Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Większość z nas trzyma lub trzymała w akwarium Błazenki, ciekawi mnie jadnak ile z was trzyma błazny w ukwiale a ile osób uważa,że ukwiał jest błazną zbędy (bo i tak dadzą rade )

Ja w 100% jestem za tym by ryby trzymać razem z domkiem,ale podzielcie się opinią co wy sądzicie na ten temat.

Osobiście mam parkę błaznów... i szerze powiedziawszy nie mogę patrzeć jak śpią falując w toni obok falownika... tak wiszą... bezsensownie... i jak na parę przystało powinni spać razem a nie osobno :)

Zresztą to chyba fajny i bardzo naturalny obraz kiedy rybcie rozgarniają czułki ukwiały w poszukiwaniu dogodnego miejsca.A i w dzień pływają jakby nie mogły znaleść sobie miejsca..

Uważam też ,że trzymanie tych ryb bez ukwiału ( bo popaży inne korale ) jest głupie i zbędne,lepiej wogóle zrezygnować z takowych rybek.

szukam tu a forum,osoby której ukwiała się podzielił (z wyżej wymienionych powodów ) ale nikt nie wysyła,więc muszę czekać na dostawę w sklepie (marnie to widzę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega Rekin Ci wyśle..bo właśnie mu się jeden ślicznie podzielił.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jedne z pierwszych ryb w moim akwa miałem dwa A.ocellaris, po jakimś czasie kierowany dobrym sercem (wrodzone) nabyłem E. quadricolor. I co? I nic? Błazny jak spały obok waveboxa tak spały. Nawet nie zbliżały się do okolic gdzie rezyduje ukwiał. Niestety, błazny zeszły w tajemniczych okolicznościach a ukwiał został. Wyprowadziłem baniak na prostą (mniej więcej) i niedawno kupiłem dwa A.melanopus większego i mniejszego. Do akwarium trafiły około 21 i schowały się pod skały. Następnego dnia bardzo rano zaglądam do baniaka żeby sprawdzić gdzie się podziały a większy już morduje ukwiała:) Mniejszego nie wpuścił i biedak pływał to tu to tam. Znów moje dobre serce dało o sobie znać i przywiozłem mu Heteractisa jakiegoś. Nie jestem pewien gatunku ale jest bladozielono-cielisty. Poczatkowo duzy odganiał mniejszego od ukwiału ale po wpuszczeniu Heteractisa tylko dwa dni nie zwracały na niego uwagi a obecnie jeden śpi w Heteractis drugi w Quadricolor i zmieniają się co chwila. Czasem oba siedzą w Heteractis bo ten na noc nie kurczy się tak jak Quardi. Moim zdaniem błazenek i ukwiał to jak Kargul i Pawlak, dopiero w duecie jest OK. Nalezy pamiętać że nie każdy błazen będzie mieszkał w każdym ukwiale, ja posłużyłem się tą stroną. Miałem quadri więc szukałem odpowiedniego gatunku błaznów dal niego. Clarcii nie chciałem bo to świry są a Melanopus jakoś nie gania innych ryb. A, jeszcze jedno - czasem opisywana sztuczka z klejeniem zdjęć na szkło aby błazenki "dowiedziały się" o co chodzi z ukwiałem to bzdura, choć oczywiście musiałem spróbować czy działa. nie działa, żona się tylko ze mnie śmiała:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 błazny i ukwiał ale nie okazują chęci zasiedlenia go tylko mordują mi goniopore :rant:


