Skocz do zawartości
trike3

Pytanie o allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam akwarium morskie i szukam okazji,

Na allegro gość sprzedaje skałę żywą po 250 za 10 kg, może ktoś znający się na temacie podpowiedzieć czy to nie jakiś wałek ??

Nie wiem czy mogę tutaj wrzucać linka do aukcji ale łatwo znaleźć z Milcza gość jest

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść, po prostu odpuść...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :help1

Odpuściłem


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żałuj że nie kupiłeś skały z Milicza

Żałuję że piszesz dużymi literami ale proszę- nie rób tego więcej :help1

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam od niego skałę świetnie zapakowane podczas transportu masa życia (małże, ślimaki, wężowidła itp a nawet korale niefoto mi się trafiły:) )

ja bym polecał super skała, nie żaden tuf wapienny no i dobra cena


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu jej na forum nie sprzedaje, przecież ma tu konto?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rówież mam coś koło 10kg od Ricardo, uważam, że jest ok


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego seb odradza skałę z milicza chyba ją nigdy nie widział, sam kupiłem 30 kg i powiem szczerze że nigdy nie widziałem lepszej skały, a byłem prawie w każdym znanym sklepie w polsce po dwóch tygodniach ze skał zaczeły wychodzić acropory i montipory . bardzo polecam skałę od rikardo ten facet to geniusz akwarystyki morskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa ..., skoro taka dobra, to dlaczego taka tania?

Wszędzie jest po 37-40 zł. A tu jak za darmo dają:help1

Podejrzewam, że z rozbiórki starych zbiorników .

Zresztą jest napisane, że ma 16 m-cy.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346437 zupa30 :

nie wiem dlaczego seb odradza skałę z milicza chyba ją nigdy nie widział, sam kupiłem 30 kg i powiem szczerze że nigdy nie widziałem lepszej skały, a byłem prawie w każdym znanym sklepie w polsce po dwóch tygodniach ze skał zaczeły wychodzić acropory i montipory . bardzo polecam skałę od rikardo ten facet to geniusz akwarystyki morskie

Pochwalne peany osoby z 1 (słownie-jednym) postem bardzo dodają wiarygodności tej skale. Ja bym jeszcze dodał, że poza SPSami ze skał po miesiącu wychodzą błazny i pokolce.

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346437 zupa30 :

nie wiem dlaczego seb odradza skałę z milicza chyba ją nigdy nie widział, sam kupiłem 30 kg i powiem szczerze że nigdy nie widziałem lepszej skały, a byłem prawie w każdym znanym sklepie w polsce po dwóch tygodniach ze skał zaczeły wychodzić acropory i montipory . bardzo polecam skałę od rikardo ten facet to geniusz akwarystyki morskie

Taa, po 2 tygodniach od wsadzenia do akwa to wyszły Ci co najwyżej glony, a nie montipory i acropory :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346437 zupa30 :

nie wiem dlaczego seb odradza skałę z milicza chyba ją nigdy nie widział, sam kupiłem 30 kg i powiem szczerze że nigdy nie widziałem lepszej skały, a byłem prawie w każdym znanym sklepie w polsce po dwóch tygodniach ze skał zaczeły wychodzić acropory i montipory . bardzo polecam skałę od rikardo ten facet to geniusz akwarystyki morskie

i tak bez ukwiałów LPSów i HQI ? jak nie wyrósł żaden żarnik HQI to kiepska skała


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5
#346470 mrozikulus :
#346437 zupa30 :

nie wiem dlaczego seb odradza skałę z milicza chyba ją nigdy nie widział, sam kupiłem 30 kg i powiem szczerze że nigdy nie widziałem lepszej skały, a byłem prawie w każdym znanym sklepie w polsce po dwóch tygodniach ze skał zaczeły wychodzić acropory i montipory . bardzo polecam skałę od rikardo ten facet to geniusz akwarystyki morskie

i tak bez ukwiałów LPSów i HQI ? jak nie wyrósł żaden żarnik HQI to kiepska skała

hehehe to może chociaż jakieś ledy wychodzą? jak tak to biorę :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupa to pełna bzdura co piszesz nic ci nie wyrosło, tylko kupiłeś skały pewnie z akwarium od rikardo bo on rozbiera zbiorniki po ludziach na których rosła montipora. sam kiedyś taką skalę kupiłem od niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po prostu buahahaha az oplułem pidżame:)

