Skocz do zawartości
luft

Woda - ile zużywasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyślił mi się taki temat życiowy za sprawą mojej spółdzielni, która ... :)

jeśli możesz podziel się:

ile zużywasz wody miesięcznie (przy ilu członkach rodziny)

jaki litraż akwarium

wielkość podmian solanki miesięcznie

ilość dolewki odparowanej wody

rachunek miesięczny za wodę

dziękuję pozdrawiam

aha, sam tez odpowiem

nie wiem ile bo nie mam wodomierza

w obiegu mam ok 600 l wody

miesięcznie 100 l podmian

odparowanej wody ... hmmm z 60 litrów na oko

miesięczny rachunek z 115zł


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, nie wspominasz nic o ilości członków...

Nie mogę znaleźć rachunku za wodę, później poszukam dokładniej. Chyba, że może być gaz... bo i tak nie mam akwarium.

Ale wydaje mi się, że ok. 15m3 (dwoje członków + kot :)) , tylko nie wiem czy miesięcznie, czy co dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi 100 litrów /osobe dziennie.Licznik obsługuje 7 osób w 3ech mieszkaniach.Akwarium mam tylko ja .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs Basen masz? Przeciętna rodzina bez akwarium :) zużywa około 7m3.

Ja płacę 70 zł, ale brak wodomierza... 3 członków i akwarium 250l

Koszt wody zimnej ze ściekami u mnie w mieście to ok 11zł

Edytowane przez Tetro (wyświetl historię edycji)

Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetro , kogo pytasz o basen ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat rozmawiałem dziś przy piwku z kumplami i dwóch wspomniało,że sami zużywają po 4 kubiki wody a sami są.U mnie na 5 osób idzie 10 kubików na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar , 66 litrów/osobe dziennie to bardzo mało!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs Basen masz?

Nie, słabą pamięć. Już wszystko wiem.

Wodomierz jest odczytywany co dwa miesiące. Średnio ok. 15m3 czyli 7,5 miesięcznie na dwie osoby. Dużo... Myślałem, że jestem bardziej oszczędny.

To na pewno przez kota.

Akwarium nie mam ale osmoza odrobinę pracuje (kawa, herbata).

Cena wody ok. 10zł/m3 czyli ok. 70zł/m-c

Obiecuję poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs, ''Wodomierz jest odczytywany co dwa miesiące'' ???? a czemu tak często ???? a mnie raz na rok ktoś przychodzi!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tobie bardziej ufają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co 5 lat :_) jak wymieniają licznik .

Resztę podaję jak sobie przypomnę co 2 -3 lub 6 miesięcy.

Ale na akwarium plus 2 dorosłych i córa 4 letnia idzie mi średnio miesięcznie 9 m3


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

około 10m3 zimnej i 7m3 ciepłej 4 osoby w mieszkaniu, cena zimnej 8zl/m3 ciepłej 25zl/m3, odczyt co miesiąc rachunek spory wychodzi, akwarium było 240l i nie było specjalnej różnicy w rachunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tobie bardziej ufają :)

ale ja mieszkam w Brukseli tu to norma ,gaz i prąd też raz na rok,a jak cię nie ma w domu to sam podajesz stan licznika przez telefon lub internet.

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jak cię nie ma w domu to sam podajesz stan licznika przez telefon lub internet.

To jest i u mnie normą.

Myślę, że chodzi o zwiększenie regularności przepływu forsy. Nie dziwi mnie to i nie bulwersuje. I tak trzeba płacić więc co za różnica jak często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas już montują wodomierze chyba z Wi-Fi czyli z zdalnym odczytem.Czy nie ma tak ktoś,że przy wolnym laniu wody z RO,wodomierz stoi w miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs ,i tak ma być,sorki że nie na temat ale w belgii tak jest nie tylko z wodą czy gazem , już nie pamiętam ile razy zmieniałem samochód ale w wydziale komunikacji byłem tylko jeden raz i tak samo u ubezpieczyciela tylko jeden raz przy kupnie pierwszego auta w belgii !!! i co Ty na to ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg 300L

Podmina tygodniowo 5% kolejene 15L to dolewka, miesiecznie na akwarium idzie okolo 120L.

