Skocz do zawartości
luft

Umiar, gust i trzymanie się planu?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładamy akwarium... jest tam jakiś plan lub rodzi sie w trakcie... obsada powstaje na papierze i w praktyce lub tylko w praktyce i mozna sobie powiedziec - dosyć tak jest pięknie - nic juz nie dokładam. Czy tak się da bez problemu :) ?

Wiadomo, że morszczyzna to nietanie hobby. Czy warto z połowy akwarium robić jednak szczepkarium :) ?

Czy komuś znudziła się obsada i całkowicie w tym samym szle zmienił obsadę koralowo/rybną? (nie mam na mysli tutaj patologii chorobowo-plagowych)

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem swój stary plan, zrodzony po przestudiowaniu wątku kiviego :D

Xenia umbellata

Sinularia mollis (drzewka)

Lobophytum (dużo białego)

Clavularia viridis mech

Zoanthusy (pulchellus?) parazoanthusy

Sarco(?)

Favia (?)

Fungia scutaria (?)

Rurówka Sabellastarte magnifica

Krewetka boksująca

czyszcząca?

kraby

rozgwiazda

Błazenki ocellaris, czarny

Ukwiał

Babka?

Dascyllus trimaculatus? (czaarny, 3 plamki)

Eeech, taki piękny był ten plan, taki przemyślany :hrhr: A w końcu dużo białego i drzewka do baniaka nie trafiły...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz. Przecież wiesz że to hobby to jak heroina. To nałóg.

Po wszystkich przygodach na początku zaczyna się wyścig szybciej, dalej. Czytaj Ładniejsze, większe, bardziej kolorowe.

Na 100% po drodze nastąpi zmiana obsady z różnych przyczyn. Bo tamte są ładniejsze, bardziej kolorowe albo to był model przejściowy bo rozmiarem nie nadaje się do mojego zbiornika.

Nie ma chyba zbiornika zrealizowanego z ołówkiem w ręku i żadnych odstępstw.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornika zrobionego według planu raczej nie, ale według mnie według jakiś wstępnych założeń jest sporo.

patrząc po sobie - zakładałem około 10-12 dużych ryb z około 20 do wyboru i w zasadzie mam je wpuszczone i raczej nie zmienię bo mi się odwidzi, co do założeń samego funkcjonowania baniaka itd. też każdy ma jakiś plan i jeśli się sprawdza to pewnie się go trzymamy - oczywiście jest sporo zmiennych i losowych i np. nie wychodzą pomiary (np. PO4) i kombinujemy, zmieniamy, próbujemy różnych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba planowanie. Obecnie zbieram różnorodne grzyby i fajne jest szukanie rzadkości i "cukierków" a nie pchanie wszystkiego co w oko wpadnie :) Dzięki temu akwarium tak szybko się nie nudzi.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł. Ale szukasz kombinujesz a nie zrobiłeś schemat. :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja nie miallem planu przy pierwszym akwa i konczylo sie na tym ze chcialem miec "wszystko" :) a pozniej to nie bo tamto juz jest :).

Dobry plan jest dobry :p

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Czy komuś znudziła się obsada i całkowicie w tym samym szle zmienił obsadę koralowo/rybną? (nie mam na mysli tutaj patologii chorobowo-plagowych)...

Do tego trzeba dorosnac ;)

Ja dojrzalem juz do tego, ze pozbywam sie nadmiaru zwierzat oraz ..... sprzetu :)

A teraz zaczynam dojrzewac do decyzji o pozbyciu sie SPSow, ktore rozrosly sie ponad miare mojego malego baniaczka: http://nano-reef.pl/topic/31656-delta-150-l/page__st__60#entry519625

Edytowane przez AdamB (wyświetl historię edycji)

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry plan nie jest zly, ale trzymac się go już trudniej :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję, że nie tyle co plan czy zmiana tylko zgapienie z innych. Bo ktoś ma to czemu ja nie mogę? To jest na pewno jeden z głównych powodów zmian obsad:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam planu obsady. Boję sie SPS-ów, bo nie chcę im zrobić krzywdy. Doprowadzam akwarium do porządku /glony nitkowate/ i skupiam się na miękkich i LPS bo te wiele wybaczają. Nie planuję zmieniać obsady tylko na razie chcę obecnej zapewnić najlepsze warunki do życia, to mój cel. Może potem odważę się na więcej. Generalnie, jak tylko wprowadzam jakieś nowe życie do baniaka to mam srala co będzie, czy przeżyje, co zrobić żeby było im dobrze. Porąbany jestem, no nie?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"srala"" to ma każdy co będzie jak się wsadzi, ale jak masz już 2-3 akwarium to już wiesz, żeby na początku nie wsadzać miękkich bo botem się rozrosną i dla SPS nie będzie miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomineliście kwestię kosztów i co najważniejsze dostępności zwierzaków.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku lista zwierzakow.

Pozniej okazuje sie ze polowy nie mozna razem trzymac+ koszty+ brak dostepu.

Skaly przestawiane kilka razy.

W sklepie jest cos nowego, ladnego- che to miec...

Tego juz nie chce, chce to drugie...

Mysle ze kazdy, kto zaczynal (wiekszosc), miala plany i. .. Sie zmienily.

Starzy wyjadacze juz zapomnieli jak to bylo.

A pozniej jest- moze jeszcze to, moze wiekszy baniak, inaczej jak wszyscy, lepiej, znalazla sie kasa, to moze jeszcze tamto...

Dajcie kazdemu z forum 50tys, to zobaczymy planowanie:D

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za,dac kazdemu po 50tyś :thumbup:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy zachłanni, wystarczy po 20tys na start :D

Na chwilę obecną mam słodkowodne - i tu łatwiej zaplanować. Zanim zmieniłam "wystrój" wiedziałam, które rośliny będę hodować i z listą kupiłam. Potem 2-3 miesiące i wszystko jest zarośnięte.

Przy morskim widzę, że jest na odwót - najpierw aranżacja a potem po jakimś czasie stopniowe wprowadzanie życia. I tu jest zonk. Bo idąc do sklepu po z góry upatrzonego korala, można wrócić z kilkoma zupełnie innymi. Podejrzewam, ba jestem pewna, że tak jest w przypadku większości, i w moim będzie również ;D

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.