Skocz do zawartości
matejoz

dwa odpieniacze?

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś dwóch odpieniaczy jednocześnie? .... jakieś sugestie, spostrzeżenia, zalecenia? ...


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie po co ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie po co ?

Jak to po co dla wspierania energetyki :smoke:


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok odpowiedz :thumbup: ... bo dostałem drugi ... siedzi w kartonie i się marnuje


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie stosowanie w dużych systemach.

Pracuje tam jeden docelowy odpieniacz + dodatkowy o kilkakrotnie mniejszej wydajności.

Rozwiązanie stosowanie z tego względy że duże odpieniacze podobno nie są w stanie odpieniać przy bardzo oczyszczonej wodzie.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkupilem odpieniacz od chlopa co mial wlasnie dwa. sam nie wiedzial po co mu dwa wiec sprzedal mi jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matejoz,dawno Cię nie widziałem,ale za miesiąc mam nadzieję się spotkamy.Co do odpieniacza to teraz Wojtes jedzie na swoim i moim by sprawdzić czy jego nie jest za słaby,może się wypowie.Na chłopski rozum nie patrząc na koszta energii elektrycznej to co złego jest w dwóch pienidłach ? Można jechać na jednym a drugi może być załączany co jakiś czas na wspomożenie filtracji.Może są jakieś inne przeciwwskazania więc chętnie się dowiem.W tym przypadku koszta zasilania mają zerowe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 2 odpieniacze tej samej klasy wpływają na siebie niekorzystnie.

Oczywiście to co piszę to nie moja wiedz a zasłyszana lub wyczytana :)

Dokładnie chodzi o to że jak są dwa po 1000 l./h powietrza to będą pracowały dużo słabiej niż jeden o przepływie 2000 l./h.

Ale nie można się dać zwariować bo z pewnością lepsze efekty dadzą 2 odpieniacze niż 1.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 2 odpieniacze tej samej klasy wpływają na siebie niekorzystnie - Piotrek skad to slyszalesz? badz gdzie czytales? ... bo mam dwa identyczne


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam inne pytanie , masz jakiś problem z parametrami ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie myślałbym o problemach z parametrami,ale temat ciekawy i już poruszany nie raz czy dwa odpieniacze mogą z pożytkiem pracować jednocześnie.Powiedzmy,że kogoś nie stać na nowego potwora,ale ma jeden a drugi dostaje w prezencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam ..chyba widac na ostatniej foto relacji :thumbsup: ... po prostu denerwuje mnie jak sie sprzet marnuje w garderobie ... jutro zapuszcze .... i zdam relacje przez kilka dni ...zobaczymy


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech - człowiek się starzeje , zawsze mysłałem że jak jest dobrze to po co psuć :welcome:


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

cały czas używasz AM Blue 3000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snakecharner - nie kracz :harhar: ... tak AM i drugi taki stoi na zapas


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

po fotkach akwarium nie widać problemów,

po co chcesz sobie komplikować życie czyszcząc 2 odpieniacze :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ma ktos 3 odpieniacze?.....nie no..tak tylko zapytalem, temat moze nawet bylby ciekawszy...albo glupszy. Ale jak ktos ma 3 to jednego moge przytulic... :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech - człowiek się starzeje , zawsze mysłałem że jak jest dobrze to po co psuć :welcome:

Tu akurat racja.Na giełdę z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a magazym czesci zamiennych? :nuke: ...


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa czy jeden? dwa, tylko połączone !

http://www.saltwateraquarium.com/filters-skimmers-wavemakers/protein-skimmers/cpr-aquatics-bak-pak-dual-pak-protein-skimmer-accela-pump.html

i tu dwa mamy http://www.advancedaquarist.com/2009/5/beginner

jak jeden nie daje rady to czemu drugiego nie dodać ???

Równie dobrze po co pchać do dużego odpieniacza 2-3 pompy ? nie lepiej jedną dużą podłączyć?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dzialaja oba ... tzn nowy sie dociera ... daje mu 12-24 h na dotarcie (ladunki elektrostatyczne) a potem zobaczymy ... trzymajcie kciuki


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan na teraz ... stary pieni po staremu ... nowy wypierdzial moze 1/20 tego co stary ... narazie szalu nie ma


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien się już dotrzeć ? Ciekawy eksperyment.Jeśli by zostawić w przyszłości na stałe oba to czy pracowały by równo i wywalały tyle samo syfu czy który bliżej spływu byłby efektywniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można dwa, jednego ustaw na bardziej sucho, drugiego na bardziej mokro, ustawiony na mokro będzie dbał o jakość wody, a ten na sucho o jej przejrzystość :welcome:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.