Skocz do zawartości
luft

Woda - ile zużywasz?

Rekomendowane odpowiedzi

U nas już montują wodomierze chyba z Wi-Fi czyli z zdalnym odczytem.Czy nie ma tak ktoś,że przy wolnym laniu wody z RO,wodomierz stoi w miejscu ?

Inmar, zależy od licznika, jak jest zamontowany licznik który jest zalewany wodą to już nie da się oszukać wolnym spływem wody.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatni rachunek to 470pln za trzy miesiące. Trzy osoby plus 240l akwarium, podmianki 10% co 10 dni.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 - za dwa miesiące..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim mieszkaniu miałem dwa wodomierze, jeden za drugim.

Gdyż ADM uważał iż "oszukuję wodomierz" lub podkradam wodę.

Okazało się że u mnie i u nich na wodomierzach były te same odczyty (swojego nie pozwoliłem zdjąć) więc założyli dodatkowy.

Obecnie w mojej mamy nowoczesny antymagnetyczny wodomierz własnie na odczyt zdalny.

2 osoby, pies oraz 3 akwaria na chwilę obecną słodkowodne.

Zużycie około 6 kubików na miecha.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18-19m3/2 miesiące (to daje ok 240zł) 3os akwarium 250l podmiana 100 litrów miesięcznie dolewka 4-5 litry dziennie + stado ptaków 10 litrów na dzień


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zużycie dla 4 osób (2+2) mam na poziomie 6-7 m3 miesięcznie. Jest to tylko zimna woda za którą miesięcznie płacę ok. 60-70 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze kojarzę to 300 zł na 3 miesiące po 11 zł kubik z kanalizacją czyli 10 m/3 na 4 osoby + dziecko + 2 akwa (45 słone i 172 słodkie) na miesiąc - w słodkim podmieniam co tydzień 50 litrów ro.

Mariusz chyba musisz pakować się w licznik bo administracja uzupełni swoje braki (przecieki) Twoją kasą.

A co do samego zużycia wody to najwięcej "bierze" - długi prysznic - znajomy miał słuchawkę o mocy przerobowej 12 litrów na minutę a lubił długie prysznice lub wanna pełna wody, pralka oraz mycie naczyń pod bieżącą wodą. Aby zaoszczędzić pozostaje kąpać się we dwójkę( oczywiście z żoną/partnerką :) ) , zamontować zmywarkę i nie brudzić ubrań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Wam zazdroszczę...

Ja od pół roku walcze z moimi synami (18, 17, 6) o wode...

uwaga... w ciągu 2miesięcy zużyli...(śmy) 56m3 wody...

nie umiem tego zrozumieć jak można się kąpać 3 razy dziennie... rano, po przyjściu ze szkoły i wieczorem...

każdy z nich siedzi ponad 1h w łazience pod prysznicem... oprócz tego najmłodszego...

on jest uczony, że częste mycie skraca życie - skóra się ściera i człowiek umiera..

ale tych starych koni nie jestem w stanie bez użycia siły nauczyć 10 minutowego prysznica...

już kiedyś zakręciłem wodę to była awantura...

normalnie mnie krew czasem zalewa...

na basenie tyle nie zużywają co my...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

290 m3 rocznie = 980 euro.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dopiero teraz zdałem sobie sprawę ile zaoszczędzam , u mnie woda jest za darmo :thumbsup:


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze wsadZenie licznika rozbije mi sciane

Poki co nie mam glowy do remontu

A tak przynajmniej rybom nie zaluje wody hehe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i nie wierzę.

co wy macie za wodę w kranach, że was kasują na7-10 zł za 1 m3 RO?? w cenie, a może alkohol wam dorzucają na lepsze ukrwienie tkanki

U mnie 4 osobowa rodzina, 2 psy, akwa 600 l obieg netto, dolewka 5-6 l/dzień na podmiany 200 l/miesiąc - zaznaczam że kąpiemy się i żyjemy normalnie

Woda zimna i ścieki 220 zł za 2 miesiące

ciepła zimą w cenie opału

sezon letni 600-700 zł na cały sezon

jak mialem 900 l z Paletkami - 260 zł na 2 miesiące

aha zapomniałem zużywamy 35-40 m3 na 2 miesiące

ogródek też podlewam

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wodę po 3 zł za kubik :p i własną studnię ;) W Anglii doszli słusznie do wniosku, że skoro woda sama powstaje to płaci się tylko opłatę stałą za utrzymanie instalacji. W Polsce by to nie przeszło, bo snoby porobiły by sobie sztuczne rzeki w ogrodach wypływające z kranu a kończące się w studzience kanalizacyjnej. A tak na marginesie, czy ta woda z rzeki przepłynie przez nasze mieszkanie jak odkręcimy kurek czy rzeką w dół do morza to na to samo wyjdzie z wyjątkiem wody, którą wypijemy. Dla mnie ta nagonka na oszczędzanie wody to pretekst żeby podnieść rachunki, bo przecież ilość wody na kuli ziemskiej jest stała.

