Skocz do zawartości
giant19s

Dwa ukwiały do identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostatnim zakupie dostałem dwa ukwiały.

Pierwszy został zakupiony jako mały smyk, obecnie prawie już dwa razy większy, tuli się ładnie z Xenią i żadnemu ze zwierzaków to nie przeszkadza ale pojęcia zielonego nie mam co to.

Drugi znajduje się na skałce z zoaskami i apitasią. Dostrzegłem go niedawno. Jest prawie przeźroczysty i na końcu macek posiada takie małe białe kuleczki (kuleczki na środkowym kadrze filmu). W dzień pokazuje tylko delikatnie swoje macki z tymi kuleczkami. Całość swej postawy ujawnia dopiero po zgaszeniu światła, jednak nawet słabe światło latarki już go płoszy także ciężko uchwycić mi go w całej okazałości.

Ktoś ma jakieś pomysły co to za zwierzaki? :question:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 film to chyba Capnella


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capnella imbricata czy jakos tak sie to pisze:) to na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 101% nie jest capnella imbricata. Swoją drogą jego pióropusz przypomina bardziej pęczek kopru. Tak więc obok capnella to to w ogóle nie leżało.

Nie wiem czy capnella ale raczej nie ukwial

@Tester ukwiał to to jest na 101% :harhar: raczej inne korale nie poruszają się po skałce w poszukiwaniu dogodnego miejsca tym bardziej, że jego ruch jest bardzo widoczny kiedy sunie po skale.

Nagrałbym jak sunie po skale ale po zmianie układu skałek już obszedł cała skałkę do około i obrał sobie dogodne miejsce (z drugiej strony Xeni) tak więc narazie nie wędruje.

Po drugie posiada otwór gębowy, a jak przy karmieniu uda mu się coś złapać to zwija się jak to ukwiały mają w zwyczaju robić.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z 1 filmu to jak mały phymanthus buitendijki wygląda a z 2 to aiptasja :) i chyba grzybek corynactis

ma to jakiś kolor od góry przy otworzę gębowym ? :)

Edytowane przez RA345 (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie to nie aiptasia

Ukwialek jakis tam szklisty czy cos takiego

Znajdziesz na pewno na reefleksie

Mam takich kilka. niby nie sa szkodliwe ale siedza miedzy zoasami i sie z nimi kwasza

U mnie jest tak ze ukwialek wychodzi w nocy kiedy zoa zamkniete

a w dzien zoa otwarte to ukwialek sie chowa

Ktos polecil je usunac.

Probowalem i nie ma szans tego usunac bez uszkodzenia

Swoje quadricolory od skaly odczepialem po 40 min kazdy deikatni odskrobując je od skaly .

Serce myslalem ze mi wyskoczy z nerwow zeby go nie uszkodzic..

tak wiec te malce trzeba by pod mikroskopem odskrobywac...

jesli nie parza ci sie jakos drastycznie z zoasami to zostaw

ten pierwszy bym jakos podchodowal skoro nie robi zadnych szkod i wtedy zobaczysz co z tego wyrosnie :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie to nie aiptasia

Ukwialek jakis tam szklisty czy cos takiego

Ukwiał szklisty = aiptasia


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z 1 filmu to jak mały phymanthus buitendijki wygląda a z 2 to aiptasja :) i chyba grzybek corynactis

ma to jakiś kolor od góry przy otworzę gębowym ? :)

Do tego phymanthus buitendijki też jakoś tak nie podobny. Ogólnie to wygląda jak mieszanka koloru białego-beżowego-zielonego ten jego pióropusz.

Przy otworze gębowym to jest taki delikatnie zielonkawy.

Co do tego niby grzybka... niby "corynactis"

To tak faktycznie podobny jest to malutkiego tego

4349922779_bb7b6a78cf.jpg

Tak jak kolega @bleq napisał... mój też siedzi między zoaskami i w ciągu dnia wystawia tylko macki, a zoaski wtedy patrzą oczkami na świat. Po zgaszeniu następuje zmiana, zoaski się zamykają a niezidentyfikowany osobnik otwiera.

Apitasia to jest obok :rambo: i to ni cholere nie podobne do tego z kuleczkami.

Zrobiłbym lepsze zdjęcia ale nie mam już czym :crybaby:

PS.

Poszperałem jeszcze i te kuleczki to na 99% jest Corynactis lub PseudoCorynactis. Z tego co widzę to wymagają dokarmiania :crybaby: Jak to się karmi?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corynactis - mialem cala skalke porosnieta tymi malutkimi rozowymi ukwialkami. ja wpuscilem brzydala to wszystkie zniknely :(:sleeping:

specjalnie ich nie karmilem, lapaly mrozonki. bedziesz widzial bo jak cos zlapia to zwijaja sie w male kuleczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak karmię tylko krewetkę płatkami to raczej wątpię aby coś sobie złapał maluch jak te płatki są większe od niego.

Trzeba będzie kupić jakąś mrożonkę co by mógł coś wyłapać bo szkoda stracić nowego ciekawego zwierzaka :smoke:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam podobnego nocnego ukwiałka. Możesz odpisać co z twoim po tak długim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.