Skocz do zawartości
rs4

reefmax by rs4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy . Moja przygoda zaczęła się w 2000r. kiedy to z Czarkiem z zoo fokusa zakładaliśmy moje pierwsze akwarium morskie. Było to 600 l . Po kilku latach doszło 300 l do 600, a później przesiadka na 800l. Obecnie będę się przeprowadzał za ok 1.5 do 2 lat i póki co zrezygnowałem z akwa do wczoraj :) Tak mnie nosiło , że nabyłem za namową Lukasza Kura białego reefmaxa .Przerobiłem szafkę - teraz wygłada jak struktura w kameleonie i pasuje do wystroju salonu. Po 2 dniach wygląda tak

post-7277-0-57718100-1355174746_thumb.jpg

Ze sprzetu doszła pompa tunze i new jet oraz wymieniłem t5.

Obsada lps + sps

Ryby :

- centropyge loriculus

- 2 blazny ( standardowo )

- fridmani

- debelius

- moja dziewczyna męczy mnie o jakiegoś mikro pokolca .... ale oszczędze mu tego .

Tak bardzo kocham ryby ze pojawiła sie u mnie także na ramieniu

post-7277-0-89847000-1355175527_thumb.jpg

Moja inspiracja

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no inspiracja jest mega.. tam jest jakiś wavebox wsadzony?


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vortech mp10


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RM sie dobrze sprawdza jako lampka nocna,ale jesli chodzi o sps to mam pewne watpliwosci...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lubie wyzwania więc zaryzykuje ..... nie takie spsy trzymałem a tu uwazam ze dadza rade przy 3 x 24w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RM sie dobrze sprawdza jako lampka nocna,ale jesli chodzi o sps to mam pewne watpliwosci...

baszurek nadaje mobilnie...

To, ze nie masz wynikow w sps o niczym innym nie swiadczy. Acry śmigały pod tym oswietleniem 3x24W smialo przez ponad rok u mnie. Kwestia tylko pilnowania parametrów. Spalił mi sie kolejny statecznik, ktorego od 3 tygodni nie mialem czasu jeszcze wymienic. Pozostale lpsy w moim RM pompuja sie przy 2x24W aż miło

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemasz rs;-) kope lat, ciągnie wilka do lasu co?;-) no kto jak kto, ale Ty spokojnie sobie z spsami w reefmaxie spokojnie poradzisz.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciągnie , ciągnie ..... w życiu bym się nie spodziewał że kupie to ustrojstwo , tym bardziej ze w piwnicy stoi chociażby 300l gotowe do odpalenia ...... Moja budowa nowego lokum trochę się przedłuża a ja z nogi na nogę i tak w kółko czekam na to moje wymarzone 4k litrów ;) Nigdy nie miałem przyjemności wykazania się w tak małych warunkach wiec dołoże wszelkich starań i wiedzy aby pokać próbę odwzorowania akwa z filmu .... oczywiście bez pokolcy ( dzisiaj Monika uparła sie na achillesa heheh powiedziałem za 2 lata ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chętnie pooglądam jak walczysz z SPSami w Reefmax.. zwłaszcza że poza jedną seriatoporą, małym odłamkiem hystrixa i montipory nie zostało mi nic.. znaczy się padło..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrego pienidła ciężko z sps'ami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra jako ze minął już tydzień to nie mogłem sie powstrzymać ..... bardzo proszę nie brać ze mnie przykładu ..... a wiec pojawiło się kilka zwierzaków. Zdecydowałem się na duże z racji tego że mam tylko 1.5 roku na to akwa i nie chciałbym go rozbierać kiedy ono będzie pięknie rosnąć . Wybór to także takie zwierzaki , które były dla mnie ustawne .

post-7277-0-79532100-1355604934_thumb.jpg

post-7277-0-62367300-1355604964_thumb.jpg

post-7277-0-60662500-1355605000_thumb.jpg

post-7277-0-35402900-1355605116_thumb.jpg

post-7277-0-76268500-1355605157_thumb.jpg

post-7277-0-08459100-1355605235_thumb.jpg

Przyszły tydzień walczymy dalej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,trzeba przyznac,ze jest moc ;)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie w swietle led z lampa blyskowa ... po 5 godz nie dość że pięknie wyglądała to domaga się jedzenia ..... chyba zaraz rozmrożę cos dla niej .

