Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak na razie wszystko sie sprawdza, no3 zero od 1,5 miesiaca bez odpieniacza!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akwarium.

Za rok bedzie za ciasne dla tej ilosci korali.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226504 KIDULT :

jak na razie wszystko sie sprawdza, no3 zero od 1,5 miesiaca bez odpieniacza!!!!!

Witam

Przy takiej obsadzie rybnej to nie problem. Podoba mi się ułożenie skały i korali.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guliwer ten baniak dojrzewal bez odpieniacza, skala prosto z frachtu (centralnie z lotniska) byla wrzucana i sladu po niej nie bylo w akwarium! Przywioze Ci szampana jak zmierzysz mi wode hanką:D

@Stani wyobraz sobie te korale w 250L baniaku, bo taki mialem wczesniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daimen: link jest OK, w IE8 odpalil sie prawidlowo, moze teraz zadziala:

link


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226504 KIDULT :

jak na razie wszystko sie sprawdza, no3 zero od 1,5 miesiaca bez odpieniacza!!!!!

generalnie ten pomysł mi się podoba, bo rzeczywiście eliminuje trochę kosztownego sprzętu, ale z drugiej strony powoli, powoli - ja jak raz wyłączylem odpieniacz to zbiornik jechał 6 miesięcy bez niego i nie było widać negatywnego wpływu braku odpieniacza - a w zastępstwie nic innego sie nie pojawilo. za to jak raz przekarmilem to posypało sie jak domino... Więc jak pisze Guliwer na tym etapie i przy tej obsadzie generalnie trudno opiniować.

a co do ATS vs Odpieniacz, nie bede sie bawił w jakies doglebne analizy bo az takiej wiedzy nie mam, ale zwracam uwage, ze zasadnicza roznica jest taka, ze odpieniacz to filtracja mechaniczna, a ATS to filtracja biologiczna. z definicji wiec, mozna powiedziec, nie da sie zastapic jednego drugim. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ktore w określonych warunkach będę odgrywały mniejszą bądź większą rolę. Oczywiście na koniec istotne jest co kto chce osiągnąć. Zbiornik z ATS może być absolutnie satysfakcjonujący dla właściciela. jakiekolwiek oceny sa tu piekielnie trudne jak zwykle w morszczyznie. zwroce wasza uwage, ze podany wczesniej przykładowy totm prowadzony na ATS ma takze DSB. Sa tacy co jada na DSB bez odpieniacza i bez ATS... i kazda liszka swój ogon chwali... :D


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zgłupieć :D Zdrowo rozumując jeśli te systemy ,każdy na swój sposób są dobre to idealny baniak powinien mieć DSB,ATS i ODPIENIACZ , każde z nich powinno dokonywać 33 % potrzebnej filtracji! A tak na poważnie - mogło by to działać?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz = filtruje jedzenie, nie filtruje no3 i po4

ATS = NIE filtruje jedzenia, filtruje no3 i po4 do zera.

CZY W NATURALNEJ WODZIE MORSKIEJ PŁYWA JEDZENIE? TAK

CZY W NATURALNEJ WODZIE MORSKIEJ PŁYWA NO3 I PO4? NIE

jakie tu można mieć wątpliwości?

rozumiem że jak ktoś wydał 4 koła na odpieniacz to może sobie lubi popatrzeć jak fajnie pieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227035 KIDULT :

odpieniacz = filtruje jedzenie, nie filtruje no3 i po4

ATS = NIE filtruje jedzenia, filtruje no3 i po4 do zera.

CZY W NATURALNEJ WODZIE MORSKIEJ PŁYWA JEDZENIE? TAK

CZY W NATURALNEJ WODZIE MORSKIEJ PŁYWA NO3 I PO4? NIE

jakie tu można mieć wątpliwości?

rozumiem że jak ktoś wydał 4 koła na odpieniacz to może sobie lubi popatrzeć jak fajnie pieni

Czy chcesz powiedzieć że złe działanie odpieniacza polega na tym że pozbawia jedzenia ? (które potem jest przyczyną wzrostu Po4 i No3)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie tak! jesli nie ma odpieniacza, to jedzenie sobie krazy w obiegu az zostanie zjedzone i przeksztalcone zgodnei z cyklem azotowym. co to za filozofia karmic korale, rybki i posrednio inne zwierzatka jesli wszystko laduje w kubku? a przeciez i tak na koncu cyklu jest no3 i po4, tego odpieniacz nie ruszy, a ATS goli do ZERA!

ATS pozwala na DŁUŻSZY CZAS trwania jedzenia w wodzie, dzieki czemu zwierzęta zdążą wiecej zjeść, a co zostanie to bakterie przetrawia na amoniak, no2 i no3, i po4 - i na wszystkich stopniach cyklu azotowego glony z filtra pochłaniają te związki.

fotki (EXIF DATA zostawiony):

18-12-2009

cd33216c09c96963m.jpg

22-12-2009

06855c40de080929m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT podoba mi sie to wszystko, ale poki co to teoria ktorej kibicuje.

Rozbujaj zbiornik, wpusc pelna obsade i za jakis czas pokaz kolory.