Ale to kropla w morzu.

Czy 5L czy 50tys litow nieczego to nie zmienia.

Oplata stala 32funty za miesiac, zadnych wodomierzy, kontroli, pomiarow.

Ale woda niestety co raz gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplata stala 32funty za miesiac, zadnych wodomierzy, kontroli, pomiarow.

Z ekologicznego punktu widzenia to chyba nie jest dobre rozwiązanie. Mniej świadome osoby pewnie zupełnie tracą kontrolę nad zużyciem wody.

Jak prąd w Ameryce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wodę po 3 zł za kubik :p i własną studnię ;) W Anglii doszli słusznie do wniosku, że skoro woda sama powstaje to płaci się tylko opłatę stałą za utrzymanie instalacji. W Polsce by to nie przeszło, bo snoby porobiły by sobie sztuczne rzeki w ogrodach wypływające z kranu a kończące się w studzience kanalizacyjnej. A tak na marginesie, czy ta woda z rzeki przepłynie przez nasze mieszkanie jak odkręcimy kurek czy rzeką w dół do morza to na to samo wyjdzie z wyjątkiem wody, którą wypijemy. Dla mnie ta nagonka na oszczędzanie wody to pretekst żeby podnieść rachunki, bo przecież ilość wody na kuli ziemskiej jest stała.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoldzielnia wylicza mi q

115 zl zl miesiecznie od osoby bo chce zmusic bym licznik zamontowal

Co wiaze sie remontem wc. Troche patowa sytuacja

Strasza ze bede placic twraz 136zl mies

Stad pytanie jakie sa oplaty Wasze miesiecznie by miec porownanie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Mi też 75 nie bije na licznik.

Mam przedpłątę na zimną wodę 2m*8zł=16 na miesiąc i nigdy jeszcze w rozliczeniu nie miałem dopłaty, bywają nadpłaty 50-60 pln. Mieszkam sam, akwa ok 400, paruje strasznie dużo bo ok 64 tygodniowo !!, podmiana 60 miesięcznie

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 osób, akwa łącznie jakieś 600l - podmian mało - prędzej dolewki, oczywiście zamontowane liczniki - 3-4 m3 ciepłej i około 7-8 m3 zimnej co miesiąc od pół roku - średnio 110zł-130zł - płacę z licznika i żadne `ich` wyliczenia mnie nie interesują.


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choroba, ja przy 3 osobach i jednym akwarium wczoraj zabulilem 190 za miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam liczniki wody w szchcie przezd drzwiami do mieszkania. 5 osób + kot i rybki zużywa około 15m3 wody zimnej i ciepłej - do PWIKU płacę za oba liczniki jak za zimną a do PECu dodatkowo za podgrzanie ciepłej. Rachunek jest niezły bo około 260zł raz na 2 miesiące + podgrzanie raz do roku po rozliczeniu ciepła przez spółdzielnię.

Uważam że założenie liczników to obecnie standard i bym się nie bronił przed tym. Koszt to kokoło 120 zł licznik + montaż. Jeżeli nie da sie zamontować liczników przed lokalem to wewnetrz trzeba to zrobić w łazience i kuchni wiec średnio do zamontowania będą 4 liczniki.

Patrząc na wyliczenia Lufta- nie ma co czekać bo Spółdzielnia będzie traktowac Twój lokal jako sposób na rozliczanie różnicy odczytów liczników w lokalu z licznikiem głównym na wejściu do budynku, czyli tzw. woda administracyjna. W mojej spółdzielni woda administracyjna to około 4,5% całośći zużycia. Do każdego mieszkania zatem dodaje sie pewną kwotę zależną od ilości zużycia wody i w ten sposób rozlicza z PWiKiem tą różnicę.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.