Skocz do zawartości
Gość Leon

Chromis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leonwise

Dodałem wczoraj dwa Chromis'y do mojej rafki.

Czy będzie można potem bez problemu dodać kolejne dwa i potem jeszcze ze dwa bez większych problemów ?? Gdzieś mi wpadło w oczy, że mogą się zrobić terytorialne i napastliwe w stosunku do nowych osobników tego samego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawda. Na początku miałem 3, potem dokupiłem jeszcze 3 i jedna dość mocno ucierpiała.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#349736 leonwise :

Gdzieś mi wpadło w oczy, że mogą się zrobić terytorialne i napastliwe w stosunku do nowych osobników tego samego gatunku.

:clowning

i tak zostanie para :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Wygląda na to, że te dwa zostaną w obecnym zbiorniku a do nowego kupie 6szt za jednym zamachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ale z tych 6 szt zostanie para chyba że na prawdę duży zbiornik będziesz stawiał

u mnie w baniaku tak się stało z paru sztuk dobrała się para 100% resztę zatłukły :clowning

które chromisy planujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 6 chromisów virdisów z czego 1 to terrorysta. Zrobił się ostatnio bardzo nerwowy - gania nawet hepatusa i chełmona. Jest to akurat też największy z chromisów. Wydaje mi się, że gdybym się go pozbył, to chromisy lepiej by się w grupie trzymały, a tak w zależności od humoru albo pozwala ze sobą pływać, albo goni inne ryby po wszystkich kątach. Reszta chromisków pokojowa. W sumie miałem ich 10 - 3 wyskoczyły, jednego maluszka załatwiła pompa cyrkulacyjna.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Ant będzie 300l i tam docelowo miało być ich z 6. Mogłem wczoraj kupić grupę ale uważałem, że to zły pomysł wrzucić 6szt naraz do 160l.

Chciałem niebieskie ale kupiłem dwa czarne :clowning

Wyglądają coś w tą deseń..

Chromis_intercrusma,I_RR1331.jpg

premiero - a wszystkie 10 wprowadziłeś odrazu czy stopniowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromisy dodawałem zregóły pierwsze 1-2 dni jest mało lubiana przez reszte pozniej juz norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

edit:

Raffy14 - Acanthochromis polyacanthus to ten gatunek wg reeflex pływa u mnie. Żółta linia nie jest wyraźna i stąd niepewność co do odmiany.

Chromis bicolor to raczej będzie miał czarny korpus i biały ogon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.