Skocz do zawartości
taszyn

Karmienie korali

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób, przy użyciu jakich narzędzi, karmicie korale, które leżą dosyć głęboko, np. na dnie zbiornika?

Ja zakasam rękawy po pachy i atakuję zwykłą strzykawką. Trochę to upierdliwe przy 60cm wysokości akwa.

Może macie lepsze metody? Jakaś długa pipeta, strzykawka na wysięgniku? Jak sobie radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

W jaki sposób, przy użyciu jakich narzędzi, karmicie korale, które leżą dosyć głęboko, np. na dnie zbiornika?

Ja zakasam rękawy po pachy i atakuję zwykłą strzykawką. Trochę to upierdliwe przy 60cm wysokości akwa.

Może macie lepsze metody? Jakaś długa pipeta, strzykawka na wysięgniku? Jak sobie radzicie?

i po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po chwili wyłączam cyrkulacje i pokarm sam opada na wszystkie korale :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja po chwili wyłączam cyrkulacje i pokarm sam opada na wszystkie korale :)

na skałę ,piasek

i po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pyszczków jesli chcemy bezposrednio karmić: trzykawka 20ml + słomka/słomki od balonika na hel - przyjemny zestaw

długa penseta 50cm

chwytak plastikowy 60cm

rąk nie wkładaj bo to nie słuzy baniakowi. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

do pyszczków jesli chcemy bezposrednio karmić: trzykawka 20ml + słomka/słomki od balonika na hel - przyjemny zestaw

długa penseta 50cm

chwytak plastikowy 60cm

rąk nie wkładaj bo to nie słuzy baniakowi. pozdro!

mowa o NP ?

i po co ?

nie na karmisz zaczną zdychać :(

nie lepiej karmić troszkę więcej i częściej drobnym - resztę i tak pienidło wywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, musisz zrozumieć, że każdy robi jak chce, albo robi jak musi, albo jeszcze inne albo :D

Jak Taszyn chce karmić korale a nie cały baniak to szuka rozwiązań.

Po co? Bo może :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś i nawet kupiłem pipetę 35cm,ale i tak to upierdliwe było więc zaprzestałem.Chyba potem korale lepiej rosły :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Daniel, musisz zrozumieć, że każdy robi jak chce, albo robi jak musi, albo jeszcze inne albo :D

Jak Taszyn chce karmić korale a nie cały baniak to szuka rozwiązań.

Po co? Bo może :D

i tylko .....

robi mixa i ma po spokój podaje i wszystkie korale są zadowolone :) SPS i NP

po za tym amino i inne co dajemy to chyba po zgaśnięciu światła ?

NP i tak się przyzwyczaja ze nawet w dzień jak podasz jakieś papu to się zaczną otwierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na skałę ,piasek

i po co ?

a po to jak w temacie......


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak najbardziej uzasadnione. Moja scoly i trachyphylia bardzo lubią papu i szeroko pyski otwierają gdy żarcie spada. Muszę je karmić ,,do papy" bo inaczej po kilku tygodniach wyraźnie zaczynają się kurczyć. Wystarczy kilka razy pokarm na korala bezpośrednio podać i ponownie się pompują. Podawanie ogólne pokarmu do zbiornika nie daje możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości jedzenia- osiąga dno w zbytnim rozproszeniu, to co opada łapią apogony, krewetki i nawet niby śpiące pokolce. Pozostaje karmić bezpośrednio. Z mrożonek najlepiej toną i pozostają na koralu lasonogi, inne bardziej się rozpływają.

PS wkurza mnie czytanie odpowiedzi typu ,, i po co " Pytanie ciekawe, odpowiedź żadna. Chyba po to by nabijać posty.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

W jaki sposób, przy użyciu jakich narzędzi, karmicie korale, które leżą dosyć głęboko, np. na dnie zbiornika?

Ja zakasam rękawy po pachy i atakuję zwykłą strzykawką. Trochę to upierdliwe przy 60cm wysokości akwa.

