Skocz do zawartości
Tester

Nowy projekt - pierwsze podejście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do zwiekszenia wilgotnosći w domu :lol: z obecnych 200L na wieksze. W tej chwili głownym roblemem jest żona :) i podłoga. A w zasadzie na odwrót: najpierw podłoga, potem żona. Żone powoli urabiam, a to pokazując TOTMy a to przałaczając TV na Discovery kiedy jest cos o rafach, a to ogładając filmy i zdjęcia ze wspołnych nurkowań. Wsześniej czy poźniej ten bastion padnie (chłe chłe). Niestety obawiam sie że podłoga też może paść :(

Nie jestem budowlancem ani inzynierem, wiec pytam takowych o rade. Jakie obciążenie mogę postawić na podłodze bez obawy zadnych komplkacji typu popękany tynk albo sufit w salonie piętro niżej etc.

Plan jest, ze tak powiem, od zera. W tej chwili w tym miejscu stoi szafka ze starym akwarium. Wymiary konstrukcji pod akwarium oraz samego zbiornika są jeszcze nieustalone i zależa głownie od nośności podłogi. Żeby troche ulżyc podłodze, sam konstrukcja mogłaby byc dokrecona do sciany.

Podłogi mam drewniane zrobione z belek nośnych (o ile pamietam 150*50mm) co (chyba 50cm). Jak widać na rysynku, belki podłogowe podparte są w odległości 1100mm od lewej sciany. Konstrukcja drewniana jest planowana na całądługość pokoju ale może być tylko na długość akwarium.

gallery_10763_1779_1477.jpg

gallery_10763_1779_144571.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał , że mi to na głowę spadnie :p


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odezwij się na PW to postaram się Tobie pomóc.

Pozdrawiam

Max


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester: a z jakiego materiału masz te ściany i jaka grubość? Bo może opcja byłoby podkucie się w te ściany, wstawienie w nie poziomo litery L i w szczycie litery podparcie jej pionową kolumną która miałaby przedłużenie piętro niżej (pewnie w piwnicy). Jak możesz to puść mi na maila ten plik ze Sketchup to postaram się dorysować o co mi chodzi....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylna i ta po lewej to sa sciany nosne w angielskim bloku. Ta po lewo ma grubość 27cm, tylna oddziela dwa mieszkania wiec nie znam grubości.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok powiadasz? To jak znam UK to pewnie będzie problem z kuciem. Ale może dałoby się akwa dosłownie powiesić na tych ścianach: odciągi do tylnej i lewej ściany: dolne w ilości kilku, do góry tylko na końcach baniaka. Taki stelaż bez przednich nóg:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon też ma dobry pomysł, ale spróbuj te dane zalatwić, to wyliczę max. obciążenie na Twóje beleczki.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia biggrin.gif

Tester napisz jaki gabaryt baniaka planujesz to będziemy kombinować.

Bezpośrednio pod belkami widzę ścinkę która znacząco zmniejszy "ugięcia".

Nie wiem jak w GB norma przewiduje obciążenia użytkowe - jeśli tak jak u nas, to masz 250 kg/m2 jednoczesnego obciążenia - jest to sporo i raczej postawienie "normalnego" zbiornika nie stanowi problemu.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Kiviego zamocowany jest tylko do ściany (niecale 400 l.), więc u Ciebie też nie powinno być problemu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje wysokosc 55-60cm, głebokosć 60cm a dlugosc to 150-250cm :) Na dlugosc maja wplyw dwie rzeczy:

udzwig podlogi i to czy wniose akwarium do pokoju na drugim pietrze. Moge puścic po calej dlugosci sciany, ale do tego jeszcze dojdzie sump 200L pod spodem wiec mocno martwie sie o podloge, bo to bedzie ponad 1t wagi wiec zasadniczo odpada. Sprawa i tak do robienia dopiero w przyszlym roku ale na razie teoretyzuje. I tak znim podejme jakies wiazace decyzje bede musial zamowic goscia ze spoldzielni mieszkaniowej.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te sciany nosne z jakiego materialu sa wykonane? Budownictwo angielskie jest takie same jak irlandzkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie budownictwo jest takie, ze moje 750kg stalo pod sciana rowno, a po tych kilku latach przy podlodze jest nadal 25mm odstepu od sciany a przy koronie ponad 50mm :) sie z deczka "wyglo" :D

W sumie to mam stresa nawet jak w wannie siedze pelnej wody czy nie zacumuje za chwile w salonie :D

Tester skontaktuj sie z zarzadca budynku. Oni sa w stalym kontakcie z ludzmi, ktorzy rozwiaza twoj problem lub zasugeruja odpowiednie rozwiazania. Taki odpowiednik naszego architekta+inspektora budowlanego. Kazda grubsza robota musi byc z nimi ustalana. A doradztwo jest darmowe. Council tax m.in. na nich placisz.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, jest pierwszy sukces :) Moja żonka wyrazila oficjalnie zgode na nowy baniak. Oczywiscie dala pięćset warunkow ale czego to sie nie robi dla akwarystyki :) Wstepne uzgodniena to 150x60x60 czyli 540 literkow. Yupiiiiii!!!!

A teraz potrzebuje duuuuzo wegla bo zmiana zaplanowana jest na przyszly rok


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.