Skocz do zawartości
peterbart1976

lampa łed z alledrogo

Rekomendowane odpowiedzi

W sam raz do oświetlenia drogi ewakuacyjnej.

To lipa. Już gdzieś na ten temat było.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przerabiałem ten temat jeszcze w ten sam dzień odesłałem gościowi

oświetla ok 10 cm dna z wysokości 45 cm i sama siła światła szalu nie ma


112+100 sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przerabiałem ten temat jeszcze w ten sam dzień odesłałem gościowi

oświetla ok 10 cm dna z wysokości 45 cm i sama siła światła szalu nie ma

szału nie ma ale 200zł ?? to może do nocnego by pasowało :)


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co taki chłam puszczają na rynek do akwa 50 cz szerokości trzeba by kupić z pięć sztuk a za taką cenę to można kupić coś naprawdę w miarę

ale jak by to brzmiało

"mam oświetlenie ledowe na 1350 szt diód"


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No nie wiem czy taki chłam. Ja mam taką tylko że krótszą i świeci jakieś 3 lata... To jest sprzęt sprzed kilku lat. Kiedyś było to tanie jak na ledy ale teraz ceny są zupełnie inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co taki chłam puszczają na rynek do akwa 50 cz szerokości trzeba by kupić z pięć sztuk a za taką cenę to można kupić coś naprawdę w miarę

ale jak by to brzmiało

"mam oświetlenie ledowe na 1350 szt diód"

nie rozumiem dlaczego chłam???

sam sobie zbudowałem lampę ktura ma ponad 1000szt.ledów i rewelka przez 1,5roku wszystko rosło jak szalone

teraz nad większym baniakiem też zrobiłem sobie ledóke a ze względu na koszty doświetlam xenonami

aaa i w teraźniejszej lampie nie użyłem ani jednej białej ledy a mam widmo 10tyś i z drugiej pary 25tyś

I ŻEBY NIE BYŁO

BYŁY ROBIONE POMIARY

chyba że masz na myśli cenę wtedy ,to fakt jak za taką cenę to chłam

mnie nad akwa 180cmm ledy kosztowały 170zł +regulacja 20zł+robocizna --własna

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axela1 - ''mnie nad akwa 180cmm ledy kosztowały 170zł +regulacja 20zł+robocizna --własna '' albo zapomniałeś zero dopisać albo mówisz o oświetleniu nocnym ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani nie zapomniałem dopisać zera i nie jest to oświetlenie nocne

jedna leda kosztuje 0,25zł a rezystor 0,03zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka leda ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jak w linku kolegi-PETERBART1976

przecierz o tych ledach jest temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile tych ledów dałeś na swoje 900 L myśle że ok 680 szt ? czyli ile wat +- 80 ??? i tym oświetlasz 900 L w obiegu ? no chyba że masz sump 700 litrowy.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak ty to liczysz i z kąd masz taki przelicznik bo mnie z 680 ledów wychodzi 340W

a ja mam w jednym pasku 672 ledy x10 pasków +3xXenon i ogulnie mam prawie 1KW mocy światła przy poborze prądu 240W

dla twojej wiadomości nie mam ani jednej białej ledy

i z jednych mam 12000K,z drugich 25000K,XENONY 15000K,trzecie robią za actynike.

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/la...3094073627.html

W opisie jest ''180szt LED - Białe + 90szt LED - Niebieskie'' no i ''zużycie energii wynosi 14,7W!!!''

no to se policz 14,7/90=0,081666 Wata 0,081666x672=54 wat

celowo pominąłem niebieskie ledy a i tak wynik kiepski!!!

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ledów nie przelicza się w taki sposób

i ta lampa z linka ma 135W i jest przeznaczona do 100l akwa

osobiście widziałem tą lampę w akcji nad baniakiem 112l i efekt był super wszystko ładnie rosło

i w zasadzie to była inspiracja dla mnie do budowy własnych lamp

jak chcesz to zapraszam na kawkę i browarka a przy okazji zobaczysz na własne oczy jak wszystkie moje lampy świecą

