oraz obrona pracy magisterskiej, która spędza mi sen z powiek..:/

Mały zbiorniczek mam ale nie ma się czym chwalić bo to maleństwo prowadzone troche samopas i nie do końca w takiej koncepcji jakbym chciała. Powstał dla rodziny bo każdemu się tęskniło za morską wodą.. np jest tam xennia:strutin zoanthusy i grzybki. Z ryb :trimmy, 2 discordipiny i evioty oraz jeden gobiodon.

Nie poddałam się, poprostu zmieniłam aktualnie priorytety.

Zresztą spore ilosci wody mam tam gdzie pracuje w sklepie w Koralach, więc nie moge tęsknić za maczaniem rączek bo robie to codziennie:). Mam też stycznośc z dużo większą ilością zwierząt niż w swoim akwarium, więc mnie to na ten moment satysfakcjonuje.

Może jak się już wszystko uspokoji.. kto wie:)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.