Skocz do zawartości
Tester

dziwny babelek na boku krewetki

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem ze bede omijal ten dzial a tu niestety sytuacja zmusza mnie zeby napisac w tym dziale. Otoz zakupilem krewetke czyszczaca. Od klikunastu dni to planowalem ale zawsze cos wypadlo. Ostatnio klient przede mna kupil dwie ostatnie. Dzisiaj wpadlem do sklepu na piec minut przed zamknieciem i patrze sa! Poprosilem jedna i gostek zlapal jedna zdecydowanie na chybil trafil. W domu w czasie aklimatyzacji zobaczylem dziwna narosl na boku krewetki. Jest przezroczysta, wielkosci, hmm... malego ziarnka grochu. Sprobowalem to dotknac za pomoca plastikowej paleczki i wydaje sie byc czescia pancerza. Nie podejrzewam ze celowo mi taka sprzedano bo facio zlapal pierwsza ktora nie zdazyla uciec. W worku foliowym nie zauwazylem, dopiero w domu...

Pytanie reklamowac? Mysle ze moga nie przyjac na podstawie starego komunistycznego hasla: "po odejsciu od lady reklamacjii nie uwzglednia sie" :banghead

Z drugiej strony mysle ze przy najblizszej wylince to zejdzie i po problemie. Niestety musialem ja wpuscic do zbiornika bo doipero jutro po poludniu mialbym szanse wymienic.

5123-narosl na krewetce.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja miała podobny. Po odchyleniu pancerzyka małą pensetą wydłubałem:nono cienki, mięki, przezroczysty krążek. Myślę, że to pasożyt. Krewetka zabieg przeżyła i żyje do dzisiaj. Po dwóch wylinkach narośl zanikł. Nie polecam jednak operacji.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup drugą może się tym zajmie... W końcu są to czyszczące z pasożytów :clapping


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem wundermanke i ma to samo:(


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wurdemanni tez to maja i po wylince nie zchodzi.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262810 Tester :

myslisz ze samo zejdzie z wylinka?

Jeżeli to faktycznie pasożyt to nie zejdzie, ponieważ pasożyt umiejscawia się na ciele a pancerzyk służy mu za ochronę. Ale poczekaj na wylinkę i sprawdź. Wylinkę przyśpiesza i ułatwia dozowanie jodu do akwa. Tylko uważaj z ilością. Nie więcej niż 1 kropelka na ~100-150 l. wody.

P.S. Peniek szybszy:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze to sprawa dosc popularna. Ale jakos przerazenia nie widze. Czyli co zignorowac, reklamowac czy operowac?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zignoruj i obserwuj. Nie masz innych krewetek więc nic nie zainfekuje. Wydaje mi się, że kazdy pasożyt ma tylko jednego specyficznego żywiciela i na nic innego nie przejdzie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.