Skocz do zawartości
Bart86

takie dziwne rurki wystające ze skał- plaga!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio mnie zaniepokoiła zbyt duża ilość rurek wystających ze skał... wygląda to jak jakieś osiadłe ślimaki... takie maleńkie obślizgłe główki się z tego czasem wydostają i takie maleńkie pajęczynki....

Czy wie ktoś co to jest?

Jak się tego pozbyć? Mam tego masę! dosłownie zatrzęsienie i zaczyna mi się to niepodobać... i nie wydaje mi się, żeby to były rórówki bo nigdy żadne pióropusze z tego nie wystają....

Jest coś co to zjada?

i co nikt nie wie jak sobie z tym radzić? i co to wogóle jest?

pkt. 6 i 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj kupić chelmona ,mój w pierwszym dniu rozprawił się z rurówką ,jeśli wystają z rurek dwa wąsiki to są to ślimaki osiadłe ,zwierzątka pożyteczne


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak jak piszesz, osiadle slimaki. Jesli zidentyfikujesz gdzie siedza (czyli skad wychodza te nici), to mozesz je zlikwidowac po prostu zaklejajac ich dziury np klejem do korali - metoda dosc brutalna, ale chyba skuteczna.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć, te mniejsze to są tak cienkie, że nie widzę co z tego wystaje... a na mojej calustrei są takie większe, gdzieś średnicy 2mm i długości jakiś 8mm i z niej wystaje czasami taka śliska kuleczka... i wypuszcza takie pajęczynki.... i potem jakby wciąga spowrotem....

no dobra załóżmy, że ślimaki.... co to je? i czemu niby to jest pożyteczne? u mnie tego w 220l na oko jest jakieś 150!! cieniutkie petki i może 3-4 już większe... na calustrei

wygląda to tak: http://pl.reeflex.net/tiere/2087_Serpulorbis_sp.%2001.htm

zjada to coś?

pkt. 6 i 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tego sporo i tez mnie powoli denerwuja. Niby pozyteczne, bo wylapuja z wody detrytus itp. ale wypuszczajac "pajeczynke" zahaczaja nia o korale, a tym to nie musi sie podobac.

Chyba cos im w zyle wstrzykne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys, przy odmuchimwaniu skal spadla mi za skaly muszla pozostawiona przez kraba. Po kilku tygodniach, przy jakiejs podmiance znalazlem ta muszle. Wygladala jak jez. Wyobrazcie sobie, na malej muszelce 20-30 jednocentymetrowe "patyczki".

Jeszcze mi to jakos bardzo nie przeszkadza, ale tez na to zwrocilem uwage. Zauwazylem jednak ze slimaki nie osiedlaja sie z przodu a raczej z tylu akwa wiec na razie jest pokoj miedzy nami


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam masę miejsc zacienionych.... (przewisy skalne) i właśnie w nich jest tego MULTUM! ale 3 największe są w pełnym świetle centralnie na calustrei... to że wyłapują detrytus to niedobrze... bo u mnie tym się żywią rozgwiazdy i jeżowiec piaskowy... Wie ktoś czy coś to zjada? Słyszałem od kogoś, że mandaryn... ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.