Skocz do zawartości
pawoj1

woda z Adriatyku

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że za 4 dni wybieram sie nad Adriatyk a bezpośrednio po powrocie zalewam nowy baniak ( 340 l ) to przyszło mi do głowy czy by nie przytaskać ze 100 litrów wody morskiej. Będę w odludnym wysuniętym w morze miejscu więc woda powinna być tam czysta. Czy ma to sens ? Oczywiście pomijam dodatkowe obciążenie auta bo z tym sobie dam radę.

I tak na początku sierpnia umieszczę post z prośbą o wodę z podmiany od morszczaków z Lublina , ale morska to jednak coś extra ....tak myślę.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania... zastanawiam sie czy warto z Chorwacji taszczyć trochę wody..Żeby np zaszczepić "polską solankę" bakteriami i innymi stworzonkami :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj na granicy z tą skałą


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

A na jakiej soli jadą w chorwacji??? :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej soli jadą w chorwacji??? :rofl:

na najnowszym hicie (drogowej) jest super sam jej używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani piaskowiec ani inne coś pochodzenia wulkanicznego się nie nadają.   


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ani piaskowiec ani inne coś pochodzenia wulkanicznego się nie nadają.   

Zgadzam się :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z Adriatyku się nie nadaje, w większości jest pochodzenia wulkanicznego i zawiera metale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z Adriatyku się nie nadaje, w większości jest pochodzenia wulkanicznego i zawiera metale.

panowie dlaczego wypisujecie bzdury?

a nie macie pojęcia co to jest

Po piersze to jest czerwony koral

Po drugie sam mam tylko taka skałe i od prawie dwóch lat mam zero problemów

Po trzecie te skały z e-rybki czy tak zwane z frachtu to dopiero badziew (zwykłe kamolce wrzucone na brzeg morza na tydzień i do ludzi za kupe kasy)

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
panowie dlaczego wypisujecie bzdury?

a nie macie ojęcia co to jest

Po piersze to jest czerwony koral

Po drugie sam mam tylko taka skałe i od prawie dwuch lat mam zero problemów

Po trzecie te skały z e-rybki czy tak zwane z frachtu to dopiero badziew (zwykłe kamolce wrzucone na brzeg morza na tydzień i do ludzi za kupe kasy)

Każdy rodzaj żywej skały to zwykłe kamulce tyle, że o odpowiedniej strukturze i składzie chemicznym - szkielety koralowców.

A dwóch się pisze przez óóóóóó....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek jaki czerwony koral ? Piszę wyraźnie, że piaskowiec i skała wulkaniczna, po drugie gratuluję a po trzecie to nie będę się zniżał do tego poziomu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek jaki czerwony koral ? Piszę wyraźnie, że piaskowiec i skała wulkaniczna, po drugie gratuluję a po trzecie to nie będę się zniżał do tego poziomu.

Jędrek bez obrazy ale napewno piaskowca to ty na oczy nie widziałeś

wpierw to miej rozłup zrób analize chemiczną a potem dopiero coś mów na ten temat

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Żeby rozpoznać czy to jest piaskowiec wystarczy ludzie oko - każdy piaskowiec składa się ziaren piasku połączonych spoiwem. Nie trzeba żadnych analiz chemicznych...

To co jest na zdjęciu to nie jest żywa skała i ten kamień nie ma nic wspólnego z koralowcem.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozpoznać czy to jest piaskowiec wystarczy ludzie oko - każdy piaskowiec składa się ziaren piasku połączonych spoiwem. Nie trzeba żadnych analiz chemicznych...

To co jest na zdjęciu to nie jest żywa skała i ta skała nie ma nic wspólnego z koralowcem.

no to kolejny jesteś znawca bo to jest żywa skała,czerwony koral osobiście wyłupałem na Chorwacji a z piaskowcem to ma tyle wspólnego co wilk z gwiazdami

ps.

ta fota to mój sump

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Koral szlachetny, koral czerwony (Corallium rubrum) – gatunek koralowca z rodziny Coralliidae występujący w Morzu Adriatyckim i zachodnim Morzu Śródziemnym. Introdukowany w Japonii[2].

Czerwony (czasem czarny lub biały) koralowiec żyjący w krzewiastych koloniach osiągających wysokość do 40 cm[3]. Jego szkielet jest popularnym materiałem do produkcji ozdób, wykorzystywanym już w Cesarstwie rzymskim. Jest poławiany włokami dennymi lub zbierany podczas nurkowania, a po selekcji szlifowany i polerowany[4]. Paciorki z tego gatunku koralowca występują w postaci korali także w polskim stroju ludowym. Jest on jedynym koralem zachowującym kolor po osuszeniu.

coralliumrubrum.jpg

Kolor się zgadza, kolega może mieć rację.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zanim zaczniesz obrażać - przetnij ten kamulec, zrób zdjęcie makro i pokaż mi porowatą strukturę koralowca.

Jeśli wiozłeś te kamienie z Chorwacji to przepłaciłeś bo to samo możesz dostać w internecie pod tą samą dziwną nazwą za grosze. A jeśli to jest ten czerwony szlachetny koral to wieź go szybko do jubilera- kasa się marnuje.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A jak jest w końcu z tą wodą? warto? Ktoś tak zrobił?

Woda tam jest kryształ, chociaż mówią że morze śródziemne ogólnie jest mocno zanieczyszczone i woda bardzo powoli się w nim wymienia (Gibraltar).

Za to na pewno będzie miała właściwe parametry w przeciwieństwie do dziadostwa sprzedawanego w akwarystycznych :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coralliumrubrum.jpg

Kolor się zgadza, kolega może mieć rację.

i tu masz rację to właśnie ten koral

Nanokaczor nikogo nie obrażam na fotce jest połupana skała z tego korala własnie co kolega kapitan pokazał i to widać

a ci co u mnie byli to widzieli na żywo jak to wygląda więc zapraszam do obejrzenia na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Kapitan skąd ty wiesz co sprzedają w polskich sklepach skoro mieszkasz na wyspie po drugiej stronie kontynentu???

Zrób przekrój - zdjęcie przekroju i pokaż mi charakterystyczne dla koralowca pory. Bez porowatej struktury skała nie spełnia swojego zadania. Im większa porowatość skały czyli im mniejsza jej gęstość tym lepsza skała.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź wiertarkę z wiertłem powierć otworki w zwykłym kamolcu z rzeki wrzuć do sumpa albo do akwa na miesiąc i masz to oczym piszesz dużą porowatość i zamieszkaną przez wszelakiego rodzaju cudactwa jakie masz w akwa

aa i dla jasności niedawno takiwłaśnie kamolec kupiłem obrośnięty z zoasami

morał z tego taki że nie wiemy co kupujemy

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtopa, ale axela sprawdzaj pisownie przed wyslaniem posta.Ciezko sie to czyta i nie mowie tu o polskich znakach.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtopa, ale axela sprawdzaj pisownie przed wyslaniem posta.Ciezko sie to czyta i nie mowie tu o polskich znakach.

sorki ale mój komp tak ostatnio sieje i sam mam problemy z otczytaniem siebie,w miarę morzliwości poprawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.