post-7277-0-27105700-1355612824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy update ...... zrozumialem jakim " sprzetem " jest RM odpieniacz ktory oczywiscie wyrzuca caly czas mokra piane a oprocz tego przestal wogole pienic ! Hura .... nie ma to jak w niedziele posiedziec i reanimowac sprzet. Uszczelnilem oczywiscie i dalem nowa rurke powietrzna wywalajac ja bezposrednio na zew. a oprocz tego wywalilem ta potezna pompe i zastapilem ja kradnac pompe obiegowa new jetem 1200. Pieni teraz duzo lepiej ale ustawic sucha piane to raczej bedzie nie mozliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-7277-0-94775100-1355667167_thumb.jpg

post-7277-0-71739900-1355667206_thumb.jpg

Pytanie jakie macie doswiadczenie z 1 pompa tunze w RM ( new jet poszedl do odpieniacza ) - ruch wody spory i mam wrazenie ze spokojniej jest dla lpsow ....

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy update ...... zrozumialem jakim " sprzetem " jest RM odpieniacz ktory oczywiscie wyrzuca caly czas mokra piane a oprocz tego przestal wogole pienic ! Hura .... nie ma to jak w niedziele posiedziec i reanimowac sprzet. Uszczelnilem oczywiscie i dalem nowa rurke powietrzna wywalajac ja bezposrednio na zew. a oprocz tego wywalilem ta potezna pompe i zastapilem ja kradnac pompe obiegowa new jetem 1200. Pieni teraz duzo lepiej ale ustawic sucha piane to raczej bedzie nie mozliwe .

jeśli mogę podpowiedzieć to załóż pierścień podwyższający wylot piany tak o 1 cm. Będziesz miał suchą pianę i w kubku czarną wodę.

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to tak wyglądapost-12499-0-93276400-1355669495_thumb.jpgpost-12499-0-31336700-1355669571_thumb.jpg


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupek ze mnie ze na to nie wpadlem ...... przy new jet piana jest mocna wiec musialem skrecic powietrze ..... to teraz je rozkrece i podniose jak u ciebie THX !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wykorzystałem końcówkę szyjki butelki po wodzie mineralnej o średnicy wewn. prawie takiej samej jak zewn. średnica rury z pianą, weszło na wcisk, łatwiej umyć kubek jak zdejmę tuleję. Może być też kawałek rury z pcv. Mam tak ustawione że do pokrywki jest jakieś 5-6 mm i naprawdę ładnie trzepie na oryginalnej pompie :thumbup:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no piknie panie...od razu widać efekty przeróbki odpieniacza :clap::thumbsup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra 10 dzień akwa to i dojrzewanie mamy :thumbup: .Dzisiaj trafiła mi się perełka DZIĘKI LUKASZ KUR ! ....... jako ze jak zawsze jakos tak inaczej to ....

- leje w sumie sam nie wiem co ale leje kenta nano reef a i b w jakich ilosciach bo ok 50 kropel jednego i drugiego

- podmieniłem juz z 30l wody przy wprowadzaniu zwierzaków

- zasolenie 1.24

- temp 24.5

- żadnych testów nigdy nie robiłem i póki co nie mam zamiaru ( Panie zlituj sie naj różowa montipora )

- wkurza mnie dolewanie wody codziennie paruje ok 2.5l

nowe foty

30 min po wprowadzeniu

post-7277-0-17769700-1356043046_thumb.jpg

post-7277-0-28253600-1356043058_thumb.jpg

post-7277-0-99705000-1356043072_thumb.jpg

post-7277-0-24753000-1356043112_thumb.jpg

aktynika

post-7277-0-79510200-1356043176_thumb.jpg

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D kogo widzą moje oczy? :D

Ładnie pojechałeś z tym nano, ale dasz rade :D

Zakład, że za 2 miesiące odpalisz te 300 litrów z piwnicy? :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.