Skocz do zawartości
Gość konto_usuniete

Falowanie wody w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Ja osobiście mam "hopla" :lol: na punkcie cyrkulacji w akwarium więc przeglądam różne fora akwarystyczne w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań,

na jednym z portali trafiłem na takie rozwiązanie:

Koralia-smartwave-hydor

ktoś miał już do czynienia z tym rozwiązaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tak jak wavemaker z hydora tyle że na jedną pompę według mnie hydora wavemakery jedne z lepszych znam zbiorniki gdzie pracują ponad rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam w jednym zbiorniku falownik hydora tylko nie wersje smart, tylko zwykłego i mam do niego podpięte 2x koralia 7.

Uważam że bardzo dobry sprzęt, przede wszystkim nie ma tej plątaniny kabli jak w tunze. Jeden kabel zasilający pompę bezpośrednio ze sterownika.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam "hopla" :lol: na punkcie cyrkulacji w akwarium więc przeglądam różne fora akwarystyczne w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań,

na jednym z portali trafiłem na takie rozwiązanie:

Koralia-smartwave-hydor

ktoś miał już do czynienia z tym rozwiązaniem ?

Patrząc na ten kręciołek i jego skale to raczej falowania nie zasymulujesz bo okres jest blizszy polowie sekundy przy takim baniaku jak Twój, a tu mamy minimum 5 sekund, wiec jak dla mnie to symulacja pływów :) a nie fal.

Sam mam Waveboxa, do tego 3 pompki 2 małe tunze i 1 reefcirkulator 10000 skręcony na 1/3 mocy i wydaje sie ze jest okej.

Ogólnie jestem tylko zawiedziony kontrolerem tunze, poniewaz przy strojeniu częstotliwości kiwania trzeba być bardzo precyzyjnym mogli by się pokusić o montaż precyzyjnego potencjometru 10-cio obrotowego albo przynajmniej przełącznika zakresów dla rożnych baniaków.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Patrząc na ten kręciołek i jego skale to raczej falowania nie zasymulujesz bo okres jest blizszy polowie sekundy przy takim baniaku jak Twój, a tu mamy minimum 5 sekund, wiec jak dla mnie to symulacja pływów :) a nie fal.

'jacek_1970'

nie chcę robić na tym urządzeniu waveboxa, (do falowania są dedykowane urządzenia i świetnie się sprawdzają)

mnie interesuje bardziej zmienność cyrkulacji,

Jak pewnie każdy z nas zauważył w swoim akwarium, to przy pompach załączonych na stałe ze stała wydajnąścią "brudy" się układają w miejscach gdzie niedociera cyrkulacja bądź jest ona zbyt słaba, dlatego moim zdaniem dobrze jest zmieniać co jakiś czas ustawienie pomp właśnie po to żeby nie było takich miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Skoczek

fajnie wygląda nowe dziecko firmy SUNSUN model JVP-402A :thumbsup:

musieli chyba podejrzeć u mnie w akwarium bo też przez jakiś czas miałem taką baterię :rofl:

$(KGrHqEOKm4E42n!4djkBOU0(7n9Ww~~48_12.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je...zu...s... ma....ria.. ;) ale "BATERIA"

szpece podpowiedzcie proszę czy jakiekolwiek z prezentowanych nadaje się do akwa moich rozmiarów ;) bo podpisuje się obiema rękami pod stwierdzeniem, że pompki na stałe generują wyspy śmieci... w weekend bawiłem się ustawianiem tego co mam bo mnie irytuje to, że w niektórych miejscach woda ledwo co płynie... i po kilkukrotnym przestawieniu pompek miałem tyle syfu pływającego w toni wodnej, że ho ho wzbił się z miejsc w które wcześniej woda wpływała spokojnym nurtem.

no i jeszcze jedno czy można mieć tanią cyrkulację i porządną? bo szczerze przy akwa które ma 100 kilka litrów wydawanie większych pieniędzy na cyrkulację niż na obsadę to istne szaleństwo ;) cóż bym musiał mieć za rarytasy by ich wartość chociażby zbliżyła się do kosztów zakupu chociażby systemu tunze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakimi pompami może to pracować... rozumie że jedno urządzenie obsługuje jedną pompę...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wygląda baniak, jak w tej baterii JVP puszczą przyssawki :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK - jakie pompy mogą działać z Twoim urządzeniem ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

LUK - jakie pompy mogą działać z Twoim urządzeniem ?

no i gdzie to urządzonko można nabyć np drogą kupna lub wymiany handlowej :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@niejeden z nas tak mi się wydaje że koralie ale bez trzpieniówki

DarekB30 nie poznajesz że to aquatrend chyba 129zł nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niejeden z nas tak mi się wydaje że koralie ale bez trzpieniówki

DarekB30 nie poznajesz że to aquatrend chyba 129zł nowe

No mi się także wydaje, że te koralie, ale producent wie:)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wiesz rozmawiałem na ten temat i w sumie bez trzpieniówka sobie poradzi bez problemu ale stare koralie mogą tego nie wytrzymać.Tez właśnie myślałem nad takim falownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Milówce testowaliśmy na JVP, też działało tylko nie wiadomo jak długo, na nowej korali beztrzpieniowej podobno działa Super :) sam myślałem o takim rozwiązaniu.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem pompy na 230 V która by podołałą częstemu włączaniu i posiadała dużą kulturę pracy i znalazłem:)

Na filmiku fale wytwarza pompa BOYU WM1 na 230V, pompa pracuje rewelacyjnie, słychać jedynie delikatne buczenie (jak przy każdej pompie) natomiast podczas włączania nie słychać kompletnie żadnych trzasków zgrzytów itp. nawet przy włączniu kilkanaście razy na sekundę, co ważne pompa startuje zawsze w tym samym kierunku.

Robiłem testy w akwariach 100L 200L i 600L i w każdym udawało się rozbujać wodę na około 2 cm (a w mojej setce dzisiaj rano znalazłem kilka litrów wody na podłoce - tak się rozhuśtało :) )

Nic dodać nic ująć...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem pompy na 230 V która by podołałą częstemu włączaniu i posiadała dużą kulturę pracy i znalazłem:)

Na filmiku fale wytwarza pompa BOYU WM1 na 230V, pompa pracuje rewelacyjnie, słychać jedynie delikatne buczenie (jak przy każdej pompie) natomiast podczas włączania nie słychać kompletnie żadnych trzasków zgrzytów itp. nawet przy włączniu kilkanaście razy na sekundę, co ważne pompa startuje zawsze w tym samym kierunku.

Robiłem testy w akwariach 100L 200L i 600L i w każdym udawało się rozbujać wodę na około 2 cm (a w mojej setce dzisiaj rano znalazłem kilka litrów wody na podłoce - tak się rozhuśtało :) )

Nic dodać nic ująć...

Jaka jest m/w żywotność takiej pompy z Twoim ustrojstwem ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa chodzi u mnie kilka tygodni i nic jej nie jest, nie przypuszczam żeby to częste włączanie jej szkodziło bo tak jak pisałem wirnik nie jest "telepany"

Informacja o tym gdzie można kupić pompę na priv.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy Hydor Koralia Magnum 8 do 180 litrowiego szkła nie będzie za silna?Pytam bo jest okazja kupienia jej za grosze...jest 2 miesięczna na gwarancji..pozdr...prosze o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.