Skocz do zawartości
Kaktus

Profilux czujnik poziomu cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do profiluxa dedykowany mechaniczny czujnik kosztuje 119zł(jak ceny są aktualne) a wygląda tak:

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=206&products_id=1763

a czy nie dało by się poprostu zamontować czegoś takiego za 14zł?

http://sklep.avt.pl/p/pl/483710/czujnik+poziomu+cieczy+typu+nc.html


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nein. Podrabianie niemiecka technologia ist verboten. Ordnung must sein, du polnishe kombinatoren, must oryginal sofort kaufen und viel bezahlen.:D

A poważnie - bez najmniejszego problemu. To jest zwykły kontaktronowy pływaczek. Trzeba tylko zobaczyć na które "szpilki" we wtyki idzie sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to!!! trzeba więc kupić taki czujniczek :D


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274663 loccutus :

A poważnie - bez najmniejszego problemu. To jest zwykły kontaktronowy pływaczek. Trzeba tylko zobaczyć na które "szpilki" we wtyki idzie sygnał.

Witam. A może ktoś sprawdzić na które piny idą sygnały od dwóch czujników?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo! może ktoś?


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275935 nemo :

ooo! może ktoś?

Właśnie przyszły do mnie czujniki i przedzwoniłem gniazdo w profiluxie.

2549-czujnik profilux.jpg

P.S. Siemka Nemo. Jak wpadnę do Ciebie po listwę to musisz mi pokazać jak zamontowałeś tego profilka w szafce ;)

Pamiętam jak byłem u Ciebie to tak fajnie był przykręcony z frontu szafki. Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapraszam!!! i dzięki za opis tych pinów...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie oznaczenie ma wtyk do takiego gniazda, bo pewno rownie za smieszne pieniadze mozna ja kupic a żywotnie jestem zainteresowany zmontowaniem sobie takiego czegos

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model wtyczki to "PS2" używany w komputerach do klawiatur i myszek.

Kosztuje śmieszne grosze, a można wykorzystać obcinając kabel od nieużywanych lub uszkodzonych sprzętów.

Pozdro...


Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koszt takiego ustrojstwa zrobinego na dwóch to jakies 30 pln + stara mysz:D ;)

Moim zdaniem dosc dosc zachecajaca by zmontowac dolewke samemu


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

#276336 TDS :

Czyli koszt takiego ustrojstwa zrobinego na dwóch to jakies 30 pln + stara mysz:D ;)

Moim zdaniem dosc dosc zachecajaca by zmontowac dolewke samemu

Dokładnie:playing Umnie posłużą czujniki jako wykrywacze przelania. Gdyż mam zamiar dwa akwa jednym sumpem obsłużyć ;) Jestem już po testach i wszystko pięknie śmiga.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kaktus kupowales dwa czujniki NC czy jeden NC i NO??

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278807 TDS :

Witam

Kaktus kupowales dwa czujniki NC czy jeden NC i NO??

Pozdro

Teraz nie powiem ci czy kupiłem NC czy NO ale wiem jedno jak ten pływak(ten biały walec) obrócę w drugą stronę to działa odwrotnie. Kupiłem takie same i przez chwile testowałem z odwróconym pływakiem i jeden był otwarty a drugi zamknięty. Osobiście teraz używam ich jako czujników przelania więc pracują identycznie.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy Profiluxie niema to znaczenia gdyż jest opcja odwrotnego działania pływaka


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak chcesz jeszcze troszkę zredukować koszty to na wspomnianej stronie tme poszukaj "czujnik poziomu cieczy" tam kosztuje 12.90 pln za sztukę. Dodatkowo ciekawe wydaje się rozwiązanie z czujnikiem poziomym. Można wywiercić otwory w sumpie i wkręcić takie czujniki.

Ja na razie jestem na etapie zbierania sprzętu do morskiego (jeszcze troszkę mi zejdzie pewnie z tym zbieraniem:/) ale planuję zastosowanie własnie takiego poziomego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik można taniej, a jak się ma sprawa z uchwytem na czujnik ? ktoś ma jakieś DIY lub tańsze propozycje?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktus a sprawdzales to co rozpisales bo moim zdaniem wyprowadzenie jest inaczej :-)

Podpiales 2 czujniki na y-cable ?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Cały czas mam tak podpiete.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musze jeszcze raz pomierzyc :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię. Piny dla czujnika nr1oraz nr2 podane powyżej. U mnie jest jeszcze złącze na 3 czujnik. Jak tam podłączyć czujnik ? Które piny są odpowiedzialne za połączenie ?

Mamy 3 pływaki tylko jak je rozmieścić w sumpie ?

-1 dolewka wody

-2 zabezpieczenie pierwszego

-3 ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci pływak działa w systemie automatycznej podmiany wody. W sumie są wejścia na 4 czujniki poziomu ale nie każdy model je obsługuje. Zobacz w programie czy widać zmiany na 3 czujniku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci pływak działa w systemie automatycznej podmiany wody. W sumie są wejścia na 4 czujniki poziomu ale nie każdy model je obsługuje. Zobacz w programie czy widać zmiany na 3 czujniku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Mój ma chyba tylko na 3 . Programem jeszcze nie łączyłem. Grzegorz sprawdź pw.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma chyba tylko na 3 . Programem jeszcze nie łączyłem. Grzegorz sprawdź pw.

Nic na pw

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.