Skocz do zawartości
chodi

firmowe papu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis listonosz paczke przyniosl, zonka otwiera i po chwili krzyczy " No bez jaj ! Te Twoje "@#$@ forum juz nawet samo zarcie produkuje ??? " hehehe

3377-firmowe papu.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za papu?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz dla ryb to zwykly drobny granulat. W sumie tylko blazny ochoczo na niego sie rzucaja, ale one chyba tak na wszystko reaguja :-) To dla korali jest dosc ciekawe. Jest to drobniutki proszek. Rozrabia sie lyzke w 50 ml wody. Powstaje takie rzadkie blotko. I pipetka do awkarium. Nie moge jeszcze opiniowac, bo przed chwila bylo pierwsze karmienie, ale LPS'y 'jezory' wywalily na maksa, wiec chyba nie bedzie takie zle :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam firmowe papu? Jak korale? jak z odpienianiem? Pytam poniewaz chwalone (dobre) produkty Fauna Marin sprawiaja ze u mnie odpieniacz przestaje pienic. Co ja moge polecicic? to jedzenie wlasnej produkcji. Wycieczka na market, swieze owoce morza, jako dodatek aminokwasy, cyklop ezee, pokarm dla narybku. Nie wiem jak dla sps-ow, dla niefoto rewelacja i filtratorow rewelacja

kilka fotek z produkcji:strutin

2683-18092009493.jpg

2683-18092009494.jpg

2683-18092009495.jpg

2683-18092009496.jpg

2683-18092009497.jpg

2683-18092009498.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie siada odpieniacz ?

u mnie po mrozonkach o odpienianiu mozna zapomniec na jakies 30 minut.

a po FM to wogole kaplica, przez godzine babelki powietrza w akwarium i kolejne 2 godziny nim odpieniacz dojdzie do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hmmm,apetycznie wyglada,juz myslalem ze jakas impreza sie szykuje i sie wprosze a Ty to dla rybek robisz...?...ja tez robie takie mixy,korale sa zadowolone...morskie jedzenie to zdrowie...zauwazylem ze wielu ludzi narzeka na prace odpieniacza co mnie dziwi bo u mnie tylko siada na jakis czas jak poleje reef booster,wszystko inne trawi bez problemu...tak jak i ja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pracuje rewelacyjnie, juz od chwili wlaczenia obiegu. Minusem jest smrod po kilku godzinach i uzupelnianie wody (solanki i odparowanej)

Mam u siebie jeden z bardziej popularnych na wyspach skimmerow V2 800 i po karmieniu kostka plus inne przysmaki przy ustawieniu na mokro przez noc jest w stanie wypienic nawet do dwoch litrow smierdzacych glutow. Oproznianie kolektoora(butelka pet :)) obowiazkowo co rano i mycie kubka minimum co drugi dzien.

Problem jedynie w tym ze przy takim litrazu jaki mam obecnie ilosc wody do uzupelnieniea tygodnowo to nawet kilkanascie litrow nie liczac odparowanej.

Przepis nic nowego, z ksiazki ERIC.H BORNEMAN "Aquarium Corals" strona 64.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Grzesiek a nie probowales ustawiac na sucho lub pol mokro...moj odpieniacz tez kupilem na wyspach i tez czyszcze kubek raz na dwa dni,wtedy wlasnie zazwyczaj zaczyna smierdziec...moze pokombinuj z tym ustawieniem bo powinno Ci wywalac resztki skondensowane...szkoda wody...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlsnie obejzalem sobie tego v2 800 i moim zdaniem ma za waska rure reakcyjna w kubku,stad wywala mokra piane,leczy Cie tylko przerobienie kubka,albo zrobienie nowego z rura wiekszej srednicy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przey normalnym karmieniu wydaje mi sie ze odpienia jak trzeba. Jestem zadowolony. Jedzenie domowej roboty mam wrazenie jakby zwiekszalo kleistosc wody i po wloczeniu obiegu nie wywala wody tylko produkuje ciagnaca kleista o duzych bomblach piane. Rozmowy ze Skiba rozpoczete wiec w wiekszym akwa bedzie inne pienidlo. Dziekuje za wskazowki do tego czasu pokombinuje jeszce troche.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w polskich sklepach można kupić takie produkty i bez przypraw ? Jakie konkretne nazwy ?

Bardz było by wygodne mieć taką wieloskładnikową mrożonkę,która zaspakajała by potrzeby naszych podopiecznych bez zajmowania całej szuflady w zamrażarniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.