Skocz do zawartości
bibik

mam juz dość- czerwone plamy

Rekomendowane odpowiedzi

witam po 4 atakach ospy[które notabene wybiły mi zawsze około 90 % stanu][ w ciągu moich lat kontaktu z akwa.morskim], tym razem pojawiły się czerwone plamy !!! o dziwo tylko na dużych rybach,plamy maja około 2-3mm średnicy.efekt jest taki ze wszystkie pokolce kaput nawet xanturm która przeżyła wczesniejsze plagi kona

co to za cholerstwo? błazenki i garbiki żyją bez oznak choroby

stosuje ten atrament może zatrułem jet ym lantanem, a mam to w du.... co przeżyje to przeżyje, będą same koralowce- nie mam serca znowutłumaczy córce ze jej zebrasoma i hepatuś i pusia skrzydlica poszły do krainy wiecznych łowów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co znalazlem na temet czerwonych plam w ksiazce o chorobach ryb morskich

Red inflammations on skin and fins, including Vibrio infection

Initially, small red blood spots are observed. These may develop into large bloody spots or even ulcers. Fin rot may also occur (Figures I1 , I 2, 13 and I4). In many cases, this clinical picture can be attributed to bacteria, but some parasitic infections such as Brooklynella and Uronema produce similar symptoms. The anus is sometimes bloody and swollen. ln severe cases, muscular tissue may also be infected in which case a cure is practically impossible and it is recommended to allow the fish to die painlessly.

In addition to the red spots, infected fish may also behave abnormally, breath heavily, lie on the surface of water or lie on the floor of the aquarium. The fish become totally listless in the final stages. Vibrio, Pseudomonas or other bacteria can cause such infections. Vibrio corresponds to the freshwater Aeromonas liquefasciens.

Treatment

Antibacterial preparations such as nifurpirinol, sulfonamide, kanamycin or streptomycin. Before starting antibacterial treatment, you should detemine whether there are primary parasitic infections.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie jakby zgadza xanturum miała 4 lat już była dłuższa niż wyszsza.

no i pozamiatane zostały tylko błazenki i garbiki

przyczyna chyba odkryta : rozmnożyły się za bardzo bakterie i przydusiły większe egzemplarze ciekawe co jeszcze mnie czeka :realmad:, jedno akwa pękło, raz zabrakło prądu, 4x ospa ech

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uv i ozon chodziły cały czas przedawkowałem vsv i prodibio -wyjechałem było mniej karmione przez ojca ,wróciłem dałem więcej żarcia i się rozmnożyły w prodibio tez jest pseudomonas hehe trudno błazenki przeżyły wiec będzie błazenkarium i korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robiłem zawsze problem w tym ze od kilku miesięcy zamiast ampułki na 2 tygodnie dawałem raz na tydzień no i po okresie bez-karmienia ryb zacząłem karmić jak głupi i mam efekty dobrze mi tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik, uzywanie ozonu i UVki hamuje VSV. poza tym wydaje mi sie ze wyjalowiles wode z "dobrej" flory bakteryjnej i pierwotniaki albo inne bakterie mialy imprezke


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ja ozon z uv uzywam od 2005 roku więc raczej to nie to tylko przedawkowanie biodigest-martwe ryby nie miały skrzel i byly całe w glutach z bakterii-przy ospie tak nie wygladały- gdybym podmienil wode ryby by przezyly ale myslałem ze to jakas choroba pierwotniakowa tfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też miałem problem z obsadą u siebie zaprzestałem lania jakichkolwiek bakterii od 6 miesięcy i wydaje mi się że lanie bakteri do czynnych zbiorników jest bezcelowe,flora namnaża się sama a podmiana 10 % czyni mniej problemów niż zachwianie jej nowymi bateriami które system musi przetworzyc to oczywiście moja opinia i moje spostrzeżenia na własnym zbiorniku im mniej kombinuje tym lepiej dla zwierzaków,pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano mądry polak po szkodzie teraz będę wiedział,nie mogę przezyć tej xanturum tyle lat razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.