Skocz do zawartości
Smyku

Zanclus cornutus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta rybka jest bezpieczna dla LPS i Małż i jak zachowuję się w zbiorniku rafowym czy nic nie zbroi ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba trudna w utrzymaniu,ile litrow masz akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idol to niezłe wyzwanie. Potrzebuje super wody (chociaż w naturze żyje np. w zasyfionych portach), specyficzna dieta, większość osobników dokucza koralowcom. Żeby nie robić mu krzywdy min 500l na jednego osobnika.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda rybki miałem 2 -żyły sobie spokojnie dopóki nie wystąpiła jakaś infekcja-padały zawsze jako pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 1200 l + sump, dzięki za opinię

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz dostep do pokarmu Ocean Nurition dla Centropyg i innych pomakantowatych - mozesz sprobowac. Te pokarmy zawieraja m.in. gąbki, ktorymi zywi sie Zanclus w naturze (ok. 40% masy pokarmowej w żołądkach Zanclusow to gąbki). Jednak nawet pomimo dobrego karmienia, jest tp ryba bardzo trudna w hodowli, bardzo wrażliwa...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka nie jest trudna po aklimatyzacji. Jesli podejmuje pokarm jest szansa że będzie dlugo zyła w zbiorniku. Jedyna wada to wrazliwośc na atak serca , nie wolno jej straszyc czy wymachiwac kolorowymi przedmiotami przed zbiornikiem . Idolek jest wrazliwy pod tym względem. Miałem parke idolków w zbiorniku ponad rok , jednak musiałem oddac bo straty wśród korali były ogromne. Wszystkie LPS y są dla nich nie do pogardzenia a w szczególnosci catalaphylia , cynarin a, scolimia , blastomusa czy acanthrastea. Potem mimo urozmaiconej diety jaka im serwowałem zaczęły dobierac się do SPS ów szcególnie acropory millepora. Wtedy miarka sie przebrała i idolki oddałem dla kolegi z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.