Jak z poziomem halasu ociekajacej wody?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult,wlasnie wydalem 1500 euro na nowiutki Bubble king250 intern,czyli kasa poszla w plecy.Ciekawi mnie jak by zadzialalo,to u Szymona,Andrzeja,i dlaczego niewypowiadaja sie,Niezrozum zle,ale uzasadnij mi ze kasa poszla w bloto.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227041 KIDULT :

fotki (EXIF DATA zostawiony):

18-12-2009

cd33216c09c96963m.jpg

22-12-2009

91d253ce1935d0e3m.jpg

Kidult : czy dobrze widze na fotkach, ze masz problem z cyjano czy dinosami ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dinosy - masakra, też z tym walcze :cursin


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam dino czy tam cyjano, ale problemu nie widze, zbiornik nie ma jeszcze dwoch miesiecy, jak sie ustabilizuje to zniknie. spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227049 kaziko :
#227041 KIDULT :

Kidult : czy dobrze widze na fotkach, ze masz problem z cyjano czy dinosami ?

zobacz na KOLOR korala, pozniej przypomnij sobie ze ten baniak dojrzewa od poczatku listopada i nie bylo w nim odpieniacza. karmie codziennie jedna kostke mrozonek + 3 krople vitalizera + 2 krople amino acid, a od tygodnia daje jeszcze 20 kropel JBL coral fluid. a koral pozbywa sie zooksanteli! a no3 jak bylo tak jest caly czas ZERO. czy to nie jest pierwszy kwiatek w na NOWEJ ziemi, ktora wg wiekszosci na forum nadaje sie do zaorania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO na pierwszej fotce koral wydaje sie ciemniejszy bo widac otwarte polipy, na drugim tak jakby ktos podsunal swietlowke wprost nad korala i jest bardziej doswietlony. Jakoś nie wierze w zmiane dwóch czy nawet trzech tonów kolorów w ciągu 4 dni.

Życzę temu projektowi jak najlepiej i serio chciałbym zobaczyć jak najbardziej pozytywne efekty, a ocena tych fotek jest jak najbardziej obiektywna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o nalot na skałach, szczególnie dobrze widoczny na podstawce korala na pierwszej fotce. widac tez bąbelki powietrza.

u mnie cos takiego wyskoczylo po 9 miesiacach funkcjonowania zbiornika i mialem z tym problem.

Kidult chłopie.... włącz odpieniacz... :D ... żartuje oczywiście...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227052 KIDULT :
#227049 kaziko :
#227041 KIDULT :

fotki (EXIF DATA zostawiony):

18-12-2009

cd33216c09c96963m.jpg

22-12-2009

91d253ce1935d0e3m.jpg

Kidult : czy dobrze widze na fotkach, ze masz problem z cyjano czy dinosami ?

zobacz na KOLOR korala, pozniej przypomnij sobie ze ten baniak dojrzewa od poczatku listopada i nie bylo w nim odpieniacza. karmie codziennie jedna kostke mrozonek + 3 krople vitalizera + 2 krople amino acid, a od tygodnia daje jeszcze 20 kropel JBL coral fluid. a koral pozbywa sie zooksanteli! a no3 jak bylo tak jest caly czas ZERO. czy to nie jest pierwszy kwiatek w na NOWEJ ziemi, ktora wg wiekszosci na forum nadaje sie do zaorania?

Kidult zrob fotke przy takich samych ustawieniach aparatu, przy tej samej pozycji oswietlenia i aparatu i wtedy mozemy ocenic jak sie zmienil kolor,

bo pierwsze zdjecie zrobiles przy f16 1/2s a drugie f7,1 1/15s i oba sa z innego kadru, wiec co mamy tu porownac ? ze jedno zdjecie jest mniej doswietlone od drugiego ?

Generalnie nie negeuje Twojej metody... moze, jesli moj system filtracji w przyszlosci zawiedzie to tez na nia przejde, ale generalnie podawaj konkrety, bo tym, ze 'system jest jedyny i najlepszy ever i wszyscy ktorzy tak nie myla sa w bledzie' nikogo nie przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, widziałem że używasz testów Zooleka... Trochę to dziwne jak dla mnie, skoro chcesz przeforsować jakąs alternatywną do większości metode prowadzenia zbiornika, a testy wykonujesz najmniej wiarygodnymi testami na rynku. To tak jakby ktos przygotował auto specjalnie pod 1/4 mili, a czas mierzył choćby klepsydrą...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan porpawilem fotke, rzeczywisce pomylilem pliki. w sumie na jedno wychodzi, ale niech Wam bedzie. zrobilem bez statywu, jutro zrobie ze statywem na tych samych ustawieniach. Byl dzis u mnie UNSU i widzial ze zadnych dodatkowych CZARODZIEJSKICH systemow oswietlenia nie mam (oprocz GIESEMANN MOONLIGHT), wszystkie foty pstrykam przy tym samym swietle.

@seb testy zooleka pokazuja to samo co salifert dla Calcium i dla NO3, wiec mozesz napisac ze sa tak samo gowniane wszystkie bez wyjatku kropelkowe, i ze tylko Hanna mowi prawde.

@78yanke załóż sie o 15 litrow spaghetti ze to nie mistyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam około 10l swojego :D

- Bóg potrzebował 6 dni na stworzenie świata, a 7 dnia odpoczywał,

- na stronie KZ pokazana jest acra która w 5 tygodni zmienia kolorek dzięki suplementacji zeo:)

- Ty chcesz być jak Turbodynoman i chcesz zawstydzić obu :D

dobrze, że upierasz się przy swoim - pewnie gdybyś nie miał efektów tej metody byś jej tak nie bronił - ale nie 2 tony w 4 dni. Dozujesz coś jeszcze z preparatów KZ?

Tak mnie jeszcze zastanawia co dzieje się z takim systemem w przypadku nawet kilkugodzinnej awarii prądu?

pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.