Skocz do zawartości
maskonur

Skora schodzi z pokolca

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przechodze epidemie ospy, zdaza sie...

Natomiast jeden z pokolcow oprocz ospy zaczal tracic naskorek. Zamias zoltego koloru sa wielkie szaro-brazowe plamy z lekko ciagnaca sie skora..

Zdjec jeszcze nie mam.

Zaczelo sie to wczoraj (duza plama na jednej stronie) dzis rano obie strony - w sumie ok 50% skory...

Ostatnio troche grzebalem w zbiorniku. A mianowice:

- od 2 miesiecy testowalem kostki nitra-guard. Zamiast wsadzic je do filtra przeplywowego zrobiem (zgodnie z instrukcja). Skutek byl taki ze wszystko zasmierdlo, a korale sie pozamykaly

- 4 dni temu wyjalem to, wlozylem phos-guard i wegiel - korale przeszczesliwe.

- kostki po przeplukaniu wrocily do supma ale tez do filtra o dosc duzym przeplywie

w tym czasie ryby dostaly ospy i skora zaczela schodzic (jeszcze przed ponownym wlozeniem nitra-guardu).

Teraz pracuje dodatkowo UVka, a ja postanowielm nie wkladac lap do zbiornika przez kilka dni dopoki sie wszytko nie ustabilizuje.

Macie pomysly o przczyne takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to żółty pokolec?

Flavescens? Bo chyba nie chodzi o borsuka? Ten zrzuca śluz regularnie, ale nie skórę.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zolty bo niebieski ;)

Faktycznie nie dopisalem - chodzi o acanthurus coeruleus'a dosyc mlodego wiec jeszcze ubarwionego na zolto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je to podaj mu jakiś preparat wzmacniający. Jeśli masz jeszcze ospę w zbiorniku i chcesz uratować obsadę kup jak najszybciej preparat Saliferta STOP PARAZITES. Ja osobiście zafundowałam swoim podopiecznym cztery razy ospę oczywiście z własnej głupoty. Kupowane pokolce zaraz po dostawie. Dwa razy próbowałam różnych preparatów, podnoszenia temperatury, zmniejszania zasolenia i niestety znaczna część ryb lądowała na wiecznej rafie. Dwa ostatnie ataki ospy, podczas których stosowałam w/w preparat przeszłam bez najmniejszych strat.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iga,

dzieki za radę, poczytam sobie o tym preparacie...

Co do coeruleus'a to już go nie ma :/. Niestety nie udało mi się go w pore wyłowic - po prostu zniknał - podejżewam że rozkłada się w jakiejś dziurze... Rozebrałem troche skały ale nie znalazłem.

Na szczęście był jeszcze mały wiec może za bardzo wody nie zepsuje. Na razie walcze o reszte czyli dwa pozostałe pokolce - scopasa i pyropheusa - ten ostatni tez wyglada marnie...

Dodam że najmłodszy był już u mnie pare miesiecy...

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zdążyłem zrobić :(

Pierwszego dnia wieczorem była połowa jednego boku zaatakowana, drugiego dnia rano (po ok 9h) oba boki (mysle ze co najmniej 50% powierzchni skóry). Po południu domownicy nie widzieli już ryby.

Dziś zniknął drugi pokolec - acanthurus pyroferus. Rano był "tylko" obsypany "mąką" ale skóra była cała i bardzo ładnie jadł... Jakaś choroba pokolców czy co? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.