I NIE POMIJA SIĘ ŻADNYCH LED

a przelicznik jest taki jeden led pobiera 20mma a śwqieci z mocą o,5W

i jak zajmuję się 28lat elekroniką tak do dzisiaj jest taki przelicznik

i właśnie wtym cała magia ledów że stosunek poboru mocy do mocy światła oddawanego jest 1:9,25

aa i kńcze tą głupią dyskusę

poprostu nie masz żadnego doświadczenia praktycznego z ledami

bez urazy

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axela1, mozesz dac fote tej lampy bo jestem ciekaw estetyki tej lampki.Rozgladam sie za nocnym oswietleniem wiec moze zamowie cos u Ciebie jak sie podejmiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. ale nie w tym temacie bo zaraz się nam wszystkim oberwie że nie na temat piszemy jak co to na pv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtop ale nauczcie sie odmieniac LED, az ciezko sie czyta takie cos jak jedna leda... Jak mozesz miec 1kW swiatla przy pobranej mocy 240W jakies perpetum mobile? Nic tylko swiecic na kolektor słoneczny. Nie piszcie takich herezji bo jeszcze ktos uwierzy i poda dalej. LED-y maja sprawnosc 20/40% max, podobno wymyslili LED ze sprawnoscia ponad 100% ale pobiera ona dodatkowa energie z otoczenia schładzając je, na razie tylko w laboratorium... Dlaczego jako elektronik piszesz kilowat jako KW? Co to za jednostka? Powinienes dawac przykład amatorom jako profesjonalista i chociaz jednostki pisac poprawnie.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''ta lampa z linka ma 135W i jest przeznaczona do 100l akwa'' Jak wół napisane 14.7 W a Ty mówisz że 135w ,niech Ci będzie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Sory za offtop ale nauczcie sie odmieniac LED, az ciezko sie czyta takie cos jak jedna leda'' Dioda LED czyli ona ,rodzaj żeński czyli leda... :wine:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtop ale nauczcie sie odmieniac LED, az ciezko sie czyta takie cos jak jedna leda... Jak mozesz miec 1kW swiatla przy pobranej mocy 240W jakies perpetum mobile? Nic tylko swiecic na kolektor słoneczny. Nie piszcie takich herezji bo jeszcze ktos uwierzy i poda dalej. LED-y maja sprawnosc 20/40% max, podobno wymyslili LED ze sprawnoscia ponad 100% ale pobiera ona dodatkowa energie z otoczenia schładzając je, na razie tylko w laboratorium... Dlaczego jako elektronik piszesz kilowat jako KW? Co to za jednostka? Powinienes dawac przykład amatorom jako profesjonalista i chociaz jednostki pisac poprawnie.

Się kolego wczułeś że o wciskaniu ALT zapomniałeś. Także nie czyta się łatwo...


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie perpetum mobile. Czytając posty kolegi axela najpierw się zdziwiłem a potem setnie ubawiłem. Mam nadzieję że kabaret zakładasz a nie tak na poważnie...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam prawie 1KW mocy światła przy poborze prądu 240W...

Nie chcę rozpętać awantury ale... czy w ogóle można napisać coś takiego? Pomijam teoretyczną niemożliwość uzyskania większej mocy z mniejszej, chodzi o "moc światła". Nie znam się ani na elektronice, ani na świetle, ale wydawało mi się, że moc może mieć źródło światła (np. 240W) ale samo światło możemy opisać przy pomocy lumenów, luksów, stopni Kelvina czy tam innych kandeli, ale nie watów.

Funkcjonuje takie "marketowe" porównanie różnych źródeł światła : "Panie, ta żarówka (np. leda :)) bierze 4 waty ale świeci jak zwykła pięćsetka". Takie porównanie ma sens, bo jest wskazane jakieś odniesienie. Co jest takim odniesieniem w cytowanym fragmencie? Jaki kilowat, z czego?

Dobrze byłoby tę sprawę wyjaśnić bo wątek nie wygląda na wiarygodny. Taka rozbieżność opinii jest mocno podejrzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby lampa z linka świeciła choć w połowie tak mocno jak pojedyncza 10-watowa dioda cree. 135W? Chyba z grzałką w zasilaczu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwę się jeszcze raz bo widzę że niektuży mają problemy z rozumowaniem:

jasno napisałem że:

1-świecę3 x XENON=pobór prądu 35W przy zasilaniu 12V umieszczony w odpowiednim odbłyśniku świeci z mocą HQI 250W czyli 3x250=750W przy poborze 105W

2-10 x pasek led 160cmm długości w odbłyśnikach 600led na metr pobiera 7W a świeci z mocą 25W

resztę sobie policzcie a znim kogoś oskarżycie o perpetum mobile to zadajcie sobie trud poszperania i posprawdzania w wiarygodnych źródłach

a jeżeli ktoś się nie zna to niech poprostu nie zabiera głosu

a więc ta lampa z linku świeci jak np.żarówka 135W osobiście sprawdzałem

przepraszam ale bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wyjaśnić.

Autor tematu pytał o lampę z alledrogo a nie o moją ja wyraziłem tylko swoją opinię,a na dowód przdstawiłem czym ja świecę i jak się mi to sprawuje,uważam że rewelka,jeśli bendę chciał podyskutować na temat swojego oświetlenia to założe osobny wątek.

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.