Może macie lepsze metody? Jakaś długa pipeta, strzykawka na wysięgniku? Jak sobie radzicie?

jako że z natury jestem człowiekiem leniwym posiłkuję się takim sprzętem :welcome:

squirt-big.jpg

http://nano-reef.pl/...e-kupic-pipete/

http://nano-reef.pl/...81-fauna-marin/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest zrobić mix blenderem i po zgaszeniu - jakieś 30 min - wlać wszystko do akwa. Oczywiście wyłączyć odpieniacz i tak niech się miesza z pół godzinki. Przynajmniej ja tak robię. Co do "mixa", daję zielony plankton, wrotkę, ikrę , jaja krabów, i coś zawsze jeszcze dorzucam :D.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Najlepiej jest zrobić mix blenderem i po zgaszeniu - jakieś 30 min - wlać wszystko do akwa. Oczywiście wyłączyć odpieniacz i tak niech się miesza z pół godzinki. Przynajmniej ja tak robię. Co do "mixa", daję zielony plankton, wrotkę, ikrę , jaja krabów, i coś zawsze jeszcze dorzucam :D.

pozdro

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

ja ma zrobione kostki i do akwa na pompę i cały baniak w pokarmie w każdym miejscu jest

mikroplankton i coś tam jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest zrobić mix blenderem i po zgaszeniu - jakieś 30 min - wlać wszystko do akwa. Oczywiście wyłączyć odpieniacz i tak niech się miesza z pół godzinki. Przynajmniej ja tak robię. Co do "mixa", daję zielony plankton, wrotkę, ikrę , jaja krabów, i coś zawsze jeszcze dorzucam :D.

pozdro

też tak robie tylko nie wyłączałem odpieniacza :wallbash: ale do takiej metody karmienia potrzebny jest w miarę solidny odpieniacz bo w połączeniu z karmieniem rybek można sobie szybko zasyfić akwa.

metoda z pipeta jest chyba dużo bardziej optymalna jeśli chcemy trzymac parametry w rydzach.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to nie wył. i tak reszta pójdzie w odpieniacz

zrób kamienie na 3 tury co 5 minut :) i po problemie

@adamus nie pisz że nie masz wydajny odpieniacz BK200 i kicha no nie przesadzaj

to znaczy że źle coś robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę o moich przemyśleniach,otóż wydaje mi się,że jak korale karmi się ręcznie każdego z osobna to zatracają wolę walki o pokarm i wywalają polipy tylko w tym czasie kiedy karmimy.W przypadku kiedy karmimy wszystko jednocześnie polują na żarełko przez dłuższy czas przez co możemy obserwować dłużej ciekawe zachowania korali.Jak pisałem wcześniej bawiłem się w ręczne karmienie przez długi czas a potem zaprzestałem i jakoś efekty były lepsze po zaprzestaniu.Specjalnie też nie waliłem kostek na potęgę,miksy robiłem raz na jakiś czas,częściej sypałem pokarm dla korali w proszku typu reef pearls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@inmar - natura :)

mam razem NP z SPS i jest ok - nic nie karmie punktowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wył. i tak reszta pójdzie w odpieniacz

zrób kamienie na 3 tury co 5 minut :) i po problemie

@adamus nie pisz że nie masz wydajny odpieniacz BK200 i kicha no nie przesadzaj

to znaczy że źle coś robisz

coś mnie nie zrozumiałeś :harhar: nigdzie nie napisałem że nie mam wydajnego odpieniacza.

z odpieńka to jestem akurat mega zadowolony, ale dopiero teraz robię to"karmię korale" z czystym sumieniem. :welcome:

podkreślam tylko że przy takim karmieniu potrzebny jest zapas sprzętowy.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu czegoś się nauczyłem :).

Zacząłem karmić punktowo po lekturze artykułu:

http://reefkeeping.com/issues/2007-05/atj/index.php

w szczególności po obejrzeniu "filmików" poklatkowych (BTW: super pomysł :)).

Do odpieniacza mam już ustrojstwo Aqua-Trend, które po zaniku napięcia opóźnia włączenie odpieniacza o ~10min. Jako że jestem leń i zapominalski teraz będę potrzebował takiej funkcji karmienia jak w Tunze 7096, tyle że dla odpieńka :harhar::thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.