Skocz do zawartości
dziuso27

Pamiatki (zycie) z Egiptu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pytanie do turystow.czy jest jakas mozliwosc przywiezienia pamiatki do akwa z np.egiptu?czy jest to zabronione?nie chodzi mi o "poczestowanie sie" szczepka bezposrednio z rafy ze zrozumialych wzgledow,ale czy np.mozna tam cos kupic i czy wogole mozna to przewiezc do kraju?wiem ze co niektorzy przywoza czesto korale i rybki...wie ktos cos na ten temat?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Udaremniona próba przywiezienia czegos z Egiptu może zakończyc się chwilowym postojem na lotnisku i dotkliwą karą w $. Sklepów akwaryztycznych nie ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz na forum :/

poza tym to zly pomysl:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytalem dla informacji:blush

kurcze to w takim razie jak co niektorzy przywoza legalnie korale?jakies pozwolenia czy co?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziuso,

nawet gdy w sklepie w Egipcie beda dawali cites na przewoz lub beda zapewniali ze mozesz przewiezc, to nie dowierzaj.

Gdyby tam na lotnisku sie udalo to tu w Niemczech celnicy tez czasami sie nudza i moga sprawdzic. Tutaj to sie konczy spokojnie, zostaniesz na wolnosci ale oskarzenie do prokuratury pojdzie na 100%, znasz Niemcow.:)

Mysle, ze wiekszosci sie udaje, ale latwiej jest o pare krabikow z UE czyli Kanaryjskich itp. Przywiozlem z Teneryfy "Wachsrosen", ktore rozmnazaly sie w akwarium elegancko. Mialem je z 10 lat. Mocno kleily i kiedys z nich zrezygnowalem.:)

W Egipcie lub Niemczech mozesz nawet podpasc za kilka pustych muszelek po slimakach (dla krabikow). Znajda jakas, ktorej slimak jest na chronionej liscie i sie zacznie. Inna sprawa, ze tam, na miejscu mozna takie kupic na bazarze na kilogramy za grosze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zonka znajdzie na plazy jakas fajna muszle to lepiej jej nie brac??bo moze sie okazac pochodzi z zagrozonego gatunku??kurcze to lipna ta turystyka:)


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W Katowicach na lotnisku jest gablotka z zarekwirowanymi koralami. Chronionych gatunków nie wolno przemycać.

Ludzie z całego świata się śmieją, że Polak to nawet rafę rozkradnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami wiecie jak to boli, gdy te muszelki sobie leza a kawalek malego korala za 100 euro jest w zasiegu reki.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronią , bo między innymi z tego żyją , ruskie zresztą nie tylko półmózgi i tak depczą w plastikowych butach po rafie mimo zakazu , za kilka lat nie będziemy mieli na płyciznach raf przez "takich" turystów , zresztą wiele już nie zostało . Kto nie był to nie zrozumie . Co by było jak każdy "polaczek" ( około 500tys rocznie) pływający z maską przywiózłby sobie "pamiątkę" w postaci kawałka rafy ? Ja jestem za ! Osobiście byłem świadkiem jak mój kolega zapłacił 1000baksów za głupi mały KAMYCZEK (tak tak KAMYCZEK) który chciał zabrać do polszy w kieszeni , ale go złapali. Swoją drogą to w walizce miałem pare kg soli z gór znad morza martwego i na prześwietleniu bagażu sie nie czepneli więc pewnie można coś tam przewieść tylko po jakiego grzyba ?


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353330 dziuso27 :

czyli jak zonka znajdzie na plazy jakas fajna muszle to lepiej jej nie brac??bo moze sie okazac pochodzi z zagrozonego gatunku??kurcze to lipna ta turystyka:)

żonie możesz zabronić brać muszelki , ale np teściowa... :) przemyśl to :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353366 darekkuku :
#353330 dziuso27 :

czyli jak zonka znajdzie na plazy jakas fajna muszle to lepiej jej nie brac??bo moze sie okazac pochodzi z zagrozonego gatunku??kurcze to lipna ta turystyka:)

żonie możesz zabronić brać muszelki , ale np teściowa... :) przemyśl to :)

tesciowa??!! a kto bierze na wczasy tesciowa!!??:banghead no chyba tylko po to zeby ja z ta muszelka przechwycili :)


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
#353365 mrozikulus :

Chronią , bo między innymi z tego żyją , ruskie zresztą nie tylko półmózgi i tak depczą w plastikowych butach po rafie mimo zakazu , za kilka lat nie będziemy mieli na płyciznach raf przez "takich" turystów , zresztą wiele już nie zostało . Kto nie był to nie zrozumie . Co by było jak każdy "polaczek" ( około 500tys rocznie) pływający z maską przywiózłby sobie "pamiątkę" w postaci kawałka rafy ? Ja jestem za ! Osobiście byłem świadkiem jak mój kolega zapłacił 1000baksów za głupi mały KAMYCZEK (tak tak KAMYCZEK) który chciał zabrać do polszy w kieszeni , ale go złapali. Swoją drogą to w walizce miałem pare kg soli z gór znad morza martwego i na prześwietleniu bagażu sie nie czepneli więc pewnie można coś tam przewieść tylko po jakiego grzyba ?

Takie same typy odrywają częśći rzeźb, czy kawałki starożytnych budowli. Jak dla mnie to powinni to tępić bezlitośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353372 kapitan :
#353365 mrozikulus :

Chronią , bo między innymi z tego żyją , ruskie zresztą nie tylko półmózgi i tak depczą w plastikowych butach po rafie mimo zakazu , za kilka lat nie będziemy mieli na płyciznach raf przez "takich" turystów , zresztą wiele już nie zostało . Kto nie był to nie zrozumie . Co by było jak każdy "polaczek" ( około 500tys rocznie) pływający z maską przywiózłby sobie "pamiątkę" w postaci kawałka rafy ? Ja jestem za ! Osobiście byłem świadkiem jak mój kolega zapłacił 1000baksów za głupi mały KAMYCZEK (tak tak KAMYCZEK) który chciał zabrać do polszy w kieszeni , ale go złapali. Swoją drogą to w walizce miałem pare kg soli z gór znad morza martwego i na prześwietleniu bagażu sie nie czepneli więc pewnie można coś tam przewieść tylko po jakiego grzyba ?

Takie same typy odrywają częśći rzeźb, czy kawałki starożytnych budowli. Jak dla mnie to powinni to tępić bezlitośnie :)

nie wiem czy pijesz do mnie , ale wytłumaczę bo może ktoś źle zrozumieć .... sól z morza martwego można sobie tonami brać , nikt nie broni bo i tego towaru raczej nie zabraknie ,

Ps.

w Jerozolimie nie odrywałem żadnych starych budowli :)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez sympatyczne z morza srodziemnego rozgwiazdy piaskowe mialem okazje przywiezc. no ale wewnatrz UE, zwlaszcza samolotem mozna miec niezle z tego problemy prawda? totez wolałem przywiezc tylko wspomnienia :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.