Skocz do zawartości
cichy.waw

fzn-3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kostkę z aquaela 30 litrową zestaw nano stoi juz jakiś czas i postanowiłem ze ja wkonu urządzę i maje pytaie jest takie, standardowo w filtrze są gąbki zostawic je czy wyrzcić i wsadzic coś innego. i kolejne pytanie do tych co mają takie kostki co kupić na dno oraz ile kg oraz ile kg skały i jaką moc musi mieć falownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej kostki ale bym zrobil tak: wywalil gabki tam bym mogl wsadzic cos na fosforany i azotany oswietlenie np Aquatic Nature Solar Duo Boy 26w+2xled na dno jakis piasek moze byc zywy ale ja bym wsadzil grysik koralowy i kilka kg suchej albo zywej skaly to twoja decyzja i jakies 30l wody z podmianki od znajomego. No i czekal na rozwój wydarzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym zestawie do kaskady wkładałem PhosGuard, Purigen, ChemiPureElite, oraz żywą skałę na początku. Gąbki wyrzuć to nieregularnie płukane daję tylko siedlisko dla wszelakiego bałaganu i katastrofa gotowa.

Co do dna to spokojnie wystarczy żywi piasek w worku 4kg (mniejszego i tak nie ma) no chyba że możesz odkupić od kogoś mniej. Ja w swojej kostce nie miałem niczego na dnie i też było OK. Tutaj to masz wybór kto co lubi. Pamiętaj tylko aby nie wkładać go już na początku. Poczekaj do momenty aż się skała wyczyści ;) książkowo to jakieś 2 tygodnie ale każdy zbiornik jest inny. Trzeba obserwować czy ze skały wylatuje jakiś syf czy nie.

Skałę to żywą najlepiej. Z racji wielkości zbiornika to dużo jej tam nie wejdzie więc wydatek niewielki :) Ja w swojej na początku miałem jakieś 4kg i to było tak na styk. Wszystko zależy od wielkości oraz ciężaru skały.

Falownik to musowy być musi. Kaskada to trochę za mało ;) Do kostki idealnie się nadaje Hydor Koralia Nano 900. Większej nie bo już się robi pralka w zbiorniku.

Wodę jak tak kolega "dirty_pig" powiedział postaraj się skombinować w całości z działającego zbiornika, ułatwi to dojrzewanie.

Co do oświetlenia to nie ma co kombinować i niepotrzebnie pieniędzy wydawać. Lamka która jest w zestawie spokojnie wystarczy do tego życia które będziesz mieć w zbiorniku. Korali twardych (Acra, Monti itp) raczej nie będziesz mieć z racji iż ciężko będzie CI utrzymać parametry na takim poziomie aby im dogodzić, a nawet jeśli coś się w nim znajdzie to wystarczy że dasz go jak najbliżej lampy i będzie OK. Do korali miękkich i podstawowych twardych (Euphylia, Calustera, Favia itp) będzie w sam raz.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast mam w takim filtrze siporax i węgiel jak jest potrzeba to dokładam purigen i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi,

mam pytanie odnosnie tego siporaxu musi być koniecznie z sery czy może to być inna ceramika? i co ile wymieniasz węgiel? i jak to układasz w filtrze warstwami czy do jednego kosza węgiel a do drugiego siporax, i ile siporaksu a ile węgla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsypiesz litr siporaxu to zostanie Ci dokladnie miejsca na 2 woreczki a absorberami

A wegiel wymieniam ok raz na miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie prubuje kupić teraz skałę do akwarium na allegro znalazłem ofert martwej skały albo do ożywienia opisja ją skała wapienna albo koralowa, poniżej wklejm linki może ktos bedzie mu mógł podpowiedzie a może mógł by cosinnego podpowiedzieć . I jeszcze jedno pytanie jak kupie taka martwa skałe to proces dojrzewania będzie znacznie dłuższy?

http://allegro.pl/skala-koralowa-1kg-tanganika-malawi-morskie-i3148354630.html

http://allegro.pl/aquawild-skala-wapienna-1kg-wapien-podbodowka-i3115656418.html

http://allegro.pl/skala-morska-do-ozywienia-tylko-u-nas-i3113373509.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy martwej skale proces dojrzewania będzie znacznie, znacznie dłuższy :) Dobrze jest choć kawałek dać żywej aby miało co tą martwą zasiedlać :)

Co do skały z allegro się nie wypowiem, jak z ja bym zakupił ją w sklepach typowo z morszczyzną. Choćby poszperaj po ofertach sponsorów forum :) mają w ofercie martwą skałę. Taki zakup zapewne będzie bezpieczniejszy według mnie. No chyba że masz jakieś inne pewne źródło. Z allegro to różnie może być :/ musiałbyś poczekać aż ktoś to kupował o konkretnego sprzedawcy się wypowiedział.