Przed laty badałem sprawę, z którą zgłosił się do nas czytelnik. Dziwiło go, że jedna gmina płaci od tego samego dostawcy wody niższą stawkę od zamieszkiwanej przez niego. Wodociągi jasno odpowiedziały: gmina Brzeszcze zużywa więcej wody, dzięki czemu koszt obsługi w przeliczeniu jest mniejszy (w oparciu o jakieś tam widełki) i że aby osiągnąć mniejsze rachunki paradoksalnie mieszkańcy powinni zużywać więcej wody.

Co do wód i zmniejszających się zasobów to trzeba wziąć poprawkę na fakt, że wyczerpujemy także pokłady wód podziemnych (wody wgłębne) i w tym wypadku nie są to źródła odnawialne. W sumie trudny temat i lepiej w tym kierunku się nie pogrążać, bo wcale to wszystko nie jest takie oczywiste jakby się wydawało.

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole nie liczyć, jestem zdrowszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole nie liczyć, jestem zdrowszy :)

ja też


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam wątek, aby miał kontynuację :)

Założyłem wodomierz. Przy 2 osobach przekroczyło 8 kubików przez miesiąc czasu (przy czym w osobie własnej byłem może z 20 dni w domu). Dzisiaj od rana robię wodę (40 litrów) - sprawdzę następnym razem ile wyprodukowanie osmotycznej wody na moim sprzęcie pochłania w kanał tej zwykłej. Ktoś z Was to liczył?

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Ja mam wodę po 3 zł za kubik :p i własną studnię ;) W Anglii doszli słusznie do wniosku, że skoro woda sama powstaje to płaci się tylko opłatę stałą za utrzymanie instalacji. W Polsce by to nie przeszło, bo snoby porobiły by sobie sztuczne rzeki w ogrodach wypływające z kranu a kończące się w studzience kanalizacyjnej. A tak na marginesie, czy ta woda z rzeki przepłynie przez nasze mieszkanie jak odkręcimy kurek czy rzeką w dół do morza to na to samo wyjdzie z wyjątkiem wody, którą wypijemy. Dla mnie ta nagonka na oszczędzanie wody to pretekst żeby podnieść rachunki, bo przecież ilość wody na kuli ziemskiej jest stała.

Nawet woda ktorą wypijemy wróci nieprawdaż? :yes

A odnosnie oszczędzania wody to nie chodzi o jej ubytek bo ona się nie ulotni, a tyczy się zużycia energi elektrycznej do której to wyprodukowania zwłaszcza w Polsce zużywa sie węgla generującego C02 i inne pierdołki :nuke: studnię masz to napewno i pompę.

U mnie płacę od osoby 15zł na miesiąc bez limitu :thumbsup: woda ze zbiorników retencyjnych ze źródel gorskich więc nawet ekologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm

Podobno ma sie to niedlugo zmienic, ale od 10ciu lat nie place ani za wode, ani za scieki :D


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaty w tym tygodniu dostałem otóż :

Opłata abonamentowa miesięcznie 1zł

Woda 1.8519 netto / jeden m3

Ścieki 3.2407 netto / jeden m3

Odczyt ile wody zużytej tyle i ścieków sensu brak ponieważ

podlewając trawkę opłata za ścieki też mnie obowiązuje.

Po krótkiej pogaduszce z inkasentem odparł jak się nie chce

płacić to własną studnie sobie postaw.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Hm

Podobno ma sie to niedlugo zmienic, ale od 10ciu lat nie place ani za wode, ani za scieki :D

W lesie mieszkasz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lesie mieszkasz? :D

"A no w lesie.

Takim bez drzew.

No I dzikus jestem.

Glowy jak trofea na palach zakute wokol polanki, co by jakies dziadostwa na teren nie zawitac chcialy..."

A akwarium ze stawu przerobilem ;)

Dlatego Polska "druga Irlandia" nie bedzie...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.