Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślicie,dać niebieskie czy czarne tło?niebieskie oklepane,czarne wchodzi jako hicior i ładniej się będą zielone i czerwone glony kontrastowały

f5a27b0a1b970451med.jpg


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łosoś to jest ryba, jako facet nie uznaję takich kolorów :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dałbym na tło ciemny morski albo czarny, niebieski jakoś przeciętnie pasuje.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobają akwaria roślinne z czarnym tłem>> więc moim zdaniem czarny na tło algarium będzie najlepszy.

Ile litrów ma zieleniak?? Wydaje się być spory. Jak oświetlisz?? Polecam belkę hagena 2x T5 6500 K >> bardzo dobrze u mnie przy takim oświetleniu rosną rośliny.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta i gusciki. Dla mnie niebieskie tlo wyglada strasznie piskrato. Pierwsze co rzuca sie w oczy patrzac na takie akwarium to wapniaki na tylnej szybie.

Przy czerwonych glonach i bialym tle powiewalo by polskoscia:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś widziałem akwaria typu iwagumi (słodkowodne) z białym tłem i bardzo fajnie to wyglądało.

dla mnie niebieskie tło w morskim akwarium jest pomyłką, jeszcze wszyscy wyklejają je takim mdłym niebieskim kolorem i faktycznie tak jak pisze Grzegorz pierwsze co rzuca się w oczy to, może nie tyle co wapniaki, a właśnie niebieskie tło.

jak dla mnie jedynie czarne tło, albo może jakiś ciemny granat (chociaz nie przypominam sobie bym widział akwarium morskie z takim tłem)... albo spróbować z białym tłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 do czarnego tła :) Napisz coś o setupie, jakie światło itd. (tez zakładam 'zieleniaka', ale dużo mniejszy niż Twój :))


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam czarne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare metrów fioletowej badziewnej fototapety, postawiona lużno za akwa wygląda jak czarna. Jak chcesz podrzuce ci w wtorek pooglądasz i zadecydujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam bedziesz trzymal oprocz tych glonow?

Jezeli taki masz cel, ze jedynie rosliny, to daje Ci max miesiac i nie wytrzymasz..zaraz bedzie tam jakas skrzydlica albo konik...albo jedno i drugie :)

Tlo zdecydowanie czarne


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie tej lampy na t5 będzie kosztować prawie tyle co nowa lampa 2xt5 hagena....

Zobacz najpierw jak ci będą rosły glony pod tą lampą.

Koniki dużo jedzą i strasznie dużo kupciają i to duuuuużymi kupami...[Moje 4 konie zjadają 2 kostki lasonogów dziennie a kupy maja podobną objętość bo konie kiepsko trawią] więc bez wydajnej filtracji po miesiącu może być problem z amoniakiem przynajmniej na początku dopóki glony się nie rozrosną... A w gęstych glonach koników nie pooglądasz bo one świetnie się upodabaniają do otoczenia i kitrają w glonach.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie a do przodu miało ruszyć w poniedziałek, widze że kolega nie wytrzymał. A pompa do cyrkulacji jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci ten zieleniak wyszedł, czekam na nowe foty!!!

Pozdrawiam i powodzenia:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Piotrze, trza by to zabaczyć na żywo:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna caulerpa :) Jeśli to na dole to neomeris, to przymocuj go do czegoś, albo chociaż podłóż coś, żeby miał oparcie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gumka, choć polecam kropelkę. Co znaczy- świeżo z morza? :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale to się chyba nie liczy :) Czemu wolno rośnie? U siebie widzę przyrosty rzędu 1cm/tydzień (wprawdzie caulerpy, choć krasnorosty i brunatnice też nie stoją w miejscu). Ale intensywnie nawożę, mimo że baniak 10 dni stoi tylko :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie widać zza szyby pokrytej grubą warstwą okrzemek (żywa skała z frachtu, martwy piach, tylko woda z podmiany). Co do nawożenia, to faktycznie ciężko nawozić skoro akwa jest w obieg wpięte- z drugiej strony po co nawozić, skoro jest w obieg wpięte :) W moim leję Bioflorin, nawóz żelazowy i pierwiastki śladowe, póki co wszystko hula.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przesyłkę czekam, jutro powinna być :) Co do prolifery: jak jest świeżo (do kilku tygodni) posadzona, to stare 'liście' mogą się rozpuszczać, warto pozbywać się przezroczystych części. Ja robię tak że jak sadzę ten gatunek, to przycinam na maksa, zostają tylko 'pędy' - nie ma problemu z rozpuszczaniem i ewentualnym wzrostem stężenia azotu i fosforu. Jak jest starsza sadzonka, takie rozpuszczające się fragmenty pojawiają się u mnie jak azotany dobijają do zera.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda, to 'coś' żółto-brązowe się znajdzie :clapping U mnie morszczyn wytrzymał kilka miesięcy, ale to była wegetacja a nie hodowla- w końcu się rozpuścił.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.