Skocz do zawartości
gesco

Rozgwiazda piaskowa odrzuca ramiona :( prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu zauważyłem, że rozgwiazda piaskowa się "sypie" dziś jedno ramię mniej, myślałem, że to, co wykopie w piasku to wystarczy, mam ją 1,5 roku i do tej pory nie widziałem problemów.

Nie chcę żeby zeszła i żeby ją podkarmić przeczytałem, że dobrze jest podawać żarcie do piasku i wczoraj i dziś rano tak zrobiłem, jednak zauważyłem, że wokół rozgwiazdy zaczęły się kręcić wieloszczety, więc postanowiłem ją przenieść do kotnika tak takiego na rybki :) i tam wrzuciłem żarcie "marine mix"aby nie była głodna, choć nie widziałem z jej strony zainteresowania.

I pytanie do doświadczonych i mądrzejszych czy ma to sens, czy ona bez piasku da radę, czy moje starania nie pójdą na marne, czy mogę coś jeszcze zrobić ?

Pozdro

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być piasek


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ten piasek to kotnika wsypać ? żeby ją narazie odseparować bo obawiam się że wieloszczety nie dadzą jej spokoju ?


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic dobrego z tego nie wyjdzie- obym sie mylil


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gubi ramiona, to przede wszystkim usłyszałbym od niej " STARY JA GŁODUJĘ!"

Jeśli jest piach to ona gmera sobie w piasku i coś tam zawsze znajdzie, bez piachu prawdopodobnie ryby i inne robale po prostu zabierają cały pokarm i ta biedaczka nie ma co jeść.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak administrator pisze "głoduje i tyle" :baby:


100x40x30 + sump oświetlenie LED DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zdaję sobie sprawę, ze ona głoduje i chciałbym ją trochę podkarmić, czytałem o przypadu, że ramiona odrastały, a rozgwiazda wyszła cało i to u nas na forum.

Inmar koktajlową ? kupujesz poprostu mrożoną, do RO i pod rozgwiazdę ? jak duży kawałek, i jak długo go je ?

Edytowane przez gesco (wyświetl historię edycji)

ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie opcje masz dwie:

* może być bez piachu, ale ją dokarmiaj pod "czapką" utnij butelkę i nakrywaj rozgwiazdę dając jej papu, kreweteczkę albo pokarm suchy

* daj jej naturalne środowisko, czyli nasyp piasku - ale na początku też ją dokarmiaj bo jest na pewno osłabiona.

niestety zdaję sobie sprawę, ze ona głoduje i chciałbym ją trochę podkarmić, czytałem o przypadu, że ramiona odrastały, a rozgwiazda wyszła cało i to u nas na forum.

Dokładnie, potwierdzam. Sam tak miałem, zostały jej tylko 3 ramiona. Podkarmiłem i ładnie pozostałe odrosły.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek może źle mnie zrozumiałeś, w akwarium jest piasek, ale tam inne żyjątka ją (rozgwiazdę) "obgryzały" więc przeniosłem do kotnika taki z drobnej siatki "wiszący" na krawędzi akwarium, myślisz że mimo odseparowania mam ją do karmienia "nakrywać" ?


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też rozpuścić mrożonkę i wstrzyknąć w piasek w jej okolicy, sam tak robiłem na początku jak miałem świeży piasek, i przez parę dni siedziała tam gdzie wstrzykiwałem mrożonkę . . . ale piasek musi być ;)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gesco - te robale prędzej pchały się do jej obumarłych ramion - bo dla nich to padlina.

Jeśli masz piach to zaje.....fajnie. "czapkuj" ją i dokarmiaj albo tak jak pisze kolega wyżej, rób jej niespodzianki w piasku ;)

Ale jeśli jest osłabiona i widzisz że sama się na razie nie zakopuje, to proponuje zacząć od dokarmiania pod "czapką"


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zdaję sobie sprawę, ze ona głoduje i chciałbym ją trochę podkarmić, czytałem o przypadu, że ramiona odrastały, a rozgwiazda wyszła cało i to u nas na forum.

Inmar koktajlową ? kupujesz poprostu mrożoną, do RO i pod rozgwiazdę ? jak duży kawałek, i jak długo go je ?

Kupiłem jakieś mrożone w markecie,oczywiście bez dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za porady, chwilowo zostawiam ją w kotniku, dosypałem jej tam warstwę ok 2 cm piachu i będę wstrzykiwał mrożonki żeby trochę doszła do siebie spróbuję też z krewetką może jej bardziej podejdzie smak, oby później na wundermani się nie rzucała ;)


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.