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 błazenki z hodowli krajowej od 2 cm u siebie (od Oliviera) po jakimś czasie dorwałem im w zabrzu czerwonego Q, powoli formuje się z nich parka bo jeden z nich ewidentnie robi się większy i troszkę gonił na początku mniejszego. Jakiś czas temu większy odkrył co to ukwiał i spędza w nim 90% dnia i całą noc, mam nadzieje, że mniejszy wkrótce do niego dołączy. IMO błazenki w ukwiale to najpiękniejszy widok, to moja kwintesencja podwodnego życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mogłam patrzeć na moje maleństwa jak się bujały całą noc na falach i nie mogły znaleźć miejsca na odpoczynek. Najpierw kupiliśmy jeden ukwiał, który w ciągu 15 minut został zasiedlony przez czarnego ocellarisa, pomarańczowy był jakiś niekumaty, dopiero dwa miesiące później nauczył się od czarnulka o co chodzi z tym ukwiałem, więc kupiliśmy drugi ukwiał. I każdy jest szczęśliwy, ale nie zapomnę dwóch tygodni nieprzespanych, bo jeden z ukwiałów szukał swojego miejsca. Całe noce zabierałam i przestawiałam korale jak tylko zbliżał się do moich patyków :shuriken: teraz urósł i jest wielkości piłki do nogi a podzielić się nie chce darmozjad


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cytat LIZaRd'a ....IMO błazenki w ukwiale to najpiękniejszy widok, to moja kwintesencja podwodnego życia %29.gif

W 100% podzielam twoje zdanie I choćby dlatego warto zakupić amphiprionom ukwaiała.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A moje maja ukwiała juz chyba 2miesiąc i w ogóle nie kumają po co ja go w ogóle kupiłam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 błazny bez ukwiała i mam wrażenie, że im to nie przeszkadza. Czasami siedzą sobie w euphilii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam błazenki w ukwiale i nie widzę tych ryb bez nich :) widok jak one pływają w nim jest wspaniały

co do wysyłki to niestety ukwiały są dość wrażliwe i im krótszy czas tym lepiej ale zawsze jest ryzyko stąd pewnie mało osób chce je wysyłać


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem do niedawna 2 błazny w jednym ukwiale. W środę ukwiał się podzielił... i każdy błazenek ma swojego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak błazny to tylko z ukwiałem. Zanim kupiłem quadricolora zamieszkiwały jedną główkę euphylii. Po zakupie ukwiału bardzo szybko się przeprowadziły. Ukwiał dokarmiałem krewetkami z Tesco. Wynik był taki że bardzo szybko miałem dwa ukwiały ;-)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wolały siedzieć w Catalaphylli niż w quadr........

zdjęcie zrobiopne przed chwilą, w baniaku dwa quadri a one siedzą w Catalapylli :)

66779770.jpg

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa ukwiały w jednym dwa błazny a drugi jest zamieszkany przez krabika

aa5a3b4f76164905med.jpg

4c7394012bd8885dmed.jpg


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje mieszkają w xeni :) i już 2 razy się wycierały więc nie jest im chyba najgorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś u mnie błazny dobre 7 miesięcy lekceważyły ukwiał aż po tym czasie weszły do niego i się już na stałe tam zadomowiły.

Dodam że błazny nie spały nigdzie a miałem clavularie i xenie.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktus: dziwisz im się? 7 miesięcy bez snu?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa błazny prawie dwa lata i żaden nie przejawia chęci schowania się gdziekolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich miłośników błazenków w ukwiale :

http://www.worldwidereefers.com/forums/showthread.php?2625-These-are-possible-clownfish-anemone-combinations

4 podstrony informacji i fotek , dla mało rozumiejących w angielskim można posłużyć się google translator , albo przetłumaczyć w usłudze Bing .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaktus: dziwisz im si꿠7 miesi꣹ bez snu?:)

:D

Wysyane z mojego LiveWithWalkman za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moje błazny sie zakochały a mianowicie samczyk w średniej wielkości Rhodactisie,siedzi w nim i się ociera jak w ukwiale,a ukwiał jest sam jak palec mam pytanie czy spróbować podmienić rhodactis z ukwiałem...?w miejsce rhodactisa podsunął bym mu w to miejsce quadri...co myślicie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki gatunek masz blaznow? Nie każdy gatunek pasuje do każdego ukwiala. Moze akurat wybrały to co im najbardziej środowisko przypomina.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.