Ta za 6 zł to napewno odpada.

Ta za 15 to mam mieszane uczucia. Trzeba by ją na żywo zobaczyć.

Ta po 23 to tak myślę że faktycznie jest suchą morską "żywą" skała ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodadm tylko że będę kupował żywy piach z tej aukcji

http://allegro.pl/erybka-zywy-piasek-live-natural-white-4-54kg-i3139765903.html

tylko widzę że są różne kolory i falownik od nich

http://allegro.pl/erybka-zywy-piasek-live-natural-white-4-54kg-i3139765903.html

chyba że ktos cos innego poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach to kolor zależy od Ciebie :) po za tym piach jest OK. Też go mam i jestem zadowolony. Pamiętaj tylko że jest on dość drobny więc przez 2-3 dni będzie mleko w zbiorniku oraz że zwierzaki kopiące jeśli takowe będą mogą go podnosić w toń wody.

Co do falownika to pisałem wcześniej ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego proces dojrzewania będzie znacznie dłuzszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi powiedzieć czy wywalileś kosze z filtra i ta wsypałeś siporax czy do koszyków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax w koszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wtedy woreczki kładziesz na koszach bo jak rozsypałem litr siporaxu to ledwo się zamkneły, ciekawe jak by się wsypało bez koszy jak będzie filtr działa muszę sprawdzić, a miejsca by sie zrobiło więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie prubuje kupić teraz skałę do akwarium na allegro znalazłem ofert martwej skały albo do ożywienia opisja ją skała wapienna albo koralowa, poniżej wklejm linki może ktos bedzie mu mógł podpowiedzie a może mógł by cosinnego podpowiedzieć . I jeszcze jedno pytanie jak kupie taka martwa skałe to proces dojrzewania będzie znacznie dłuższy?

http://allegro.pl/sk...3148354630.html

http://allegro.pl/aq...3115656418.html

http://allegro.pl/sk...3113373509.html

Za 15 złotych jest w porządku , choć możesz kupić za 23zł, skąd wiem ??? bo taką właśnie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejne pytania pierwsze odnośnie ceramiki czy ja się czasami wyjmuje z filtra i czyści kolejne jakie jest parowanie w takim akwarium mam takie krewetkarium i wody potrafi dość dużo wyprować na dobę coprawda bez przykycia jest no i jeszcze jedno wodę ro robić na bierząco czy może postać w baniaku jakimś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze ułożysz siporax to woreczki miszcza się w koszach. Tak jest u mnie wiec u Ciebie też się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam kolejne pytanie bo im czytam wiecej tym mniej wiem. czy moge wymieszać sul z wodą z ro nie przepszczoną przez DI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest problem rozrobiłem juz 30 litrów, może zostać ta co jest a dokupić di i uzupełniać wyparowana wode juz tą po przepuszczeniu przez di ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się troche kolego pośpieszyłeś... Ja osobiście nie polecam takiego rozwiązanie, po co na starcie ma Ci wywalić plaga okrzemków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz stosować samo RO bez DI

Żywica na pewno poprawia jakość wody ale po samym RO też jest ok szczególnie jak masz nowy filtr (membranę i prefiltry).

Oczywiście jak chcesz mieć lepszą wodę to podepnij DI - koszt żaden a głowa spokojniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz wiec woda ta juz zostaje a na spokojnie szukam di żeby było już do pomnian i dolewek taka jak powinna być.

co myślicie o tych produktach

http://allegro.pl/sera-marin-silicate-clear-na-sylikaty-krzemiany-i3100124410.html

http://allegro.pl/sera-phosvec-granulat-500g-wklad-filtracyjny-i3099344318.html

zaproponowałem je ponieważ produkty sery mam w bardzo odbrych cenach, wodę wymieszałem właśnie z solą z sery i zastanawiam sie nad używaniem testów sery w słodkowodnym sie doskonale sprawdają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie będą Ci potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.