Skocz do zawartości
luckystrike

pomocy wieloszczety milliony

Rekomendowane odpowiedzi

co zjada wieloszczety bo mam plage jest ich tak wiele że gdzie nie popatre to są własnie mi zabiły rozgwiazde piaskową żywcem ja zjadaja czym to zwalczyc bo czego za wiele to nie zdrowe ( oprócz piwa ) :)


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jeszcze akwa nie mam więc pewnie koledzy podpowiedzą albo mnie poprawią ale... czytałem, że Krewetka Atlantycka - Palaemon Elegans ładnie wcina wieloszczety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargacze.

Ja swoje wieloszczety odsysam do sumpa i tam w refegium sobie żyją i żywią się ślimakami osiadłymi i asterinami które tez odsysam


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsysać nie da sie bo mam podłoże dolomitowe siedzą wtym lub w skale i jest ich tyle zebym szybciej wode wysał szybciej co do kraba tez o nim słyszałem tylko skąd go teraz wziąsć nigdzie go na sklepach netówych nie widze . a wargacz czyli kazdy jeden czy wiecej czy którys gatunek ?


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj pułapkę. Najmniejszą butelkę PET utnij na wysokości trzy czwarte, górną część przekręć odwrotnie i wciśnij w dolną część.

Przedtem do środka włóż kawałek mięsa ryby lub krewetki .

Włóż wieczorem na dno zbiornika – do rana powinno się coś złapać. :2guns:

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj pułapkę. Najmniejszą butelkę PET utnij na wysokości trzy czwarte, górną część przekręć odwrotnie i wciśnij w dolną część.

Przedtem do środka włóż kawałek mięsa ryby lub krewetki .

Włóż wieczorem na dno zbiornika – do rana powinno się coś złapać. :2guns:

Pozdrawiam.

tego jeszcze nie praktykowałem bede musiał spróbowac ale ich jest cholernie duzo !


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np ten:

http://erybka.pl/product-pol-3018-Macropharyngodon-bipartitus.html

i w dodatku przepiękny.

Ja na swoje wieloszczety poluje zaraz po zgaszeniu światła - wtedy wyłażą ze swoich dziurek w skale i szukają papu. A tą wodę co odessałem to pompa zaraz wpompuje z powrotem do głównego.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka boksująca też wcina wieloszczety

to1mas napisał: http://nano-reef.pl/topic/37193-krewetka-boksujaca-vs-wieloszczet/

i tutaj już o tym pisaliśmy: wieloszczety

mam bokserka nic w tym kierunku nie zaobserwowałem wzasadzie on nic nie robi no moze dekoracjie udaje ale jest ładny dzieki za podpowiedz


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cholernie dużo się nałapie. :wine:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papulacja wieloszczetow, kielzy, wezowidel zawsze limitowana jest iloscia dostepnego pokarmu. Czesto po krotkotrwalym wysypie populacja drastycznie spada i pojawiaja sie cos innego np slimaki.

Zrob fotke wieczorem jak wyglada ta armia. U niektorych akwarystow duze sztuki z braku laku (wystarczajacej ilosci jedzenia) moga brac sie za tkanki koali, przydacznie. Rozgwiazda piaskowa mogla pasc sama wiec zajely sie padlina.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwiazda moze i padała troche mało ruchliwa sie zrobila ale nie wykluczam pomocy wieloszczetów jak karmie to to sie az czerwono robi wiec jakaś kontrola by sie przydala mysle nad pułapka intensywnie


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie o nic nie marwil bo male wielosczety to typowi sprzatacze. Zlap jakiegos delikwenta do identyfikacji zobaczymy czy zlosliwiec.

U siebie moze milionow nie mam, ale setki pracuja i nic zlego nie robia. Duze sztuki do refugium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to są te nie szkodliwe chyba napewno to nie te ( fireworms )


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Jeszcze dwa grosze w temacie :)

Wczoraj przy co wieczornym podglądaniu z latarką złapałem krewetkę czyszczącą na gorącym uczynku jak rozrywała i zjadała wieloszczeta!

Różnica pomiędzy Bristle worm (dobra) kontra Fireworm (niedobra) - nie znam łacińskich nazw.

i... reeflex wyrzucił w wynikach wyszukiwania pułapkę na wieloszczety :)

http://www.reeflex.net/tiere/952__orstenwurmfalle.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przy okazji też znalazłem żółtą pułapkę na wieloszczety:


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jakiegoś porządnego wargacza to regularnie będzie ci tłukł , a co większe to odłowiś w nocy, ja takim sposobem uciśyłem je że do dzisiaj nie widze ani sztuki


5bab6e452d645fb8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio- super filmik !

Długo musiałeś namawiać tego żółtego, aby Ci pozował do tych ujęć ?

Przez pewien czas nie byłem pewien kto kogo złapał czy babka wieloszczeta czy wieloszczet babkę. Dobrze że wszystko potem się wyjaśniło i to w dobrą stronę.

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. polecam krewetke boksera sam widzialem jak rozrywa i wcin wieloszczeta i nie byl to jakis maluszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np ten:

http://erybka.pl/pro...bipartitus.html

i w dodatku przepiękny.

Ja na swoje wieloszczety poluje zaraz po zgaszeniu światła - wtedy wyłażą ze swoich dziurek w skale i szukają papu. A tą wodę co odessałem to pompa zaraz wpompuje z powrotem do głównego.

O boże jaka cena, ja swojego kupiłem coś koło 50zl ale to było pare lat temu nie mniej jednak to przegięcie.

Rybka wypas naprawdę pożyteczna ale musi mieć dużo piachu bo w nim śpi i kopie i poluje na kiełże i inne robale,wiecznie czegoś szuka w skale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.