żarcik nienosze pidżamy:D

a tak serio zupa pokaz swoj baniak a powiem Ci kim jesteś:help1

a sformułowanie "geniusz akwarystyki morskiej" po prostu boskie musze zapamiętać na wizytówki sobie walne:playing

#346456 Pawcio :

sam mam skałę z z 5 letniego zbiornika i uważam ze jest lepsza od świerzej

no i następny z pieknymi teoriami:), mojemu koledze leci baniak po ok. 5 latach - podejzenie "zuzycia skały", Seb o tym fajnie sie kiedyś rozpisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani ty ani seb nie macie wiedzy na ten temat że skała po 5 latach się zużywa. w berlinie jest sklep ( berliner sewasser center ulica sudwestkorso 11 tel 030 821 96 14. w sklepie stoi piękny baniak który już ma 18 lat tam już niema skał widocznych tylko rośnie koralowiec na koralowcu nawet szyby są całe w koralowcach pojedz i zobacz. facet nigdy nie wymieniał skały sam oto pytałem możesz zadzwonić i sprawdzić podmienia tylko wodę i raz w roku wymienia piasek . to nie są teorie tylko fakty ,ty piszesz teorie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcio masz takie coś jak skrzynka na PW ( prawa strona forum) wejdź tam i odpisz na moje PW.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemamy wiedzy ok, z tą skałą to jest rzeczywiście teoria którą ciężko sprawdzić ale poka swój baniak na tej skale obczajimy moze obalisz "nasze teorie", a narazie wybacz ale niemam zaufania do ludzi którzy nagle na forum sie pokazują"geniusz akwarystyki morskiej":) i swoje 5gr próbują wcisnąć-nikt ich niezna baniaków niewidział "wiedzy niesprawdzał", także wielkie SORRY ale mało wiarygodnie to wygląda tu chyba możemy się zgodzić:help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346453 Włodzimierz :

Taa ..., skoro taka dobra, to dlaczego taka tania?

Wszędzie jest po 37-40 zł. A tu jak za darmo dają:help1

Podejrzewam, że z rozbiórki starych zbiorników .

Zresztą jest napisane, że ma 16 m-cy.

Jezeli to Rychu z Milicza to dalsza dyskusja jest zbedna. Z reszta jest chyba odpowiedni temat o aukcjach z allegro dlaczego nie przeniesc i tego watku?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

To teraz się pogubiłem

Chcę kupić skałę, każdy szuka taniej więc chyba nic dziwnego że szukam

A opinie na forum są rozbieżne i co teraz :help1

Pozdrawiam i Wesołych Świąt


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skała jest podstawą filtracji wiec ja osobiście nie zaryzykował kupna używanej 2 letniej, w której mogą występować różne plagi,a przy cenach prowadzenia akwarium morskiego różnica między 25 zł a 37 zł nie robi(przynajmniej dla mnie) wielkiego znaczenia, wiec ja bym nie ryzykował,potem możemy się obudzić z "ręką w nocniku" bo oszczędziliśmy 100 czy 200 zł

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do p. Ricardo i zaproponował mi częściowo nie odgazowaną skałę z frachtu po 20 PLN.

Nie do końca się na tym znam, ale powiedział również, że ma deko droższą odgazowaną która była już w akwarium.

Ta którą ja bym nabył jest jeszcze nieużywana w akwarium.

Cena doskonała, opinie na temat sprzedawcy rozbieżne :)

Być tu mądry :D

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.